Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Molio bih savjet buduci da kupujem prvu koznu jaknu, te me zanima koja marka jakni ima "krace" rukave, buduci da sam dosta nizak i koju god sam koznu jaknu probao rukavi su mi predugi.

Takoder kakva su iskustva sa alpinestars sp1-v2 modelom buduci da je trenutno ma dobrom popusti (220eur)...
 
Mislim da moraš tražiti artikle koji imaju međubrojeve sa drugačijom dužinom od normalne, ja imam isti problem, samo u drugom smjeru, meni su svi standardni brojevi prekratki.
 
Traži kratke brojeve. Primjerice, IXS filozofija krtakih/dugih brojeva su ti skraćeni/produženi rukavi odnosno nogavice, dok je kroj samog trupa isti. Navedeno je isprobano i prodiskutirano s prodavačem, jer sam zbog visine tražil long veličinu jakne, međutim taj long je pokril ruke (+7cm) dok mi je sama jakna i dalje bila do "pupka" i pol škembe visilo ispod van. Za druge proizvođače pretpostavljam da je vjerojatno isto, ali ne mogu sigurno tvrditi, pa si provjeri ili još bolje isprobaj.
 
  • Like
Reactions: neven
sta god nadjes,takve stvari nemores kupiti online,moras probati... :)
 
Molio bih savjet buduci da kupujem prvu koznu jaknu, te me zanima koja marka jakni ima "krace" rukave, buduci da sam dosta nizak i koju god sam koznu jaknu probao rukavi su mi predugi.

Takoder kakva su iskustva sa alpinestars sp1-v2 modelom buduci da je trenutno ma dobrom popusti (220eur)...
Dainese je prekratak, prešćur i presitan u svakom pogledu. Nečeš falit.
 
Hvala na prijedlozima, odgovirma... A da li je tko od vas kratio kojim slucajem samo rukave na koznoj jakni i koliko bi ta prica kostala cca?
 
Hvala na prijedlozima, odgovirma... A da li je tko od vas kratio kojim slucajem samo rukave na koznoj jakni i koliko bi ta prica kostala cca?
Neznam jesi ti kad vidio koznu jaket,oli bilo koju,pa na kraju obicno budu patenti,ili patenti za prozracivanje,kad bi to kratio,neznam...moralo bi se sve trgati i prekrajati,a i pitanje je unutrasnje postave,i nju moras onda prilagoditi... baah... (n)
 
Neznam jesi ti kad vidio koznu jaket,oli bilo koju,pa na kraju obicno budu patenti,ili patenti za prozracivanje,kad bi to kratio,neznam...moralo bi se sve trgati i prekrajati,a i pitanje je unutrasnje postave,i nju moras onda prilagoditi... baah... (n)

Naravno da sam vidio, a i probao konkretno Alpinestars faster, te se upravo radi o tome da mi je rukav predug nekih 3cm(smetao bi kod davanja gasa konkretno) .... Takoder prodavac je sam rekao da je to cesto problem, ali buduci da nije 10 cm ili neznam koliko da bih se mozda moglo skratit tih par cm...
 
Nije da želim pametovat ,al imam pitanje .Dali si provao jaknu sjedeći na motoru ili ....... Pitam zato jer meni rukav koji je dug kad stojim je perfektan kad sidin na motoru pruženih ruku. (y)
 
Nije da želim pametovat ,al imam pitanje .Dali si provao jaknu sjedeći na motoru ili ....... Pitam zato jer meni rukav koji je dug kad stojim je perfektan kad sidin na motoru pruženih ruku. (y)
Tako i hlace,kad stojis su do poda,a na motoru do ispo kolina... :)
 
konačno uzeo grijane ručke...tanke rukavice i oxford grijane ručke na 60% snage pri vanjskoj temp od 3C sasvim dovoljno.
 
  • Like
Reactions: Igor28
konačno uzeo grijane ručke...tanke rukavice i oxford grijane ručke na 60% snage pri vanjskoj temp od 3C sasvim dovoljno.
Bravo,super stvar,,meni su original na Stromu ugradjeni grijaci,i sam regulira...i imam dobre rukavice,ali grijaci spase isto...;)
 
Ima li netko Alpinestars SMX-S čizme? Dojmovi, zapažanja?
Tražim čizmu koja nije ni touring ni race verzija - recimo tako sport čizme.
106E1CB8-C59D-4F6A-AC34-4ABE89281BB7_1175x1175.png
 
Odavno ne nosim Alpine ali zar nije nekad SMX bio "drugi" iza Techa? Nosio sam ih samo na Grobniku ali to mi je bila jedna od boljih cizama koje sam imao.
 
Ima li netko Alpinestars SMX-S čizme? Dojmovi, zapažanja?
Tražim čizmu koja nije ni touring ni race verzija - recimo tako sport čizme.
106E1CB8-C59D-4F6A-AC34-4ABE89281BB7_1175x1175.png
Imam smx plus cizme. Vec drugi par. Nikad udobnijih cizama nisam imao do tih 🙂, sad mogu uzet nakon tih iste ili r tech..