ORION 250 "rižojed"

Napravili smo ga, bila se odvidala vida za štelanje ventila od ispuha  :LOL:
mogla je upast ispod bregaste i sjebat sve, sva sreca ostala u rupi...dobro je motorcek ikako i radio.
vozikao sam se dosta, presao 300tinjak km u par dana  :) ide 125kmh, tocno koliko mu pise i u knjizici, gas sad prima dobro, ali isto nekad kad ga dam naglo zna ga zagušit, posebno ako nije dovoljno zagrijan. neznam jel i kod ostalih tako? al nista strasno.

tako da rjesili smo mašinu, sad treba sve ostalo, i tako sam ja nasao neke sitnice sta je trebalo popravit, par odvidanih vida od nosaca motora i tako to  :mrgreen: te lijeva vilica, primjetio sam da lagano pušta ulje, rekao meštru da mi vidi, kad ono vilica se skoro do kraja izvidala iz navoja na kolu  :shock:  ne razumijem kako ako je sva tezina na njoj, nevjerujem da je od vibracija, je da malo divlje vozim al nisam skakao ni ništa  :? sva sreca sam otišao do meštra, jos malo i ostao bi bez prednjeg kola, vjerojatno u voznji..

sad mi treba ako neko zna mjerilo koliko ulja ide u vilicu?
vjerojatno ga je dosta iscurilo. neznam dal da stavimo koliko ima i u desnoj ili manje, više, šta je bolje, tvrđe, mekše?
ugl opasan kinezić...al dobro, ionako bi mjenjao to smrdljivo ulje nakon sta sam procitao tu par postova da se vilice preporode.
ovo je ocito bio njegov vapaj za svjezim uljem  :mrgreen:
 
nista vise nista manje ulja nego koliko pise u manualu.
znaci toliko koliko pise toliko nalij.
manual ti nemam.
 
atomicica said:
vjerojatno ga je dosta iscurilo... ionako bi mjenjao to smrdljivo ulje nakon sta sam procitao tu par postova da se vilice preporode.
ovo je ocito bio njegov vapaj za svjezim uljem  :mrgreen:
Vilica tog motora je takva da je ulje u samom dnu, tako da ne vjerujem da je iscurilo čak i ako su semerinzi otišli.

Promjenom ulja nećeš doživjeti preporod, čak najvjerojatnije nećeš ni osjetiti razliku.
Opruge u viicama su takve da se sprešaju već nakon nekoliko dana, a dosta tog je unutra napravljeno neprecizno, pa si sigurno primjetio da vilica svakim svojim pomakom struže.
 
manual za ovaj motor sam guglao jedno 6 sati u komadu i nema šanse..
vilica nije baš da struže, necujem taj zvuk struganja, al osjetim nekako da ne ide glatko, tj na malim pomacima se smrzne i onda kad se malo vise optereti propadne. to je ta lijeva, nadam se da je samo ona kriva za to a da je desna ok.
vjerojatno si upravu sta se tice semeringa, ulje curi samo pri dnu di se odvidalo a gore je cisto.
znaci pola litre 2.5 ulja, hvala
 
taj donji dio vilice se nije odšarafio nego je navoj preskočio
btw nisam vidio ni jedan motor sa toliko dječjih bolesti kao orion
 
Zapinje ili struze u jednom stapu. Uskoro bi moglo i u drugom. Uskoro bi se mogao javiti i zvuk struganja koji ulje ne moze rijesiti jer struzu i opruge koje su iznad ulja. Na opruge stavi masti. Ne ide pola litre nego cca 1dl, ali nisam siguran. Toliko sam barem nasao unutra kad je bio novi, ali to treba uzeti s rezervom jer je ta vilica nesto rasvim drugo od bilo koje druge koju sam do sad vidio.
 
Dado33 said:
Zapinje ili struze u jednom stapu. Uskoro bi moglo i u drugom. Uskoro bi se mogao javiti i zvuk struganja koji ulje ne moze rijesiti jer struzu i opruge koje su iznad ulja. Na opruge stavi masti. Ne ide pola litre nego cca 1dl, ali nisam siguran. Toliko sam barem nasao unutra kad je bio novi, ali to treba uzeti s rezervom jer je ta vilica nesto rasvim drugo od bilo koje druge koju sam do sad vidio.

ja sam u svoje vile ulio tocno pol litre, znaci u svaku tubu 2.5dcl i obavezno gradacije 2,5 ili 5, više ne i dobro je šljakalo.
 
pozdrav ekipa,kakvo je sad stanje sa orionom kod nas,dal ima dijelova ili je to sve propalo?
 
ODST said:
pozdrav ekipa,kakvo je sad stanje sa orionom kod nas,dal ima dijelova ili je to sve propalo?

Naravno da ima, to je sve kinesko, a za kineza dijelova ima.
Svi dijelovi sa Zongshena pasu na Orion.
 
luka_2910 said:
Naravno da ima, to je sve kinesko, a za kineza dijelova ima.
Svi dijelovi sa Zongshena pasu na Orion.
razmisljam o orionu 250,onaj cross lc
 
Ja sam svojeg kupio u moto spektru u zaprešiću.
Neotvara mi stranicu, jel neko zna šta se dogodilo s tim dućanom  :misli:
 
bocojaki said:
Ja sam svojeg kupio u moto spektru u zaprešiću.
Neotvara mi stranicu, jel neko zna šta se dogodilo s tim dućanom  :misli:

ja sam prije par mj. kupovao kod njih, inace imali su sve sto mi je trebalo...
neznam sta je sad, niti na njuskalu nema nista od njih..
 
Podizem ovu temu jer mi zapeko klip pa bi usput sad spustal glavu i poliral ispisni kanal i usisni e sad kolko i kako spustit glavu daj se moze samo na dihtungu izmedu glave i cilindra ? Posto je taj dihtung od 3 tanka limića pa da maknem 1 ili 2 ? I
 
Boobexy said:
Podizem ovu temu jer mi zapeko klip pa bi usput sad spustal glavu i poliral ispisni kanal i usisni e sad kolko i kako spustit glavu daj se moze samo na dihtungu izmedu glave i cilindra ? Posto je taj dihtung od 3 tanka limića pa da maknem 1 ili 2 ? I
Ako makneš koji limić probit će ti dihtung. Mora biti tako.
 
Ti bi da bude živčan?
Složi ga bez dihtunga. Živci će proraditi sigurno. Ako ne njemu, onda tebi.