Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

tibor said:
vozim stalno perforirani kožni moto kombinezon... za hladnije vrijeme ispod obučeš neki windstopper od provjerenog proizvođača i nemaš brige... kad te u rano proljeće il kasnu jesen uhvati mrak negdje na putu do sad se nikad nisam smrznuo, a poprilično sam zimogrozan

edit: što se tiče zaštite pri padu bolje od kože ne postoji, samo što pri tome mislim na prave kvalitetne kožne kombinezone a ne dainese govna i sl

Isto  (y) Samo kod mene nije perforirano, pa se ljeti znam fino skuhati  :mrgreen: Sada sam kupio AS kombinezon sa onim otvorima na ramenima i ima na hlacama isto otvor kod prepona pa cemo da vidimo kako ce to da radi.
Tekstil davno nosio i jednom se razbio, istopilo se sve na meni, cak sam fasovao opekotinu na ramenu... 
Sto se putovanja tice, putovao jednom daleko u 8. mjesecu, u full kozi, i to vise necu nikada ponoviti  :mrgreen: Tu je ipak tekstil (pozeljno mesh) bolja opcija. Na putovanju svakako odvadis na gasu u odnosu na lokalne voznje, pa barem malo smanjis mogucnost potrebe da taj tekstil "radi posao"
 
zokx said:
Inače, ne znam imate li s tim problema, ali mene svake, ali baš svake godine od kad pamtim strefi jednom do dvaput osa/pčela. To je u ruku, nogu, vrat i slično ko metak. Žari, peče, moram hitno stat. Svake jeb. godine. Ja sam magnet za ose, tako da su prednosti dugih nogavica i rukava za neku vožnju i obrana od toga. Plus što recimo u sat, sat ipo vožnje bez opreme izgorim ko na barci. :mrgreen:

2 komada samo prosle godine, oba na putu, u tekstilu... Jedna u vrat, druga se zabila izmedju rezervoara i bedra i tu me izmasakrirala kroz hlace... Prije par godina mi je uletila i ona zlatica ili sta je vec. Ono veliko, sjajno sto ima zvuk ko helikopter  :mrgreen: Otkopcao malo jaknu, proleti iza ledja i hoda, grebe...  :mrgreen:
 
To je kod fc moto model poslovanja zadnjih par godina, ili prodaju robu sa tuđih skladišta ili su strašno aljkavi. Bilo kako bilo, redovito nemaju na stanju ono što deklariraju da imaju i onda kreće prepiska i čekanje.... To je ujedno i razlog da više ne kupujem od njih.

Upravo..
Prvo, imali su na WEBu dostupnu neku jaknu koju sam htio kupiti. Nisam puno gledao po drugim stranicama pa sam naručio. Došao mi je mail da nije dostupna odmah kako je pisalo nego za 7-9 dana. Ok, čekam. Deveti dan stiže mail i kaže da se zbog blabla rok pomiče za 20 dana. Čekam. 20. dan opet mail da se čeka još neodređeno vrijeme. Ja napišem mail da obzirom na čekanje odustajem od kupnje, i oni mi vrate odmah sutra lovu na PayPal.
U međuvremenu, dok su mene zavlačili, stavili su na stranicu da je jakna nedostupna, a kad su mi vratili lovu opet piše da je dostupna.
Kupio sam istu na drugom mjestu u Njemačkoj, platio nekih 70€ manje i od narudžbe do dostave manje od tjedan dana.
Dakle, FC Moto prvi, zadnji i nikad više.
 
Preporuke za neku podkapu koja je ujedino i grijac vrata?
Kupi Buff kojemu je donji dio od flisa, kao felpa.
Na netu možeš naći načine kako napraviti podkapu.
EDD0B76A-58AD-452C-9C98-E052E5E001C7.jpeg
95727188-3B78-4232-B351-A366B7689B2E.jpeg
 
Hvala na prijedlogu. Imam sad klasicni grijac vrata, al bi radje ovako nesto.

