Opremanje motora

biciklista01

Active member
Pozdrav,

ovdje ima jako puno tema a nemam ih kad tražiti jer vjerojatno je i ova uključena, zato se unaprijed ispričavam. Mene zanima kako opremiti motor hondu CB 500 X 2021 za putovanje sa 3000 kn s tim da trebam uzeti crash bar što stoji oko 2000 kn ako se uzme gornji i donji toliko se kreću cijene na netu, mislim da ću samo gornji. na Ali Expressu ima mnogo opreme ali ne znam kakva je kvaliteta i dostava zbog corone....

Najveći problem mi je prtljaga koferi su svi iznad ove sume, međutim mekane torbe repne su mi jedina opcija jer bisage bočne većinom trebaju držače što opet premašuje cijenu.....
Mislio sam Givi kofer što izađe oko 1600 kn sa gornjimnosačem ali za putovanje treba malo više mjesta..... Imate li kakvu preporuku npr. neku svoju kombinaciju......

Hvala !
 
Ono što se meni pokazalo nakorisnije kroz 30 godina kako vozim je topcase ili kofer, trenutno imam Givi 56l i koristim ga svakodnevno, stane puno toga, ostaje sve suho u slučaju kiše, sa suvozačem stanu obje kacige, ako baš prifali za neke sitnice stavim tank torbu na magnete, ali nju nisam koristio svega možda 5 puta. Tako da preporučujem ti kofer.
Moj motor stoji vani pod ceradom godinama i svaki dan skidam i stavljam kofer.
 
Ako si solo meni se ovo pokazalo kao dobro i relativno jeftino riješenje, s tim da imam i kofer ali u njega stavim laganije stvari jer je velika razlika u osjećaju motora kad je težina u koferu u odnosu na suvozačevo sjedalo;

 
Ja koristim kombinaciju centralnog kofera i ruksaka koji pričvrstim na suvozačko sjedalo.
Ruksak planinarski s zaštitom za kišu je nekih 350kn - to možeš kupiti u Decathlonu.
Ruksak mi je praktičan zato što ga mogu nositi na leđima ako mi zatreba.

Pogledaj si u Mahmoto za nosače i centralni kofer.
Imaju od Kappe opremu po ok cijenama, imaš čak i ove repne torbe koje je kolega iznad spominjao.

Evo ti lista Kappa opreme za tvoj motor:

 
Last edited:
Najbolje se malo ispružit i stavit tvrde case i bisage koje možeš šarafiti i zaključati, uvijek će ti trebat negdje ostavit motor, pa onda treba nositi torbe .
 
  • Like
Reactions: cadjo
Najbolje se malo ispružit i stavit tvrde case i bisage koje možeš šarafiti i zaključati, uvijek će ti trebat negdje ostavit motor, pa onda treba nositi torbe .
ovo je točno, ovisi gdje ćeš putovati i dali želiš uvijek nositi prtljagu u sobu... ja uglavnom živim od toga da jednom godišnje napravim đir od mjesec dana po EU i budem kod nekog gdje sve skinem i stavim u sobu i onda imam samo ruksak sa setom za krpanje guma (tubeless) i neke sitnice
 
ovo je točno, ovisi gdje ćeš putovati i dali želiš uvijek nositi prtljagu u sobu... ja uglavnom živim od toga da jednom godišnje napravim đir od mjesec dana po EU i budem kod nekog gdje sve skinem i stavim u sobu i onda imam samo ruksak sa setom za krpanje guma (tubeless) i neke sitnice
Koja je preporuka tvrdih case bisaga....
 
Ja koristim kombinaciju centralnog kofera i ruksaka koji pričvrstim na suvozačko sjedalo.
Ruksak planinarski s zaštitom za kišu je nekih 350kn - to možeš kupiti u Decathlonu.
Ruksak mi je praktičan zato što ga mogu nositi na leđima ako mi zatreba.

Pogledaj si u Mahmoto za nosače i centralni kofer.
Imaju od Kappe opremu po ok cijenama, imaš čak i ove repne torbe koje je kolega iznad spominjao.

Evo ti lista Kappa opreme za tvoj motor:

ova kombinacija i meni je u igri....
 
Ako si solo meni se ovo pokazalo kao dobro i relativno jeftino riješenje, s tim da imam i kofer ali u njega stavim laganije stvari jer je velika razlika u osjećaju motora kad je težina u koferu u odnosu na suvozačevo sjedalo;

ha ha baš sam sinoć gledao tu torbu, nosio bih i vreću i šator pa bi trebao još torbi...
 
