Osiguranje motora od krađe?

Uvijek sam u strahu da ce mi netko ostetiti motor ili ga ukrasti pa ga uglavnom koristim samo za vožnju ili ako idem kod nekog tko ima dvorište. Na posao s njim ne idem jer me strah ako ne bude mjesta gdje su kamere ne znam gdje da ga ostavim. Vidio sam nedavno da postoji i osiguranje od krađe motora, pa me zanima jel tko uplaćuje to i isplati li se? Ima li tu nekih caka pa na kraju ako se i dogodi da ga netko ukrade oni isplate neku mizernu cifru ili sl. ?
Lanac, kamera, sustav za pracenje, alarm, osiguranje.. ima nacina, ali ukrast ce ti ga iz garaze ako se namjere na njeg.

Evo moj primjer.. Po prvi puta nemam garazu i dvor za motor jer sam preselio pa ce morati stajati na ulici i to je jedan od razloga zasto sam odustao od kupovine novoga. Preko zime sam se pobrinuo da ga spremim kod kolege u garazu, ali za drugi dio godine koji ce provest vani sam uzeo kvalitetnu ceradu i Oxford lanac od 10mm sa lokotom i uplatio osiguranje koje ukljucuje i kradju, tzv. djelomicni kasko (Teilkasko u DE). Osobno smatram da je to najbolja zastita.
Osiguranje mi nije uvjetovalo da moram držati motor pod lancem, ali je to cesto slucaj, pa je on tu vise da odvrati pijane budale, balavce i sacuva ceradu, jer tko ga zeli ukrast, lanac ga nece sprijecit.
Sto se tice osiguranja u Hr nisam siguran, ali ili kasko (skupo) ili da ti u osnovno ukljuce to u policu. Medjutim koliko mi je poznato ne nude to sva osiguranja.. Tako da, telefon u ruke i zovi redom..
Ekipa se tu na forumu uglavnom zajebava, ali su generalno u pravu, ako se toliko bojis, prodaj.. Jer na motoru ti je ionako glava u torbi, jos da brines hoce ga netko ukrast..
 
dok ga imaš, sa usranom kilometražom, pogledaj ovo
evo čvrsto obećajem da ću, dok se odlučim na kupnju nc750 ili bilo čega sličnog, za pokoru pogledati sve videe od fortnine-a
 
evo čvrsto obećajem da ću, dok se odlučim na kupnju nc750 ili bilo čega sličnog, za pokoru pogledati sve videe od fortnine-a
Obecanje ludom radovanje.
Ako danas ne rijesis sve te zvrljave aprilie iz garaze, i navecer ne bude samo nc750 u garazi, papak si.
 
aprilia za hondu je isto što i alfa romeo za mercedes, uglavnom za ekipu koja ne napušta svoju županiju 😝
 
aprilia za hondu je isto što i alfa romeo za mercedes, uglavnom za ekipu koja ne napušta svoju županiju 😝
Dobra je aprilia, iz iskustva, samo sta moj novcanik nije mogao podnijeti dva pijanca, jbga morala je otici dalje. 😜😁

I iz zupanije sno isli, naravno, ali uz plan benzinskih unaprijed poslozen. 😁
 
aprilia za hondu je isto što i alfa romeo za mercedes, uglavnom za ekipu koja ne napušta svoju županiju 😝
boli dok to dođe iz prstića tipa koji svršava na nc750 i fortnine..evo točno si povrijedio moje osjećaje

btw imam ti dvije honde na prodaju, obje imaju 2 diska i obje su made in japan za razliku od te tvoje prdekalice

moram ih prodati da mogu kupiti još barem 2 aprilie uz ovih 5 i da budem siguran da će barem jedna upaliti dok jednom mjesečno idem u kafanu u svojoj općini
 
dobro je smiri se, popljuj još malo fortnine-a, bit će ti lakše, očito si ga se nagledao jer ja nisam toliko upoznat sa likom :ROFLMAO:

imaš pet aprilija, idi ih upali malo, makni se sa foruma
eh da, da dodam... ne vozim nc :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
idi ih upali malo, makni se sa foruma
jedino ako ih polijem benzinom
i ti si kolko vidim dosta aktivan na forumu, tako nikad nećeš postati svjecki putnik poput svojih idola s jubitoa
 
iste godine smo se regali, klikni lijevo na moju i tvoju statistiku pa vidi tko je aktivan na forumu :ROFLMAO:
nekako mi prebrzo i preažurno odgovaraš na postove za nekoga tko je toliko neaktivan
 
@ matej123: Opet ta fobija?
Plati sve te zaštite (lokoti, alarmi, osiguranje) na 1-2 god. ako se ništa do tada ne dogodi, polako ukidaj usluge.
Sretno!