Osiguranje vozaca i putnika

Kasko se veze na vozilo . Punica prodala auto s kaskom , samo ga je ona ukinula da smanji ratu za novu policu
Ok, trebao sam napomenuti da se kasko može prenijeti na kupca temeljem osiguranikovog pisanog zahtjeva, ali u protivnom po defaultu prestaje važiti promjenom vlasnika, jer ne spada u zakonski obavezno osiguranje, već dodatno ugovoreno. Nebitno. Stvar dobre volje između prodavatelja i kupca.
 
  • Like
Reactions: josko
E sada ti ovo bitno mijenja stvari 😧, ako nisi vlasnik i ako je došlo do promjene vlasnika, a osiguranje se ogradilo u Ugovoru.

Shepa ti je na sve odgovorio na sve !

1. Prestanak pokrića (zbog promjene vlasništva vozila) isključivo odnosi na dodatno ugovoreno pokriće nezgode, a što je i navedeno/argumentirano važećim
uvjetima osiguranja po kojima je polica sklopljena.
2. Prestanak pokrića se ne odnosi na AO (obavezno osiguranje prema trećima).
3. Pošalji upit HANFA-i i HUO-u prije ikakvog trošenja novaca. Odvjetnik ti za "dobar dan" uzme 100 E.


Ovdje se radi o dodatno ugovorenom pokriću nezgode, nemojte sad brkati prijavu štete po AO polici drugog osiguranika (štetnika) niti prijavu štete po kasku (on je prenosiv kada se mijenja vlasništvo s vlasnika (fizička osoba) na supružnika ili na dijete, ako se radi o prijenosu vlasništva s leasinga na korisnika vozila) to samo radi konfuziju.
 
  • Like
Reactions: Dene and Shepa
E sada ti ovo bitno mijenja stvari 😧, ako nisi vlasnik i ako je došlo do promjene vlasnika, a osiguranje se ogradilo u Ugovoru.

Shepa ti je na sve odgovorio na sve !

1. Prestanak pokrića (zbog promjene vlasništva vozila) isključivo odnosi na dodatno ugovoreno pokriće nezgode, a što je i navedeno/argumentirano važećim
uvjetima osiguranja po kojima je polica sklopljena.
2. Prestanak pokrića se ne odnosi na AO (obavezno osiguranje prema trećima).
3. Pošalji upit HANFA-i i HUO-u prije ikakvog trošenja novaca. Odvjetnik ti za "dobar dan" uzme 100 E.


Ovdje se radi o dodatno ugovorenom pokriću nezgode, nemojte sad brkati prijavu štete po AO polici drugog osiguranika (štetnika) niti prijavu štete po kasku (on je prenosiv kada se mijenja vlasništvo s vlasnika (fizička osoba) na supružnika ili na dijete, ako se radi o prijenosu vlasništva s leasinga na korisnika vozila) to samo radi konfuziju.
Koliko sam skužija, on je novi vlasnik vozila, sa važećom AO policom od prethodnog vlasnika (na kojoj je dodatno ugovorena nezgoda/AO+/whatever), te bi želio naplatiti svoje ozljede nastale u šteti koju je prouzročio.
 
Nedavno punica kupila auto sa firme na firmu i provjeravali kasko vrijedi do isteka police...

Provjeri ovo u osiguranju, nisam siguran je li prijenos kasko police moguć kada se radi o prijenosu vlasništva s pravne na pravnu osobu.
Da, na polici piše do kada vrijedi, ali potrebno je pročitati što piše u Ugovoru.
Da se ne iznenadi ako dođe do štete.
 
Koliko sam skužija, on je novi vlasnik vozila, sa važećom AO policom od prethodnog vlasnika (na kojoj je dodatno ugovorena nezgoda), te bi želio naplatiti svoje ozljede nastale u šteti koju je prouzročio.
Da, to je to.
 
Moj slučaj,kupio sam auto sa kaskom,prije isteka sam htio popraviti ogrebotinu na autu preko kaska. Rečeno mi je da se kasko ne može prenijeti sa osobe na osobu bez obzira što je bivši vlasnik pristao na to
 
I ja sam čuo da kasko nije prenosiv... e sad ovo naplacivanje stete, osiguranje se ograduje, ali sto i da si ti ugovorio obveznu policu, pa ne priznaje osiguranje stetu koju si sam napravio(osim ako nije drugacije ugovoreno) - ili to vrijedi za ozljedu na osobama ali ne materijalnu ?
 