Ono što se meni pokazalo nakorisnije kroz 30 godina kako vozim je topcase ili kofer, trenutno imam Givi 56l i koristim ga svakodnevno, stane puno toga, ostaje sve suho u slučaju kiše, sa suvozačem stanu obje kacige, ako baš prifali za neke sitnice stavim tank torbu na magnete, ali nju nisam koristio svega možda 5 puta. Tako da preporučujem ti kofer.
Moj motor stoji vani pod ceradom godinama i svaki dan skidam i stavljam kofer.
Hvala, je li velika razlika u praksi između monolock ili monokey.........
 
Sinoć sam isto kontaktirao louis u vezi bisaga VANUCCI SADDLEBAGS WP02, zanimalo me može li se montirati bez bočbih nosača i dobio njihov odgovor

You can put the bags over the pillion seat and brace them towards the pillion footrests.
But should then protect the rear from scratching, for example, with protective film.

Zanima me kakav je to zaštitni film.....

 
Last edited:
Ako ti nije crash bar bas nuzan, zasto ne usmjeriti lovu u konkretniju prtljagu?
Za putovanja to djeluje nesto prioritetnije.
Kappa je generalno jeftina a na njihove nosace pasu i givi torbe.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Hvala, je li velika razlika u praksi između monolock ili monokey.........
Monokey je samo drugaciji sistem kopcanja na nosac u odnosu na monolock i to sto kad imas vise kofera koje kupis u komadu imas jedan kljuc za otkljucavanje svih.
S druge strane, monokey koferi su u pravilu kvalitetniji, deblji, cvrsci, bolje brtve, ali su i skuplji.
 
  • Like
Reactions: Luke
Sinoć sam isto kontaktirao louis u vezi bisaga VANUCCI SADDLEBAGS WP02, zanimalo me može li se montirati bez bočbih nosača i dobio njihov odgovor

You can put the bags over the pillion seat and brace them towards the pillion footrests.
But should then protect the rear from scratching, for example, with protective film.

Zanima me kakav je to zaštitni film.....
Prozirna ljepljiva folija, ma možeš koristiti i običan prozirni selotejp, pa ga ukloniti nakon putovanja.
 
Uzmi centralni kufer 56 L.,i gradele stavi na njega,a i ne moras,ako ti je trosak,ja sa elasticnim trakama vezem za njega...nadjes kakvu vricu ili sportsku torbu,stavis to gore,more stati dosta i dosta,i goni ...,a,ako ti je malo,mores i ruxak na ledja ...
 
Hvala na savijetima slobodno i dalje pišite znate li što o ovoj stranici, nekako mi je sumnjivo...
Milion je takvih laznih stranica, ne samo sa .ru domenom. Dovoljno su vec i cijene sumnjive, a kad kliknes na "about us" na svim tim stranicama dobijes isti tekst u kojem zapravo nema nikakvih podataka.

Mozda su i evoluirali u medjuvremenu jer ne vidim da mozes "platit" paypalom kao prije nego kreditnom karticom i traze te sve podatke sa nje, tako da je sigurno da ce ti ispraznit karticu do kraja :D

Prevara i kradja.
 
Platnene torbe moras skidat i nosit sa sobom ako ne mislis ostat bez njih.
Ako te uvati kisa moras navlacit navlake ...
Kufer je kufer i mos lipit naljepnice po njemu😎
 
Frende najjeftinija i najbolja opcija po meni je kofer 46 litara (priko toga na tom motoru će izgledati ka kapsa),u ovaj od 46 litara stanu dvi kacige prema tome i masu robe.Na zadnji sic sveži nepromočivu torbu iz Louisa koju dobiješ za 15-20 eura i gas.Eventualno još tank torba za kišno,set za krpanje i sitnice koje tribaju po putu.Ako si sam ka ja to je više nego dovoljno...
Kofer možeš naći jako povoljno a i trenutno @Dene prodaje jednog 😃 kojeg možeš i piturat u boju motora recimo.
Znači kofer na njuški cca 100 eura,torba u Louisa 20 eura,tank torba do 100 eura biraj 😃
Ja san sebi u Intersporta na akciji kupija šator 280 kn i vriću za spavanje 350 kn,u Dechatlona samonapuhujuću prostirku 160 kn i sve to stane u dno kofera jer je kompaktno pa mi ostane mista i za robu ako iden na neki susret pa ne moran nikakve torbe još dodatno vući 😎
Ostane ti kupiti nosač kofera i guštaj.Možda ti ostane novaca i za Crash bar 👍
 

Attachments

  • Screenshot_20220111-091015_Chrome.jpg
    Screenshot_20220111-091015_Chrome.jpg
    125.7 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Dene