Osiguranje i bonus

jolly the roger

Well-known member
dakle, svake 3 godine treba obnoviti policu jer se u protivnom gubi stečeni bonus.
Prilikom kupnje većeg motora, iskoristio sam bonus sa skutera. Sad bih trebao obnoviti policu da ne popušim bonus, mogu li ponovo iskoristiti bonus na osiguranje skutera, il moram osigurat motor?
Nakon uplate osiguranja motora (ako ovo sa skuterom ne šljaka), ako potražim povrat police, hoće li se to brojati kao da zapravo nisam ni registrirao motor pa spušim bonus?
 
bocojaki said:
Bilo šta na dva kotača s motornim pogonom možeš koristiti za očuvanje bonusa.
(y)

A onaj drugi dio vezan za povrat i odjavu mislim da se ne računa i da dolaziš na isto.
Potvrdit će netko ali mislim da je tako.
 
Kaže mi čovijek iz osiguanja za čuvanje bonusa potrebno je registrirati motor a to što ti odjaviš isti nakon dva dana nema veze...

P.S. to se odnosi na čuvanje bonusa, druga je stvar da se u takvom slučaju nemože ostvariti bonus.
Znači ako imaš 50% boli te patka ali da bi povećao bonus sa recimo 35 na 40% vozilo mora biti registrirano cijelu godinu.
 
Imam isti problem i ove godine cu regati tomos 14 na policu od kavca 650 samo da ne propadne bonus. Moze i obrnuto, barem u eurohercu.
 
Treba provjeriti dali odjavljena/vraćena polica prekida ovaj neregistrirani period. Čini mi se da je u nekoj drugoj temi rečeno da ne. U toj temi su petljali nešto s porezom. Odjave dan ranije i ne plate porez za tu godinu. Caka je da svaku treću treba pustit do kraja, da ne propadne bonus. Baš me zanima, postoji li još koja caka (neki termin kad to treba odigrat ili sl.)?
Najbolje pitaj u osiguranju.
Ovo sa skutera na motor nema veze. Ja uvijek gledam da mi je najveći motor na 50%. Na svaki novi ide 25%, tu gledam da je najmanji. :mrgreen:
 
Ajmo tko zna:
1.firma d.o.o. na kojoj je bilo registrirano vozilo koje je prodano prije godinu dana. Sad će firma biti zatvorena i dali se bonus od 50 % može prebaciti na fizičku osobu-vlasnika firme?
2.Ako imam dva vozila kod iste osig. kuće ima li kakav popust zbog toga  :mrgreen: ?
 
2. za dva vozila nema nikakav popust, jedino mi je zenska spomenula ako kupujes 2. novo pa ides kod njih izpočetka dobiš neki popust
 
1. Nemože se prebaciti polica na nikoga, da je obrt onda je oib isti i od vlasnika i njegovog obrta i onda može, ovako qiki, police propadaju skupa sa firmom  :palacdolje:
 
davor_77 said:
Treba provjeriti dali odjavljena/vraćena polica prekida ovaj neregistrirani period. Čini mi se da je u nekoj drugoj temi rečeno da ne. U toj temi su petljali nešto s porezom. Odjave dan ranije i ne plate porez za tu godinu. Caka je da svaku treću treba pustit do kraja, da ne propadne bonus. Baš me zanima, postoji li još koja caka (neki termin kad to treba odigrat ili sl.)?
Najbolje pitaj u osiguranju.
Ovo sa skutera na motor nema veze. Ja uvijek gledam da mi je najveći motor na 50%. Na svaki novi ide 25%, tu gledam da je najmanji. :mrgreen:

Da li si pod ovo mislio?