1.I ja sam čuo da kasko nije prenosiv...

2. e sad ovo naplacivanje stete, osiguranje se ograduje, ali sto i da si ti ugovorio obveznu policu, pa ne priznaje osiguranje stetu koju si sam napravio(osim ako nije drugacije ugovoreno) -

3. ili to vrijedi za ozljedu na osobama ali ne materijalnu ?

1. Kasko je prenosiv u određenim slučajevima.
2. U konkretnom slučaju da je on bio ugovaratelj i vlasnik police te da je ugovoren dodatak polici, ozljede (nematerijalna šteta) bi bile u pokriću. On je u ovom
slučaju napravio štetu na svom vozilu i ozlijeđen je. Ovaj dodatak po polici bi mu trebao pokriti ozljede. Možda postoji neki limit iznos pokrića) za ovaj
dodatak, trebalo bi vidjeti po polici...
3. E sad ovisi kome je napravio štetu, sebi i svom vozilu, drugom vozilu ili osobi (zbog toga i postoji obvezno osiguranje da bi se oštećeni mogli naplatiti s police štetnika)...
 
1. Kasko je prenosiv u određenim slučajevima.
2. U konkretnom slučaju da je on bio ugovaratelj i vlasnik police te da je ugovoren dodatak polici, ozljede (nematerijalna šteta) bi bile u pokriću. On je u ovom
slučaju napravio štetu na svom vozilu i ozlijeđen je. Ovaj dodatak po polici bi mu trebao pokriti ozljede. Možda postoji neki limit iznos pokrića) za ovaj
dodatak, trebalo bi vidjeti po polici...
3. E sad ovisi kome je napravio štetu, sebi i svom vozilu, drugom vozilu ili osobi (zbog toga i postoji obvezno osiguranje da bi se oštećeni mogli naplatiti s police štetnika)...
Kad je kasko prenosiv?
Tj. Ako ja kao fizička osoba kupim od druge fizičke osobe auto koji ima kasko dali ga mogu prenijeti ?
 
Kad je kasko prenosiv?
Tj. Ako ja kao fizička osoba kupim od druge fizičke osobe auto koji ima kasko dali ga mogu prenijeti ?
Već sam gore napisao, on je prenosiv kada se mijenja vlasništvo s vlasnika (fizička osoba) na supružnika ili na dijete, ako se radi o prijenosu vlasništva s leasinga na korisnika vozila i u još nekim iznimnim slučajevima. Ovisi i o kojoj se osiguravajućoj kući radi.
 
Već sam gore napisao, on je prenosiv kada se mijenja vlasništvo s vlasnika (fizička osoba) na supružnika ili na dijete, ako se radi o prijenosu vlasništva s leasinga na korisnika vozila i u još nekim iznimnim slučajevima. Ovisi i o kojoj se osiguravajućoj kući radi.
Dobro,pitao sam te dali može sa fizičke osobe na fizičku osobu,koje nisu rođaci,pitao sam te zato da provjerim dali sam dobro shvatio,da me nisu zaj....
Hvala na odgovoru
 
Znaci one fore prodajem auto kasko mu vrijedi jos pola godine ne drze vodu... Nisu oni ludi, da mi koji nemamo za kasko peglamo tuđi, pa dan prije isteka sve popravimo i mirni smo 😂
 
  • Like
Reactions: Dene
Dobro,pitao sam te dali može sa fizičke osobe na fizičku osobu,koje nisu rođaci,pitao sam te zato da provjerim dali sam dobro shvatio,da me nisu zaj....
Hvala na odgovoru
Ne može, svakodnevno to viđam po oglasima, prodaju maglu...
 
  • Like
Reactions: Dene
Evo da javim rasplet slucaja.

Rijesio sam problem prijepisa tako da je napravljen novi ugovor i onda hladan tus AO premija za osiguranje vozaca i putnika NE vrijedi za Vas nego za druge sudionike u prometu.

Ima AO PLUS koji osigurava VAS

klasicna sitna prevara osiguranja pa pripazite kod sljedecega ugovaranja police ;)
 
  • Angry
Reactions: El Mravac
Da, kao i sve u osiguranju super zvuci dok se prodaje a kad ti tražiš nešto e onda je drama.

Najbolji primjer ti je "full" kasko ;)
 
  • Like
Reactions: El Mravac