Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

he, he, ma to ti je nikakva lova
na Aliexpress-u 👍
više bi me koštalo slanje

nije ta stopica na svakom motoru ista (oblik, dim.)

a i trenutno sam na jednoj
duljoj vožnji 😀 👍
 
  • Like
Reactions: Zdravac1974
Najgluplje što sam napravio (što se tiče kupnje opreme, da suzimo popis gluposti :mrgreen:) je bila kupnja crne mesh jakne (n) znači ljetna jakna, za vožnju po suncu - i ja kupim kul CRNU koja najviše upija svjetlo🤦‍♂️
Slažem se s time. Ja crne jakne više ne kupujem. Za ljeto, za kratke relacije imam srebrnu Revit Eclipse Mesh jaknu. Za duge relacije ne volim Mesh. Ne može se regulirati protok zraka. Odeš malo višlje, neka šuma gdje je svežije i domah je prohladno. Pametnije mi je onda uzeti jakne koje imaju ciferšlus na rukavima, na prsima, na ključnoj kosti. To stvara super strujanje zraka koje dobro hladi. A kada odeš na brdo, postepeno zatvoriš i tako reguliraš toplinu što se može i tjekom vožnje napraviti.
 
Imam spidi crnu jaknu full mesh sa kornjača štitnikom. Za ljeto mi je ok ali preko 32C mi je pre vruće s njom pa radije stavim ultra laganu jaknu s dugim rukavima da se samo zaštitim od sunca.
Za zimu imam debelu adrenalin jaknu sa duplom podstavom.

Moram malo po dućanima proći, ima li kakva preporuka što uzeti od budget ženskih jakni do 100-150 eura u ri i okolici? Da li se isplati otići do Trsta u moto Charlie?
 
Imam spidi crnu jaknu full mesh sa kornjača štitnikom. Za ljeto mi je ok ali preko 32C mi je pre vruće s njom pa radije stavim ultra laganu jaknu s dugim rukavima da se samo zaštitim od sunca.
Za zimu imam debelu adrenalin jaknu sa duplom podstavom.

Moram malo po dućanima proći, ima li kakva preporuka što uzeti od budget ženskih jakni do 100-150 eura u ri i okolici? Da li se isplati otići do Trsta u moto Charlie?
U Charlie je dobro otic ako imas vise komada za kupit onda bude dobrog popusta.
I oni su podigli cijene.
Pogledaj malo njihov net ducan, nazovi ih i pitaj da li imaju i koliko kosta.
Uvjek imaju nekoga tko razumije HR.
Ja sam dobro prosao, platio sam manje od bilo kog net ducana.

Rijeka:
https://moto.prizmic.hr/ tu jos nisam bio
 
  • Like
Reactions: Marin0
U MotoCharlie imaju dosta opreme ako zna biti dosta kaotično. Treba ponijeti vremena, da se može sam potražiti jaknu/hlače koja ti treba. Uvijek imaju neke ostatke kolekcije na akciji spušteni za 20-50% samo da isprazni dućan. Najčešće su to doduše brojevi koje ostane, znači najmanja ili najveća. Trenutačno imamo puno kaciga s normom E22/05 na akciji zbog uskoro zabranne prodaje iste. A drže hrpu proizvođača (HJC, Suomy, AGV, Nolan, X-Lite, Schuberth, Premier, Shoei, LS2) i sigurno sam još koji zaboravio. Tako da se isplati otići i ako se želiš usporediti kacige raznih proizvođača na istom mjestu. Inače to uvijek znači putovanje u razne dućane. Bio u petak i slabi su s rukavicama, možda samo trenutačno.
 
  • Like
Reactions: Marin0
Ok tnx pogledati ću taj moto mivva i moto prizmic to nisam još bio.. ranije sam bio par puta u moto Charlie prije nekoliko godina , fulao sam radno vrijeme u 1.mj jer su bili na praznicima.. ali dosta ljudi mi kažu da nije više toliko jeftino kao nekad.

Našao sam u međuvremenu neke fora jakne u moto matusicu na popustu , a ništa nego malo prozujati opet po dućanima.
Novema nova mi je super dućan i tamo sam našao kacigu i rukavice zadnji puta po super cijeni ali mi nije baš uz put iz Ri.
 
U MotoCharlie imaju dosta opreme ako zna biti dosta kaotično. Treba ponijeti vremena, da se može sam potražiti jaknu/hlače koja ti treba. Uvijek imaju neke ostatke kolekcije na akciji spušteni za 20-50% samo da isprazni dućan. Najčešće su to doduše brojevi koje ostane, znači najmanja ili najveća. Trenutačno imamo puno kaciga s normom E22/05 na akciji zbog uskoro zabranne prodaje iste. A drže hrpu proizvođača (HJC, Suomy, AGV, Nolan, X-Lite, Schuberth, Premier, Shoei, LS2) i sigurno sam još koji zaboravio. Tako da se isplati otići i ako se želiš usporediti kacige raznih proizvođača na istom mjestu. Inače to uvijek znači putovanje u razne dućane. Bio u petak i slabi su s rukavicama, možda samo trenutačno.
Da, hmmm ni ja nisam mogao naći. Samo što san ja tražio određeni model. Imali su jednu veličinu koja mi nije odgovarala. I nije mi se dalo da naručuju, jer raditi put samo za rukavice nije baš fora, pogotovo kada nije za đir motorom.
 
