Oprez pri korištenju nosača mobitela

Vrijedi li za quad lock sistem sa tim anti vibrationom dati oko 70 eura sada na BF?

Koliko je koštalo prije? Dali je to ok cijena?
 
Quadlock majka
Evo san narucia jucer wireless sistem
Da se ne jeben non stop sa kabelon u mob…..
Ono…..svaka 2,3 miseca neki dio…..
 
Ja taj nosac nisam ni pomislio stavit na onu svoju drndavu talijansku prokletinju...otpo bi dok bi ju upalio...ako bi upalila
Imao sam ja 🤣 prezivilo do barcelone i nazad mobitel od pregrijavanja crko preko nekoliko puta 😋
 
Ja sam prije nekoliko mjeseci uzeo novi nosac za mobitel preko aliexpressa… Najveca greska, nisam ni pomisljao da postoji razlika u nosacima vec sam birao na temelju izgleda odnosno kupio sam onaj koji ce najbolje izgledati na motoru.
Sada nakon 2 mjeseca skuzio sam da mi ne radi stabilizator na mobitelu, inace ne radi se o nekom mobitelu od 1000 do 1500 kuna pa da mogu reci da je do njega vec se radi o Iphone 13 mobitelu za koji nisam mogao vjerovati da vibracije mogu tako utjecati na stabilizator. Na svu srecu jos imam garanciju za njega pa eto i nisam toliko ljut na aliekspress ondosno na sebe i svoje ne paznje. Uostalom nije to nekakva zvijerka od motora, radi se o 125 kubika…
Sve u svemu taj nosac mobitela NIJE napravljen za motor iako u opisu oglasa pise da je, ali za bicikl taj nosac je i vise nego dovoljan.

Link nosaca da ne biste trosili dodatnih 600€: https://a.aliexpress.com/_mPnEgvc
 
Ja sam uzeo onu kopiju Quadlocka sa Alija, i u usporedbi sa prijateljevim originalnim Quadlockom stvarno nema neke razlike. Cak odgovaraju svi dijelovi sa jednog na drugi.
Svejedno sam ga odmah skinuo i vratio gore nosac navigacije jer nema tog antivibracijskog sustava koji ce sprijeciti jedan V2 od 1800 kubika da ubije ios na iphone-u, a osim toga i ona izbocina na futroli za mobitel je uzas.
Na Versysu imam najobicniji nosac mobitela jer redni cetvrtak skoro da i nema vibracija, a na Intruderu ce ostati Garmin.
 
Ja sam uzeo onu kopiju Quadlocka sa Alija, i u usporedbi sa prijateljevim originalnim Quadlockom stvarno nema neke razlike. Cak odgovaraju svi dijelovi sa jednog na drugi.
Svejedno sam ga odmah skinuo i vratio gore nosac navigacije jer nema tog antivibracijskog sustava koji ce sprijeciti jedan V2 od 1800 kubika da ubije ios na iphone-u, a osim toga i ona izbocina na futroli za mobitel je uzas.
Na Versysu imam najobicniji nosac mobitela jer redni cetvrtak skoro da i nema vibracija, a na Intruderu ce ostati Garmin.

Nije moja kuruza, ne koristim mobitel na motoru na nosacu, ali, bio neki usporedni video bas quad locka i ali express varijante, mjerila se vibracija (zaboravio vec na koji nacin) i ispalo je da je razlika beznacajna. Cak ako se dobro sjecam, anti vibracijski dio Quad locka nije donio nista pozitivno u tom smislu u odnosu kad ga nije bilo.

Al ponavljam, nije moja zona interesa pa samo prenosim ono sto sam ofrlje zakljucio (mozda i krivo, al tak me sjecanje sluzi)
 
Nije moja kuruza, ne koristim mobitel na motoru na nosacu, ali, bio neki usporedni video bas quad locka i ali express varijante, mjerila se vibracija (zaboravio vec na koji nacin) i ispalo je da je razlika beznacajna. Cak ako se dobro sjecam, anti vibracijski dio Quad locka nije donio nista pozitivno u tom smislu u odnosu kad ga nije bilo.

Al ponavljam, nije moja zona interesa pa samo prenosim ono sto sam ofrlje zakljucio (mozda i krivo, al tak me sjecanje sluzi)

Imam taj kineski quad lock godinu i pol na motoru, uzeo čisto jer me zanimalo valja li to išta ili ništa. Prošao sam s njim Bosnu, Crnu Goru, Albaniju, Makedoniju i pola Hrvatske...nosač je i dan danas kao nov i drži kao i prvog dana, a mobitel me ne brine jer imam Pocophone i nije ništa otišlo unatoč tome što nemam gumeni ublaživač.
 