Nakon isteka police osiguranja koliko vremena treba proteći da se izgubi postojeći bonus?
Ako je osiguranje isteklo ili je bilo prekinuto prije isteka osigurateljne godine, osiguranik nakon isteka (prekida) osiguranja ima pravo na isti premijski stupanj za isto vozilo ili za vozilo koje je promijenio unutar iste premijske grupe, ako od dana isteka (prekida) osiguranja nije prošlo više od tri godine uz uvjet da u posljednjem razdoblju promatranja kao i unutar prekida osiguranja nije bila prijavljena šteta.

 
slazem se,polica ti vrijedi pune tri godine
 
Max 3 godine od isteka stare police

Sent from my HTC One X

 
kz 900 said:
Ajmo tko zna:
1.firma d.o.o. na kojoj je bilo registrirano vozilo koje je prodano prije godinu dana. Sad će firma biti zatvorena i dali se bonus od 50 % može prebaciti na fizičku osobu-vlasnika firme?
2.Ako imam dva vozila kod iste osig. kuće ima li kakav popust zbog toga  :mrgreen: ?

2.
Imaš vozilo osigurano kod xy osiguranja, na drugo vozilo u tog osiguravatelja imaš u startu 25% bonusa. 100% sigurno, iz osobnog iskustva prije misec dana
 
Charlie said:
2.
Imaš vozilo osigurano kod xy osiguranja, na drugo vozilo u tog osiguravatelja imaš u startu 25% bonusa. 100% sigurno, iz osobnog iskustva prije misec dana
Drugo vozilo u istoj premijskoj grupi osiguranja (auto-auto, motor-motor...). :wink:
 
Da li na ovoj drugoj polici mogu povecavati bonus s godinama ili ostaje 25%?
 
moover said:
Da li na ovoj drugoj polici mogu povecavati bonus s godinama ili ostaje 25%?

Gotovo sa siguran da je to startni bonus koji ce se godinama povecavat. Sve drugo bilo bi suludo.



Samo, kaj se ne radi o 20, a ne 25%?

Sent from my HTC One X

 
Raste po 5% godišnje isto ka i s prvom.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
davor_77 said:
Treba provjeriti dali odjavljena/vraćena polica prekida ovaj neregistrirani period. Čini mi se da je u nekoj drugoj temi rečeno da ne. U toj temi su petljali nešto s porezom. Odjave dan ranije i ne plate porez za tu godinu. Caka je da svaku treću treba pustit do kraja, da ne propadne bonus. Baš me zanima, postoji li još koja caka (neki termin kad to treba odigrat ili sl.)?
Najbolje pitaj u osiguranju.
Ovo sa skutera na motor nema veze. Ja uvijek gledam da mi je najveći motor na 50%. Na svaki novi ide 25%, tu gledam da je najmanji. :mrgreen:

bocojaki said:
Kaže mi čovijek iz osiguanja za čuvanje bonusa potrebno je registrirati motor a to što ti odjaviš isti nakon dva dana nema veze...

P.S. to se odnosi na čuvanje bonusa, druga je stvar da se u takvom slučaju nemože ostvariti bonus.
Znači ako imaš 50% boli te patka ali da bi povećao bonus sa recimo 35 na 40% vozilo mora biti registrirano cijelu godinu.

mario #8 said:
(y)

A onaj drugi dio vezan za povrat i odjavu mislim da se ne računa i da dolaziš na isto.
Potvrdit će netko ali mislim da je tako.


napraviš policu za bilo koji motor, skuter... i prekineš je nakon 5-10-15 dana --- bonus će ti vrijediti opet tri godine od dana tog prekida....
 
pitanje, stari je kupio auto od dede pošto više ne može voziti, da li deda svoj bonus može prenijeti na moju mamu, a ona na mene i koja bi za to bila procedura??
zahvaljujem na odgovoru (y)
 
MOONSHIELD said:
pitanje, stari je kupio auto od dede pošto više ne može voziti, da li deda svoj bonus može prenijeti na moju mamu, a ona na mene i koja bi za to bila procedura??
zahvaljujem na odgovoru (y)
Mislim da je moguće samo između mračnih partnera, ali nisam 100%.

Provjerit ću ti u jutro.  (y)