Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Pomažu i to jako, štitnici, osim ako nisu ogromni ne pomažu ništa, jer ionako svako toliko dižeš prste na kočnicu, kuplung i to je najveći problem jer su prsti velika površina koja se hladi, nisu bez veze ljudi smisli rukavice bez prstiju.
Uglavnom, zimske rukavice, ispod 10 je meni hladno onoliko koliko je sa grijanim ručkama oko 0, vrh prsta se sledi, ali bar ti je oko šake toplo i ne zgrči ti ruku, kao kad nemaš grijanu ručku.
Grijane ručke i štitnici ruku, meni bilo isto kao i bez štitnika.
Uglavnom, grijane ručke, od kad sam ih probao, su prva investicija koju sam stavi na druge motore :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: seki22
Koliko pomaže to grijanje ručki ako nemaš zaštitu od vjetra?
Evo na skuteru sam stavio visoki vizir koji mi pokriva kacigu, ujedno ima i proširenje za ručke da ne puše, kupio one rukavice od givia u koje gurneš ruke iznutra krzno, obučem zimske rukavice i opet mi budu hladni prsti,ali se bar ne smrznu i ne trnu. U tom slučaju mislim da grijanje jako puno pomaže jer nema vjetra koji puše po rukavicama, kakav je onda efekt bez ikakve zaštite? Razmišljam da si složim i to kad već imam sve osim grijanja
Jel to slično onim neoprenskim od Tucana? Jer ako ti je u tome hladno onda stvarno... :mrgreen:

Moj nekadašnji recept za prste je bio onaj sa skijanja: tanke podrukavice, obavezno što bolje zagrijati ruke prije toga i nastojati stati svako toliko dok se prsti ne smrznu. Zapravo je to stajanje skoro pa najbitnije jer kad sjednem u birtiju, skroz se zgrijem i navučem toplu opremu, time sam odradio 50km.😇 Ove Tucano montažne rukavice mi ne idu na motor ali na skuteru su se pokazale prevrućima i na minusu.... ali su bile i kratke relacije. :p
 
i da, to što Mate kaže, to sam zaboravio, ali da, najbitnije je zagrijat ruke prije stavljanja rukavica, nekad sam bez rukavica otvarao garažu, vadio motor van, i onda na smrznute ruke navukao rukavce, i to je bila katastrofa, ali onda kad sam malo upalio mozak, zagrijao ruke, stavio one tanke rukavice iz dechatlona, onda normalne zimske za motor, pa tek onda izašao van, e to je već bio preporod.
 
Zato je topla garaža zakon. Odem van po kiši sa skuterom, vratim se mokar, ostavim sve u garaži i za sat vremena idem dalje a sve toplo i suho ko barut. 😇
 
Jel to slično onim neoprenskim od Tucana? Jer ako ti je u tome hladno onda stvarno... :mrgreen:
Da, priznajem stoji vani na skuteru pa nije nista "zagrijano", koristio sam prije dva para rukavica dok nisam to uzeo, budem probao opet stavit drugi par pa ću vidjet... Kazem jedino mi ne trnu prsti sad, a jedne godine kupio rukavice za skijanje i one nakon 15min pustile trnce u prste. Koristio sam zimske iz dechatlona od 30kn i preko ove za grudanje pa zadrzi toplinu malo duze.
Pomažu i to jako, štitnici, osim ako nisu ogromni ne pomažu ništa, jer ionako svako toliko dižeš prste na kočnicu, kuplung i to je najveći problem jer su prsti velika površina koja se hladi, nisu bez veze ljudi smisli rukavice bez prstiju.
Nastojim što manje dirat ručicu kočnice/kvačila jer je ledena, i osjeti se odmah koliko brže ti ohladi prste (svako malo semafori). A i nezgodno ti je drzat cijelo vrijeme full stisnutu šaku oko ručke da se griješ, uglavnom budu malo odvojeni prsti od ručke, ali po zimi koliko god da imaš izvora topline znači ti.
Budem baš stavio na gsxsa za sliku da vidim kako mu stoje ove boksačke za ruke 😂
 
Imas gumene navlake za navuc na rucicu kvacila i kocnice i dobra je stvar a nije skupo.
Ili navuces termo buzir jeftina izvedba ako ga imas mukte.
 
  • Like
Reactions: Anticitizen419
Da, priznajem stoji vani na skuteru pa nije nista "zagrijano", koristio sam prije dva para rukavica dok nisam to uzeo
Meni stoje pored skutera samo kad je oko nule i hladnije, iznad toga mi se znoje ruke pa,vec drugu godinu nisam ni montirao.😄
 
Imas gumene navlake za navuc na rucicu kvacila i kocnice i dobra je stvar a nije skupo.
Ili navuces termo buzir jeftina izvedba ako ga imas mukte.
To mi sad već spada u ovu kategoriju :ROFLMAO:
zimska-cupava-navlaka-volan-mjenjac-rucnu-kocnicu-slika-108328550.jpg
 
Just saying 😬
Uglavnom, kada napokon sve izoliraš onda najhladnija točka bude kaciga, zato ne vozim motor ispod 10 a skuter posluži za kratke ture po gradu i to je to.
Vidio sam sada i rukavice sa grijačima, pa evo, uz grijane ručke imat i grijane rukavice je pun pogodak, imaju svoju bateriju kao od mobitela i kuri:mrgreen:
Za soma kuna komplet grijanje ruku
e da, givije mi ostale vani na kiši cijelu noć, jutros iznutra gotovo potpune suhe(y)
 
pukao mi zatvarač na jednoj cizmi, odvojio se od zuba s jedne strane. Jel zna itko jel bi to mogao popravit kod postolara (ili mozda šnajdera 🤷‍♂️) ili da se idem natezat za garanciju

20211127_144246.jpg
20211127_144149.jpg
 
Last edited:
Ako ne pomogne garancija, malo ga rasiri sa obicnim sarafcigerom (tak da mozes ugurati drugi dio patenta nutra), vrati obje strane unutra i stisni ga kombinirkama u prvobitni polozaj...
Ako sve dobro napravis, radilo bude bez problema
 
Ako ne pomogne garancija, malo ga rasiri sa obicnim sarafcigerom (tak da mozes ugurati drugi dio patenta nutra), vrati obje strane unutra i stisni ga kombinirkama u prvobitni polozaj...
Ako sve dobro napravis, radilo bude bez problema

Cim je uspio izac, ja bi prvo probao vratit bez sirenja, ako nebi islo, vrlo malo sa ravnim serafcigerom rasirit, napeljat na zube i onda klijestima stisnut (ali ne do kraja nego da bude isto ko i na drugoj strani.


Najveci problem ce biti kako ga dotjerat do pocetka (na dnu cizme), a da se svi zubi lijepo isprepletu, a ne da ima dio koji nije spojen. Uz malo srece, kad ga se napelja, preklopit ce se sve kako treba, zato bi trebalo pazit kako ga stavit tako da odma zagrabi isti broj zubi s obje strane jer tada je najveca sansa da bude OK.
Ako ne uspije: garancija.
 
Ljudi dali tko ima alpinestars cizme zbog broja pitam jer bi narucio iz Luisa a ne znam sta s velicinom pa u odnosu na tenisice koji broj da uzmem.