  • Like
Reactions: Medo
Ja sam uzeo neki nosač sa alija, svidio mi se, uspuit sa još nekim stvarima ga uzeo

koristio ga 1 put i skužio da mi mobitel osim za navigaciju ničemu ne služi... ok je.... ima opciju montaže na volan i na retrovizor... što triba pazit kod narudžbe.
a za ostalo imam Givi tank tobu sa dijelom za mob.... opet, ta Givi tank torba na mom motoru ima problem jer je mob previše horizontalno... ali dosjetio sam se, uzeo neku kutijicu i stavio pod mobitel, taman da ga dovoljno nagne prema meni da je ekran vidljiv i čitljiv i da ga čičak "zatvarač" zatvori
 
a za ostalo imam Givi tank tobu sa dijelom za mob....
Frendu se prije dosta godina mob u takvoj torbi (ispod prozirnog pokrova) restartirao, gasio itd...... Voznja po ljeti, mob se pregrijavao i otkazivao u radu zbog toga. Zapravo i dobro da je tako, jer da nije imao tu zastitu, li ion baterija bi mogla napravit puno vece sranje nego cinjenica da ti se mob ugasio
 
je i meni se gasi ljeti, pregrije se u tom "pretincu"... kako po vrućinama tj. ljeti putujem samo lokalno HR, i eventualno BiH, CiG, SLO, tu ne trebam navigaciju i ne koristim mob.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Super je navigacija, posebno ove specijalne za motore. Ja imam Garmin Zumo 396 i provede me po jako lijepim cestama i dionicama koje sam vjerojatno nikada ne bih otkrio. Na mobitelu koristim Calimoto. Isto tako odlicna navigacija specijalizirana za motor.
 
Super je navigacija, posebno ove specijalne za motore. Ja imam Garmin Zumo 396 i provede me po jako lijepim cestama i dionicama koje sam vjerojatno nikada ne bih otkrio. Na mobitelu koristim Calimoto. Isto tako odlicna navigacija specijalizirana za motor.


Sad zamisli da vozis po HR (makar nebitno) i da je samo jos jedan podatak u cijeloj prici: kvaliteta ceste, asfalt, makadam itd...... Mislim da bi to za one na motorima bilo jaaaaaako bitno, barem meni. JEdan dan vozis i sve OK jer znas cestu, drugi dan odjednom ili zatvorena ili prekopana da ti treba terensko vozilo da ju prodjes (HR Zagorje, gdje je radova vise nego igdje drugdje, a nakon raskopavanja prodje i vise od godinu dana do saniranja ceste). U mom slucaju, okrenem se i drugim putem, ali i ti drugi putevi se smanjuju pa nema druge nego odustat ako vozis cestovni motor.
 
Super je navigacija, posebno ove specijalne za motore. Ja imam Garmin Zumo 396 i provede me po jako lijepim cestama i dionicama koje sam vjerojatno nikada ne bih otkrio. Na mobitelu koristim Calimoto. Isto tako odlicna navigacija specijalizirana za motor.
Omasio si ceo fudbal
Ja iman Zumo XT i opet imani quadlock i mobitel
Navigacija je Ok ali Radar Bot majka….
Nema te navigscije koja apdejta odma
Pa ni Snecer…..Osobno san provjerava jeednu kameru
Tak nakon 6-12 miseci je bila upisa u Garmina ili Tom Tom dok kod Radar bota odma
Ok moze Radar bot bit upaljen i mob u depu ali to je onako……
Tako da navigacija plus komunikacija plus Radar Bot(mobitel) i cao zurim
Nema greske…..
 
  • Like
Reactions: thommy
Je, treba i nesto za te radare i blicere imati. Ja gledam nabaviti nesto kao sto je ooono u autu. To cudo mi je brdo para vec ustedilo.
 
Je, treba i nesto za te radare i blicere imati. Ja gledam nabaviti nesto kao sto je ooono u autu. To cudo mi je brdo para vec ustedilo.
Radar bot majka
Nema dalje
I onda se mob spoji sa navigacijon i onda na navigaciji vidis
Plus u kacigi jer je mob spojen i sa komunikacijon
Tako da gasiran bez traja
A mobilne zasjede….dobri ljudi blicnu iz suprotnog smjera
 
  • Like
Reactions: varichello
Nisam taj Radar bot nikad koristio. Kod nas je gore blitzer.de najazurniji i najrasprostranjeniji. Calimoto i Waze isto imaju dosta azurne blicere.
 
Izgleda zanimljivo Calimoto, daj neki osvrt vs gugle mapa/garmin?