Ok tnx pogledati ću taj moto mivva i moto prizmic to nisam još bio.. ranije sam bio par puta u moto Charlie prije nekoliko godina , fulao sam radno vrijeme u 1.mj jer su bili na praznicima.. ali dosta ljudi mi kažu da nije više toliko jeftino kao nekad.

Našao sam u međuvremenu neke fora jakne u moto matusicu na popustu , a ništa nego malo prozujati opet po dućanima.
Novema nova mi je super dućan i tamo sam našao kacigu i rukavice zadnji puta po super cijeni ali mi nije baš uz put iz Ri.
Motomivva s njima dila, bar jesu. Njih pitaš ako imaju i mogu li naručiti i popust ovo ono.
Dok je dućan bio na Kastvu sam kupovao kod njih.
 
  • Like
Reactions: Marin0
Jel je netko kupovao u Zadru kod Kristijan Kiki MotoTeam ?

Vjerujem da svi znate o kome se radi.
Vidim da su cijene stvarno ok.
Primjer; Schuberth C4 Pro za 350 eura.
Koliko vidim to je povoljnije nego bilo gdje na svijetu (y) .

Ali pošto je kaciga u pitanju, a danas je sve moguće (svakakve kopije svega i svačega se prodaju), jel zna netko kako uopće (i dali je moguće) ikako provjeriti dali se radi o originalu ili kopiji ?

Za nekakve hlače se nebih toliko zabrinjavao, ali kaciga je kaciga.
 
@ Freesty: Ok su rukavice.
Kupio sam iste takve u Indiji za 3€.
 

Attachments

  • Compress_20221218_164323_3003.jpg
    Compress_20221218_164323_3003.jpg
    170.1 KB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: Freesty
Jel je netko kupovao u Zadru kod Kristijan Kiki MotoTeam ?

Vjerujem da svi znate o kome se radi.
Vidim da su cijene stvarno ok.
Primjer; Schuberth C4 Pro za 350 eura.
Koliko vidim to je povoljnije nego bilo gdje na svijetu (y) .

Ali pošto je kaciga u pitanju, a danas je sve moguće (svakakve kopije svega i svačega se prodaju), jel zna netko kako uopće (i dali je moguće) ikako provjeriti dali se radi o originalu ili kopiji ?

Za nekakve hlače se nebih toliko zabrinjavao, ali kaciga je kaciga.
Mislim da svaki dućan moto opreme koji drži do sebe ne bi dopustio da prodaje lažne marke tj.opremu uključujući i kacige.
Ako govorimo o polovnome ili s ali expressa to je već drugi par rukava.Također jako puno kopija talijanskih kacigi se prodaju daleko jeftinije po oglasnicima u Aziji.
Ako se ne varam, svaka kaciga bi trebala imati i datum proizvodnje ispod unutarnje spužve uz potrebne naljepnice certifikata (Tuv i slično, zavisi za koje tržište su odobrene).
Meni se jednom desilo da sam kupio jeftinije polovnu Shoei neotec koja je bila ko nova na izgled. Međutim, izgleda da je par godina stajala na polici i spužva se raspadala. Na kraju sam kupio set unutarnje spužve i sve ok, ali treba paziti. Zato sad samo kupujem nove kacige u provjerenim dućanima. Rukavice naručim s AliExpressa , iste su ko original, ali oni znaju prodavati i kvalitetne kopije🙂.
 
Jel je netko kupovao u Zadru kod Kristijan Kiki MotoTeam ?

Vjerujem da svi znate o kome se radi.
Vidim da su cijene stvarno ok.
Primjer; Schuberth C4 Pro za 350 eura.
Koliko vidim to je povoljnije nego bilo gdje na svijetu (y) .

Ali pošto je kaciga u pitanju, a danas je sve moguće (svakakve kopije svega i svačega se prodaju), jel zna netko kako uopće (i dali je moguće) ikako provjeriti dali se radi o originalu ili kopiji ?

Za nekakve hlače se nebih toliko zabrinjavao, ali kaciga je kaciga.
Ja sam kupovao opremu u njega i mogu reći da je čovjek fer i korektan tako da sumnjam da bi izvodio cirkus sa kopijama kaciga. Reko mu buđet i sklepao mi najbolje za te novce i daleko jeftiniji nego igdje po internetu.
 
  • Like
Reactions: chandler
Jel je netko kupovao u Zadru kod Kristijan Kiki MotoTeam ?

Vjerujem da svi znate o kome se radi.
Vidim da su cijene stvarno ok.
Primjer; Schuberth C4 Pro za 350 eura.
Koliko vidim to je povoljnije nego bilo gdje na svijetu (y) .

Ali pošto je kaciga u pitanju, a danas je sve moguće (svakakve kopije svega i svačega se prodaju), jel zna netko kako uopće (i dali je moguće) ikako provjeriti dali se radi o originalu ili kopiji ?

Za nekakve hlače se nebih toliko zabrinjavao, ali kaciga je kaciga.
Dobar je kiki...jedino je salon malo mali... :mrgreen: