Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Moram kupiti nove čizme. Zanima me neki sportski ( ne full sportski je se većinom vozim po cesti) model. Do sad sam imao Sidi i bile su odlične međutim morao sam ih nosti 3 puta na proširivanje prednjeg djela. Po vašem iskustvu koja je dobra firma ali da ima širi kalup stopala?
Daytona
Pocetak i kraj
 
ekipa pitanje i nadam se da je vezana za topic,
neka dobra preporuka za kupovinu ulja/filtera/kočnica itd...
neke fer cijene i uredne dostave....
tnxx...
 
Jeli ima tko ove rukavice? Revit Dominator 3 GTX. Iskustva?
1662648270654.png
 
u potrazi sam za moto opremom. neke rukavice sam uzeo za prvu ruku clover.
preporuka di šta kako mi treba? uzeo bih dainese / alpinestars jaknu? cizme potencijalno isto? vise naginjem kozi, po dalmaciji vozim, mozda je najbolje neka standalone jakna koju cu moc nosti veci dio godine...

u blizini imam dainese i spyke za otic probat... od polovnih, novo mi se pari preskupo ... ali ...
 
u potrazi sam za moto opremom. neke rukavice sam uzeo za prvu ruku clover.
preporuka di šta kako mi treba? uzeo bih dainese / alpinestars jaknu? cizme potencijalno isto? vise naginjem kozi, po dalmaciji vozim, mozda je najbolje neka standalone jakna koju cu moc nosti veci dio godine...

u blizini imam dainese i spyke za otic probat... od polovnih, novo mi se pari preskupo ... ali ...
Sve je stvar osobnog izbora.
Teško je bilo što preporučiti.
Kad provaš onda osjetiš u čemu se bolje osjećaš.
 
u potrazi sam za moto opremom. neke rukavice sam uzeo za prvu ruku clover.
preporuka di šta kako mi treba? uzeo bih dainese / alpinestars jaknu? cizme potencijalno isto? vise naginjem kozi, po dalmaciji vozim, mozda je najbolje neka standalone jakna koju cu moc nosti veci dio godine...

u blizini imam dainese i spyke za otic probat... od polovnih, novo mi se pari preskupo ... ali ...

Koža i Dalmacija.... Pohvale za kožu jer najbolje stiti, ali, kuhat ces se u toj jakni preko ljeta. Najbolje je imat vise setova opreme prilagodjene vremenskim uvjetima, pa i pod cijenu nesto losije opreme generalno ako budjet nije neogranicen, ali prilagodjene ujetima voznje. Naravno, moje misljenje, netko moze i po ljeti vozit u koznoj opremi, ja ne mogu nikako i tada koristim mesh kao materijal. Moze se ic i na kvalitetu pa vremenom kupovat opremu koja ce bit komfornija oisno o vremenskim uvjetima, u tom scenariju je najbolje kupit nesto sto ce se upotrebljaat narednih par mjeseci, pa onda kad dodje vrijeme kupit ono sto je primjerenije za te uvjete. Kvalitetna oprema traje dugi niz godina, mozda nije losa varijanta kupovat kvalitetnije, ali ne odjednom ako je budjet limitiran (a vecini je limitiran) - tako sam ja napravio prije dosta godina i vecinu te opreme i dalje koristim i u super je stanju, a godisnje 20.000km napravim na motoru
 
Last edited:
ma da, a npr ako uzimam dainese neku stariju jaknu npr (stariji model) paše li na neke hlače novije?

sad je polako ljeto iza nas tako da za dogodine mogu uzest nešto po potrebi ljetnije. tako nekako razmišljam, al trenutno mi treba bilo kakva jaketa... jer kad idem na djir 200 300 km bolje je bilo šta od duksa ili neke dizajnerske jakne.

pa zato ne znam ni sam, polovno ili novo, sta di kako? ili kupi pa sta bude...
 
Osobno imam jaketu kojoj se postava skida....za između 25 i 15 vozim bez postave, isto i sa hlačama. Kontaj da ipak imaju neku zaštitu u sebi, za zlu ne tribalo. Dizajnerske ostavi za ekipu na rivi.
 
ma da, a npr ako uzimam dainese neku stariju jaknu npr (stariji model) paše li na neke hlače novije?


Ako pitas za spajanje sa hlacama patent zatvaracem (ciferslusom u ZG slengu), da, vjerojatno ce pasat, ali provjeri za svaki slucaj, ali mjesat proizvodjace u tom smislu nije pametno jer gotovo sigurno nece pasat. Jedino sto znam (iz vlastitog iskustva) da su, barem prije 5-10 godina, Dainese i M-Tech bili kompatibilni za spajanje, ali to je iznimka prije nego pravilo.
 
ma da, a npr ako uzimam dainese neku stariju jaknu npr (stariji model) paše li na neke hlače novije?

sad je polako ljeto iza nas tako da za dogodine mogu uzest nešto po potrebi ljetnije. tako nekako razmišljam, al trenutno mi treba bilo kakva jaketa... jer kad idem na djir 200 300 km bolje je bilo šta od duksa ili neke dizajnerske jakne.

pa zato ne znam ni sam, polovno ili novo, sta di kako? ili kupi pa sta bude...
Prvo moraš vidjeti koji je tvoj broj, ne smije ti biti puno lufta, mora biti skoro pa usko.
Ako nisi previše visok kao ja možeš naći dobru rabljenu robu.
Kacigu nikada ne kupuj rabljenu.
Stariji model paše na noviji, dainese sa dainese.
Uvijek nosi zaštitnu odjeću, nemoj zaboraviti dobre čizme kupiti, spasit će ti nogu ako padneš.
 
u potrazi sam za moto opremom. neke rukavice sam uzeo za prvu ruku clover.
preporuka di šta kako mi treba? uzeo bih dainese / alpinestars jaknu? cizme potencijalno isto? vise naginjem kozi, po dalmaciji vozim, mozda je najbolje neka standalone jakna koju cu moc nosti veci dio godine...

u blizini imam dainese i spyke za otic probat... od polovnih, novo mi se pari preskupo ... ali ...
Javi se na Facebook čoviku "Kristijan Kiki Kawa-Team" i za tvoj buđet će ti pronaći najbolje.

Ja sam u njega kupio opremu sve osim kacige i stvarno preporuka. 💪
 
  • Like
Reactions: webmaster750
Nisam pametan al ajd.. uzet nešto provjereno i nema straha
Ja imam touring jaknu zimska podstava i kišna podstava.
Onu kišnu koristim i kad malo zahladi.
A zimsku kad je temp ispod 15. Hoću reći onda su obe na jakni.