Oprez pri korištenju nosača mobitela

Evo par sekvenci iz mog nikad objavljenog dokumentarca! Nije bilo problema, samo sam u nekoj butigi popodne kupio drugu ljepenku, držala je bome jako, danima poslije, do doma!

vTakxEq.jpg


qJcoP1x.jpg


9JRfrnP.jpg


tYJNrsO.jpg


Al moram reć greška je bila moja, mora se svaki put malo obrisat tank prije nego taj "vakum" lijepiš, a ja sam skido mob sa tog sranja cijelo jutro, gore dole gore dole, i eto jednom je popustilo. Tako da moguće da je user error češći uzrok, ne znam! Nisam siguran!
 
Ma kakve vaze i pitari??
Uvijek povezan s pit wallom (zena).
 
Ma kakve vaze i pitari??
Uvijek povezan s pit wallom (zena).
tebi nije lako onda...ja sam svojoj reka da to ne postoji,pa sam u miru do stajanja...
 
Quad lock ima rješenje za ovo (gumeni ublaživač vibracija). Iman ga na motoru već dugo vrimena i testiran je na 2 mobitela (OnePlus 3 i Xperia 5 II).
 
Quadlock je trenutno top što se tice nosaca mobitela za auto/motor, nebitno
Cak je i cijena relativno pristupacna...
50 dolara nosac (osnovni model) koji ide na upravljac motora, 40 dolara nosac koji ide na retrovizor, 20 dolara kosta dio koji ublazava vibracije, on se kupuje zasebno, jedino sto je dosta skupo, ali opet ima velike svrhe, bezicni punjac koji se montira na taj nosac, i cijena mu je 75 dolara, plus maskica za mob koja ima na sebi iza utor za taj nosac je cca 30-40 dolara ovisno o modelu mobitela...
Korisna investicija za nekog tko koristi navigaciju puno...

Ja zato imam nosac sa aliexpressa za 20 dolara, stari LG K10 kojem je vrijednost 300 kuna, njega koristim samo za navigaciju kada mi je potrebno, sheram podatke sa moba koji mi je u dzepu, spojim se sa wifi i nije mi zao toga moba sta god mu se desi...

Kod mene je problem nastao pri prvoj uporabi ovog nosača. Mislim, djeluje dosta ozbiljno, nije ono najjeftinije sa Aliexpressa. On na ovim kliještima kojima se steže na guvernalu ima gumene uloške, tako da nisam očekivao problem sa vibracijama?

https://www.ebay.de/itm/114322436258

s-l1600.jpg


genief11.jpg
 
Jebote, ja sam čak i za putovanja vratil otvoreni auspuh jer mi je cura nonstop nekog vraga iza kokodakala, taman da ju čujem al ne razmem, a vi još i mobitele kitite na motor.... :mrgreen:

Jel' te cura mogla upozoravati na radare i muriju? Mobitel može
 
Kod mene je problem nastao pri prvoj uporabi ovog nosača. Mislim, djeluje dosta ozbiljno, nije ono najjeftinije sa Aliexpressa. On na ovim kliještima kojima se steže na guvernalu ima gumene uloške, tako da nisam očekivao problem sa vibracijama?

https://www.ebay.de/itm/114322436258

s-l1600.jpg


genief11.jpg
Ko bi rekao. Kod mene je sličan i drži ko Pit Bull. I to na jednom cilindru, vibrira i asfalt di prođem.
 
Ko bi rekao. Kod mene je sličan i drži ko Pit Bull. I to na jednom cilindru, vibrira i asfalt di prođem.
Ja ću zbaviti kakav jeftin mobitel za ubuduće, samo radi Waze-a i Radarbot Pro i MyPatrol, i drzati njega na nosaču - ako mu i ode kamera, ko je šiša. A podložiti malo onom tankom pjenastom folijom u koju upakuju elektroničke uređaje
 
ja bi sve te gluposti o radarima zamjenio i bio sretniji da osmisle kakvu aplikaciju da vidis auto iz suprotnog smjera na 500 met....,da vidis od pola zavoja sta je iza ... i sl.
 
Ovo je već prožvakano po drugim temama. Strada autofokus koji je mehanički na praktički svim mobitelima, stabilizacija slike je obično elektronička "EIS" tj gyro senzor+software, osim OIS optičke stabilizacije (mehanička) na npr galaxy A52 pa na skuplje, S serija i slično, neznam ima li to ijedan mob ispod 350-400€.

Stradaju i jedni i drugi od vibracija ali ovi sa OIS puno više, to su mobiteli koje kad "promućkaš" u ruci čuješ nešto u leći kamere, jer se leća drži fixnom da ne klepeće za OIS funkciju samo dok je kamera aktivna, inače je slobodna i zvecka pa dodaj tome vibracije mobitela... Ali ja sam uspio sjebat i obični mobitel koji je samo imao autofokus, crko autofokus...

Na motor se ne stavljaju novi iphone-i, novi samsunzi ili bilo šta takvog, na mob se stavlja neki stari jeftini mob ili neki jeftini xiaomi od 100€ kad ga djeca više neće ili tak neka pizdarija. Sve drugo ide u unutarnji džep jakne.
 
  • Like
Reactions: LukaLuka and Fujiix
sto komplicirate,imate nosace za mob.,ili navigaciju u XXXL-Lesnini...bar ovdje ima, 64 kn.,i drzi odlicno,preko kakvih makadama ovih dana-do plaza...nemore ispasti,nema sanse... , jos Tv moram nabacit...
 

Attachments

  • Screenshot_2021-08-20-20-54-52.png
    Screenshot_2021-08-20-20-54-52.png
    212 KB · Views: 0
Da, zato ti slike i ispadaju tako.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
e...bees ga...mob je xcover 3...ima godina,al ni novi ga ne-more zamjenit,nit mi treba...bar za sad... :coffee: