Osiguranje u Svabiji

zt

New member
U nekom od prijasnjih postova se povela prica o osiguranju i naplati stete u hr. Kako je to u .de? Vrlo dobro. :)
Na nesrecu sam imao to provjeriti.

Motor parkiram na parkiralistu za motore ispred firme u kojoj radim. Parkiraliste je odvojeno cestom sirokom oko 5-6 metara od parkiralista za automobile. Covjek je izlazeci iz tog parkiralista u rikverc udario stop lampom u moj lijevi auspuh i oborio motor. Mene nije bilo u blizini.
Kad sam dosao jedino sto sam primjetio je bilo komadici crvene plastike oko motora. Sjeo sam i krenuo upaliti, primjetio sam podsjetnicu zakacenu na tank s gorivom u kojem covjek kaze da mi je srusio motor i ako imam kakvih ostecenja neka ga nazovem.
Pogledao sam motor - ogrebana mi je maska, ruckica, plastika retrovizora i jos neke sitnice. Uglavnom, ne puno toga. Otisao sam kod dealera na prccjenu stete i on je ustanovio da stete ima preko 1000 € (cak je u procjenu stavio i promjenu centrane nogare koja je bila izgrebana - uporabom, naravno). Taj papir sam faksirao osiguravajucem drustvu covjeka koji me oborio, za cca tjedan dana sam dobio cek s lovom na adresu. :) Jos su mi rekli da mogu potrazivati novac za vrijeme dok mi je motor bio na popravku a ja koristio rentu ili slicno, no nisam se s tim htio zezati. :)
 
daj molim te dodji u rijeku i ako imas d table mazni mi motor ! jer cu za njega dobit od naseg osiguranja (ako dobijem) taman za novog apna
 
-MV-AGUSTA- said:
daj molim te dodji u rijeku i ako imas d table mazni mi motor ! jer cu za njega dobit od naseg osiguranja (ako dobijem) taman za novog apna

Na autu su mi RI tablice tako da to ne pomaze. Motorom ne planiram maznjavati. ;)
 
šalio sam se .zaboravih stavit smileiće.mada kad razmislim nebi to ni bilA loša idea :mrgreen:
 
-MV-AGUSTA- said:
šalio sam se .zaboravih stavit smileiće.mada kad razmislim nebi to ni bilA loša idea :mrgreen:

I shvatio sam kao salu, bez brige. ;)