55C6E251-D02A-46E4-B0C2-89D5CBF36C76.jpeg


7AC1B568-51B2-490C-B822-65B49CE5948E.jpeg


Tlaka mi je grijac namjestit da me ne zulja, a opet da fino ide pod kacigu i dole na prsa da nigdje ne propusta. Pogotovo ujutro prije posla. :mrgreen:
 
Meni dosle Trilobite Parado 661.
Nazalost zbog debele guzice i biciklistickih quadova bedra su mi malo na knap.
Ako nekog zanima, nek se javi.

W36 (ili klasika 52 i L/ XL), Regular
Širine cca 45cm ali su stretch pa ide i do 48-50, dužine 79cm.
Bez štitnika jer sam ih tako dobavio prek ebay sellera (nove, bez štitnika)
 
Ja imam ogroman problem s pčelama , osama i sličnim letečim kukcima. Do sad me dva puta u vožnji ubolo u vrat. Nije nimalo ugodno.
Postoji li provjerena podkapa kroz koju ne probija žalac? Ili metoda s kojom se mogu obraniti osim spuštanja pod vizir? :mrgreen:
 
Hvala na prijedlogu. Imam sad klasicni grijac vrata, al bi radje ovako nesto.

Tlaka mi je grijac namjestit da me ne zulja, a opet da fino ide pod kacigu i dole na prsa da nigdje ne propusta. Pogotovo ujutro prije posla. :mrgreen:


Imam ja takvo cudo od rukka obzirom da imam bolove u vratu cim osjeti vjetar nazalost nosim to i zimi i ljeti i nema bolova 🤣 ali nema ni vjetra 😉 nakon 4 godine nastala rupa na vrhu dijelq koji je na glavi sto je odlicno trajanje obzirom da je dio koji ide u kacigu dosta tanak!
 
  • Like
Reactions: Tom€k
Imam ja takvo cudo od rukka obzirom da imam bolove u vratu cim osjeti vjetar nazalost nosim to i zimi i ljeti i nema bolova 🤣 ali nema ni vjetra 😉 nakon 4 godine nastala rupa na vrhu dijelq koji je na glavi sto je odlicno trajanje obzirom da je dio koji ide u kacigu dosta tanak!

Kak je tebi vrat, tak je meni grlo. Nakon nekoliko tih podkapa, grijača, windstoppera i ostalih điđa miđa koje nisu baš bile na razini zadatka, prije par godina kupio tu Rukkinu balaclavu na popustu za nekih cca 30-ak € i stvarno nemam niti jedne jedine primjedbe. Ok, imam jednu....treba je tu i tamo oprati :mrgreen:
 
Ja imam ogroman problem s pčelama , osama i sličnim letečim kukcima. Do sad me dva puta u vožnji ubolo u vrat. Nije nimalo ugodno.
Postoji li provjerena podkapa kroz koju ne probija žalac? Ili metoda s kojom se mogu obraniti osim spuštanja pod vizir? :mrgreen:
Ja navučem jaketu bez rukava, s visokim vratom i patent do vrha. Upadne i tako ji put, ali puno rijeđe. Baš prije neki dan 7 uboda u vrat, točno ispod uha. Bila je brza :mrgreen::mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Modesty40
Ma nije mi uopce ugodno , cak izbjegavam ovo vrijeme sad za vožnju dok su najaktivnije. Ima li tko kakvo rjesenje za to?
 
Ma nije mi uopce ugodno , cak izbjegavam ovo vrijeme sad za vožnju dok su najaktivnije. Ima li tko kakvo rjesenje za to?

Marama/bandana oko vrata + parfem (Old Spice/Ferrari) da ih omami, mene ne bodu, mozda Vama pomogne?
Ne bih se zbog buba sprjecavao voziti nikako.
Sretno! ;)
 
htio sam preko ove str kupiti rst cizme,rukavice i te hlace,al nazalost te hlace,imaju u velikoj velicini samo i neznaju,kada ce ih imati ponovno doatupne na stanju u svim velicinama.

tu kostaju 1100kn.