Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Ja na jakni od bivolje kože koristim par puta godišnje Meguiar's Gold Class Cleaner and Conditioner i super sam zadovoljan.
Koristio sam prije DuckWax, neki honey nešto vrag i još nešto, ne sjećam se šta, ali Meguiar's mi se pokazao najboljim. Koristim ga i u autu i zadovoljan sam.

Eh, koristim ga i na rukavicama od janjeće kože i na starkama od ne znam koje kože.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Vlazne maramice i krema 48 na dainese jakni i nikad problema,nema fleka niti se sjaji
Probao sam sa vlažnim, ne ide van, ja kožnu jaknu nosim više od pola godine, jedino od svibnja do studenog ne nosim, onda mi je prevruće u njoj.
 
sonax i motul,
ali samo jedom god. obično nakon sezone,
čizme, možda 2-3x, ovisno o vremenu

OK je i za sjedala u autu, ali za motor kasnije treba pripaziti
previše klizi :mrgreen:

...inače za leteću gamad, samo mikrofibra krpa i destilirana voda
 
Ovo sam u Motocardu platio manje od 20 eura, a 3x veca kolicina. Tu se vidi i proizvodjac (Leather Master kojeg sam naveo u postu iznad ovog)
Sad gledam i moj je takav set (2x150ml) platio 220kn
Ovo je puno bolja cijena di si ti uzimao (y)
 
:mrgreen:
perfe…


prije bi netko rekao: zima je duga
naručio par setova poklopci/kapice šarafa/imbusa

a u vezi kože/čizama, sad se sjetio, (y)kako sam isto za par eura
uzeo novu gumu za mjenjač, jer žao mi čizama,
(više zbog toga što teško nađem 47 koje hoću)
koje bez obzira na ojačanje, kakvo većina ima u tom dijelu, brže odu,
a s ovom širom gumom, je nešto bolje :)

1684239727853.png
1684239765138.png



a.jpg


b.jpg
 
e da i sad vidim: proširenje za bočnjak, iako nije loša stvar, ponekad za parking,
sam ipak skinuo, jer teže je u mjestu na bočnjaku okrenuti motor s tim :D

1684240342797.png
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Dragon Racing
Stigla danas druga Spyke, broj veca i ta je sad ok. Jest da malo steze na mjestima al vjerujem da ce koza svoje odradit
 
Sljedece pitanje, vec kad me krenulo :mrgreen:
Ima netko shad sx58x kofer, dakle kojem se volumen moze mijenjati?
Cini mi se vrlo zgodno
Imao sam ga ja na prošlom motoru,super je kofer. Stanu dvije kacige i još stvari oko njih. Kad ti ne treba puni kapacitet, smanjiš kofer…manji je otpor zraka.. Udoban naslon za suvozača.
Uglavnom preporuka. Ja sam kupio sa neke Španjolske stranice, šalju u HR.
 
ima li netko dainese delta 3 hlače?
našao sam nekakvu akciju pa bi naručio bez probavanja i treba mi savjet za odabir veličine.

struk i kukovi su mi po tablici vel. 54, a visina i duljina unutarnjeg dijela noge otprilike vel. 58. mislim se kako bi mi onda 56 trebalo otprilike odgovarati. naravno da bi bilo još kompliciranije za odlučiti navedeno je da je ovaj model veći i da se savjetuje uzeti broj manje nego što inače nosimo :D
Mjere su mi struk 97 cm, kukovi 105 cm, visina 190 cm, 93 kg i duljina unutarnjeg dijela noge 88 cm.

EDIT: naručeno 56 pa šta bog da i sreća junačka…
 
Last edited:
ima li netko dainese delta 3 hlače?
našao sam nekakvu akciju pa bi naručio bez probavanja i treba mi savjet za odabir veličine.

struk i kukovi su mi po tablici vel. 54, a visina i duljina unutarnjeg dijela noge otprilike vel. 58. mislim se kako bi mi onda 56 trebalo otprilike odgovarati. naravno da bi bilo još kompliciranije za odlučiti navedeno je da je ovaj model veći i da se savjetuje uzeti broj manje nego što inače nosimo :D
Mjere su mi struk 97 cm, kukovi 105 cm, visina 190 cm, 93 kg i duljina unutarnjeg dijela noge 88 cm.

EDIT: naručeno 56 pa šta bog da i sreća junačka…
Meni je na 195 i 105 kg, 56 broj taman, tebi će možda malo velik biti, ja imam pony 2 hlače, i još par jakni i tekstilnih hlača, sve mi 56 broj od dainese.
 
  • Like
Reactions: t0malito
Jel ima netko preporuku za Mesh jaknu ?

Gledam nešto tipa Revit Eclipse 2:

Ali ako netko ima još neku preporuku, slobodno neka preporuči.

Dali uopće postoje mesh jakna ali u touring varijanti (malo duža).
Vidim da su sve kraće, što naravno ima i smisla zbog same namjene.

Hvala svima.
 
Meni je na 195 i 105 kg, 56 broj taman, tebi će možda malo velik biti, ja imam pony 2 hlače, i još par jakni i tekstilnih hlača, sve mi 56 broj od dainese.

Da, tako nesto. Meni je kozni Dainese 54 u igri: i jakna i hlace. 192cm, 97kg trenutno. Doduse, hlace su malo preuske postale jer kad sam kupovao sam imao 5kg manje (ima tome dosta godina), ali stanem i dalje u njih i u voznji su OK, ali kad negdje stanem na kavu i sjednem osjetim da to vise nije to kao kad sam imao 5kg manje, definitivno bi trebao smrsavit 3-5 kg da bi za te hlace (Delta 2 mislim) mogao reci da su idealne velicine za mene. Kad bi nabacio jos 2-3kg (a debljam se samo u skembi i guzici, jbg, ipak imam 5 banki :mrgreen: ), postale bi neupotrebljive u mom slucaju.

