Osiguranje traži opremu?!

i ta osiguranja žive od love i naravno da se trude umanjiti sve što se da, sve se tu vrti oko novaca i zašto nebi isplatili manje ako mogu a često im to i prolazi jer ljudi neznaju i misle daj što daš, svakodnevno imaju posla sa tim oštetama a to im je i posao, no treba se snaći i predmet dati ljudima kojima je poso izvuć iz osiguranja najviše što se može. I tu ima primjera ne pristat na prvu i uz malo muke može se izvuć puno više. Moja šteta je bila 32000kn i proglašeno totalkom no pisao sam zamolbu,

pazi ovo, da tražim limit popravka do 32000 kn i prošlo je, samo račun nije smio biti ni lipe veći ;)
što se tiče starih dijelova sve sam morao prvo odnjeti na procjenu, po popisu su ih pregledavali i tek uz njihov blagoslov, pečat, na osiguranju je plačen račun servisu u roku odmah, i na prvu nagodbu za ozljede nisam pristao po savjetu odvetnika mada je bila ok i izvukli smo još malo gore,

što se tiče dijelova nisam ih mogao dobiti ni otkupiti a u stanju su bili da čisto sumnjam da su završili bar večina u starom željezu ... to je bilo još prije 6g a osiguranje Croatia
 
mali_bandit said:
što se tiče dijelova nisam ih mogao dobiti ni otkupiti a u stanju su bili da čisto sumnjam da su završili bar večina u starom željezu ... to je bilo još prije 6g a osiguranje Croatia
Prije 6-7 godina jedan član foruma pokušao je dobiti natrag svoje dijelove (koje je morao vratiti u osiguranje), i to na mjestu gdje ih je i vratio (procjenilište u AMK Siget). Tu je procjenitelj počeo pametovati, pa je čovjek otišao na Trg bana Jelačića u upravu...i bez muke, i za malo novaca otkupio svoje dijelove.
 
Bandit said:
Prije 6-7 godina jedan član foruma pokušao je dobiti natrag svoje dijelove (koje je morao vratiti u osiguranje), i to na mjestu gdje ih je i vratio (procjenilište u AMK Siget). Tu je procjenitelj počeo pametovati, pa je čovjek otišao na Trg bana Jelačića u upravu...i bez muke, i za malo novaca otkupio svoje dijelove.

eto vidiš uvijek postoje dvostruka pravila mada ja nisam inzistirao na dijelovima kad sam već bio presretan da su uvažili limit popravka, na trgu su mi rekli da to tak mora biti  a i taj procjenitelj :? ( inače su mi dali totalku i 18tkn a motor je bio star 6 mj  :shock: )
 
mali_bandit said:
eto vidiš uvijek postoje dvostruka pravila mada ja nisam inzistirao na dijelovima kad sam već bio presretan da su uvažili limit popravka, na trgu su mi rekli da to tak mora biti  a i taj procjenitelj :? ( inače su mi dali totalku i 18tkn a motor je bio star 6 mj  :shock: )
A jbg...naiđeš na osobu koja je manje ili više pametna ili susretljiva. Neš ti dijelova...ionako buju ih bacili.