Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Afrofeet

Member
Molim za malu pomoć, naime bio sam dugo bez motora, sad sam kupio pilu  :021: i slijedeće na redu je oprema. Pošto mi stvarno nisu poznate te marke, dobro mi mi došao koji savjet u vezi kupovine stvari kao što su jakna, rukavice i hlače. Na što pripaziti, koje marke daju više za manje love itd. Mislim da bi ovaj topic bio koristan za sve "nove" ili početnike u moto-svijetu.
Eto npr. htio bi uzet sad neke rukavice (ne zimske, nego za vožnju u nekakvim"normalnim" uvjetima, po cesti, ne stazi), a da pružaju kakvu-takvu zaštitu i da ne košta nenormalno puno novaca (700 kn itd). Isto vrijedi i za jaknu.

:021:
 
Pa sto ne probas po oglasniku, ima hrpa ljudi nove ili skoro nove stvari za prodaju
 
Afrofeet said:
Molim za malu pomoć, naime bio sam dugo bez motora, sad sam kupio pilu  :021: i slijedeće na redu je oprema. Pošto mi stvarno nisu poznate te marke, dobro mi mi došao koji savjet u vezi kupovine stvari kao što su jakna, rukavice i hlače. Na što pripaziti, koje marke daju više za manje love itd. Mislim da bi ovaj topic bio koristan za sve "nove" ili početnike u moto-svijetu.
Eto npr. htio bi uzet sad neke rukavice (ne zimske, nego za vožnju u nekakvim"normalnim" uvjetima, po cesti, ne stazi), a da pružaju kakvu-takvu zaštitu i da ne košta nenormalno puno novaca (700 kn itd). Isto vrijedi i za jaknu.

:021:

za tu lofu... samo njuskalo!
 
Rukavice od 700 kn su OK ako ne gledas razvikane marke (a cak i tada mozes nac kvalitetne) Ali prava kvaliteta je ipak s druge strane granice od 1000kn, cesto i bitno iznad. Ipak, bio sam zadovoljan sa Wintex rukavicama od 500tinjak kuna. Njihov pandan kod razvikanijih marki je bio izmedju 700 i 1000kn



Inace,  jucer se ponovio za jaknu. Ova sezona je bila "jeftina" jer je vrijeme bilo zakurac i nisam se puno vozio pa sam si priustio finu jaknu + protektor. Lijepo ce se slagat sa Dainese hlacama. Do sada koristio koznu Mtech jaknu, a i ubuduce je mislim koristit jer ima zimsku podstavu za razliku od ove Dainese)


IMG_4268_resize_zpsa52ca8b1.jpg


IMG_4269_resize_zps1cf8722b.jpg


IMG_4270_resize_zpseb12ddd2.jpg






 
piljun said:
Auuuu dobraaa
Kog će ti vraga ta grba

Grba je nuzno zlo. Naime, napalio sam se na racing D1 model koji ju nema, eventualno avro model. Ali, sve one su mi u broju 52 premale, a u 54 ok osim u prsima gdje su malo prevelike. Ova super speed je najsportskijeg kroja i ona mi je u broju 54 odlicna.  Postoji samo sa grbom, ali grba je mala i uopce je ne osjetim. Bonus je sto je od d-skin koze (najbolje sto Dainese koristi), ali je i cijena nazalost (pre)paprena.
Kod ove mi se svidja sto je stvarno u njoj osjecaj bolji nego u ostalima, osjeti se da je kvalitetnija, a jedna sitnica mi je itekako dobro dosla - sve ostale imaju na kragni 2 drukera, a ova nema nista. Zbog toga ju je lako obuc (tesko je doc prtima do kragne jer su rukavi uski i tesko mi je bilo "prelomit" ruku u laktu dovoljno), a i na tom dijelu ne zulja (citao reviewove gdje su se neki zalili da ih zuljaju ti drukeri i zabijaju se u grlo)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2
 
Ma prelipa je nema sto. Nego samo reko čemu grba . Znači nema bez nje. Kojih si dimenzija kad ne staneš u 52
 
piljun said:
Ma prelipa je nema sto. Nego samo reko čemu grba . Znači nema bez nje. Kojih si dimenzija kad ne staneš u 52

192cm, 92kg, prsa 106. 52 su mi dobre samo u prsima (granicno, jedva mogu u njima udahnut punim plucima), sve, bas sve ostalo je premalo i to poprilicno. 54 je idealna u svemu, ali u prsima bi volio da je broj 53.
Sve to na majcu kratkih rukava

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
Afrofeet said:
Ma i 500 kn mi se cini previse za rukavice.

Previse ako nikad ne padnes.  :mrgreen: Ako u padu sacuvaju ruke, neprocjenjive su


Afrofeet said:
Kolko takva jakna kosta (nosena i nova)?

Za nosenu ne znam, ali ova je toliko skupa da ne zelim ni napisat (iako je nabavljena povoljnije)  :mrgreen:
 
I ja sam uzeo novu s grbom, ponekad udara u kacigu. Nosio sam ju jednom ili dva puta po gradu, možda je do motora. Problem je što top jakni nema bez grbe. Cijene su oko 400-700 EUR.
Bila je u oglasniku na forumu jedna dobra Dainese, ne sjećam se tko je prodavao.
 
mate said:
I ja sam uzeo novu s grbom, ponekad udara u kacigu.

Kad sam dosao doma, prvo sam to probao. Srecom, na obje kacige nema problema, nisam uspio doc do grbe sa kacigom sto god da radio

mate said:
Bila je u oglasniku na forumu jedna dobra Dainese, ne sjećam se tko je prodavao.

Ona bijela za 1500kn ? Steta sto je slika uzeta sa jednog drugog foruma, a nije autenticna  :mrgreen:
 
Za ovu moju sam procitao da je jednom liku bio problem sa Shoei 1100 zbog onog krilca na dnu kacige otraga.


Slika te bijele ti nije smjela promaknut - sa ducati foruma je  :mrgreen:
NAknadno su ipak stavljene autenticne slike

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,244939.0.html
http://www.ducati.org/forums/sale-wanted/46229-fs-dainese-racing-pelle-jacket.html



 
@alfa odlična jaketa (y)
 
3alfa3 said:
Rukavice od 700 kn su OK ako ne gledas razvikane marke (a cak i tada mozes nac kvalitetne) Ali prava kvaliteta je ipak s druge strane granice od 1000kn, cesto i bitno iznad. Ipak, bio sam zadovoljan sa Wintex rukavicama od 500tinjak kuna. Njihov pandan kod razvikanijih marki je bio izmedju 700 i 1000kn

nemora bit :wink: najudobnije rukavice koje sam ikad probao su Mtech Racer, pao preko nekoliko puta u njima, zgrebane, apšisala boja, al brate mili ruke nakon pada uvjek ostale čitave kao i same rukavice, nigdje probile, niti jedan šav otišao ... nebi ih mjenjao nizašto, a koštale su cca 500 kn ak se dobro sjećam, već sam par puta gledao uzet nove i odustao ... najveći problem mi nije cijena novih nego di bum za bilo kakve novce opet našao nešto takvo :mrgreen:
 
tibor_zg said:
nemora bit :wink: najudobnije rukavice koje sam ikad probao su Mtech Racer, pao preko nekoliko puta u njima, zgrebane, apšisala boja, al brate mili ruke nakon pada uvjek ostale čitave kao i same rukavice, nigdje probile, niti jedan šav otišao ... nebi ih mjenjao nizašto, a koštale su cca 500 kn ak se dobro sjećam, već sam par puta gledao uzet nove i odustao ... najveći problem mi nije cijena novih nego di bum za bilo kakve novce opet našao nešto takvo :mrgreen:
I ja imah Racera, i to još uzeo za 30 eura u Veroni,  klizo jedno 3 puta, bile izderane, al nigdje kritično i niti jedan šav nije pukao, još dan danas mi dođe žao što sam ih pijan pogubio pred 2 i po godine...
 
Afrofeet said:
Kakve su cijene u Mađarskoj?

U forintama :)
Sorry, morao sam. Ne znam jel jeftinije, skuplje ili isto - nikad nisam ni bio u Madjarskoj

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2