Dodao bi nesto: Koza se siri i da nema cifa za spajanje sa jaknom koji je usiven, bilo bi mi lakse, ali, taj cif je zadana velicina i u tom dijelu (koji je najvazniji za sirinu u struku) se hlace ne mogu prosirit nosenjem pa obratit paznju na taj detalj. 56 bi mi i sad bilo preveliko, tj ne optimalno, 55 bi bilo idealno u mom slucaju trenutno, a to ne postoji.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: t0malito
Najgluplje što sam napravio (što se tiče kupnje opreme, da suzimo popis gluposti :mrgreen:) je bila kupnja crne mesh jakne (n) znači ljetna jakna, za vožnju po suncu - i ja kupim kul CRNU koja najviše upija svjetlo🤦‍♂️
 
  • Haha
Reactions: Igor28 and chandler
Najgluplje što sam napravio (što se tiče kupnje opreme, da suzimo popis gluposti :mrgreen:) je bila kupnja crne mesh jakne (n) znači ljetna jakna, za vožnju po suncu - i ja kupim kul CRNU koja najviše upija svjetlo🤦‍♂️
Svjetlo (ljudima vidljivi spektar Suncevog zracenja) ne grije, al kuzim na kaj mislis. :D

Crna jakna najefikasije odvodi toplinu ako je strujanje zraka u igri, a ne stajanje na semaforu. A i logicno je: ono sto najbrze navuce toplinu, nabrze ce ju i odpustit, a u slucaju moto jakne je to strujanje zraka. Ako lazem, to je samo zato sto sam davnih dana procitao jedan clanak bas vezan uz tu problematiku, pa ako su lagali oni, lazem i ja. Mozda je uvjet da je strujanje zraka efikasno (ne neki jako oklopljen motor sa visokim vizirom koji te drzi zasticenim od vjetra?) Btw, i moje mesh jakne su uvijek bile crne, nevezano uz boju, sama poroznost materijala je takva da bi vec na 25-30C na benziskoj pumpi bio "mokar", a cim bi krenuo osjetio izrazito hladjenje dok se nebi osusio (strujanje zraka preko vlazne kože tijela, prirodni nacin otpustanja viska topline tijela). Tu cu jos dodat cinjenicu koja je neupitna da je kod voznji na temperaturama iznad 37C potrebno zastitit se od toplog zraka jer je to temperatura tijela i zelis smanjit dotok toplijeg medija (zraka) na tijelo - u tim uvjetima je mesh jako los izbor, zapravo nije uopce izbor. Al to ionako nije moj problem jer mi vec i 28-30C nepodnosljivo pa ni ne vozim tada :D
 
Last edited:
Jel ima netko preporuku za Mesh jaknu ?

Gledam nešto tipa Revit Eclipse 2:

Ali ako netko ima još neku preporuku, slobodno neka preporuči.

Dali uopće postoje mesh jakna ali u touring varijanti (malo duža).
Vidim da su sve kraće, što naravno ima i smisla zbog same namjene.

Hvala svima.

Ja imam ovu i jako sam zadovoljan. Meni je dovoljno dugačka, tijelo ima zraka, a valjda ima i neke zaštite 😂😂
 
  • Like
Reactions: chandler

Ja imam ovu i jako sam zadovoljan. Meni je dovoljno dugačka, tijelo ima zraka, a valjda ima i neke zaštite 😂😂
Hvala ti. Koja si visina/težina i koju veličinu jakne imaš ?
Čisto da znam radi naručivanja.
Hvala ti.
 
Svjetlo (ljudima vidljivi spektar Suncevog zracenja) ne grije, al kuzim na kaj mislis. :D

Crna jakna najefikasije odvodi toplinu ako je strujanje zraka u igri, a ne stajanje na semaforu. A i logicno je: ono sto najbrze navuce toplinu, nabrze ce ju i odpustit, a u slucaju moto jakne je to strujanje zraka. Ako lazem, to je samo zato sto sam davnih dana procitao jedan clanak bas vezan uz tu problematiku, pa ako su lagali oni, lazem i ja. Mozda je uvjet da je strujanje zraka efikasno (ne neki jako oklopljen motor sa visokim vizirom koji te drzi zasticenim od vjetra?) Btw, i moje mesh jakne su uvijek bile crne, nevezano uz boju, sama poroznost materijala je takva da bi vec na 25-30C na benziskoj pumpi bio "mokar", a cim bi krenuo osjetio izrazito hladjenje dok se nebi osusio (strujanje zraka preko vlazne kože tijela, prirodni nacin otpustanja viska topline tijela). Tu cu jos dodat cinjenicu koja je neupitna da je kod voznji na temperaturama iznad 37C potrebno zastitit se od toplog zraka jer je to temperatura tijela i zelis smanjit dotok toplijeg medija (zraka) na tijelo - u tim uvjetima je mesh jako los izbor, zapravo nije uopce izbor. Al to ionako nije moj problem jer mi vec i 28-30C nepodnosljivo pa ni ne vozim tada :D
Mesh jedino i nosim po gradu, do cca 25° - a poviše toga sam u kratkim rukavima i rukavicama ili ću cijelo ljeto svugdje (najgore na posao) dolaziti sav znojav i zalijepljen (y) a za otvorenu cestu uvijek full tekstil.

Ima nešto u toj priči sa crnom odjećom, kad vidiš beduine po pustinji često su u crnom(y)

Još jedan dokaz da je kupnja opreme nuklearna fizika:mrgreen: