osnivanje moto kluba !

Status
Not open for further replies.

-MV-AGUSTA-

New member
1. Pronadeš 5 ljudi koji su osnivaci kluba.
2. Oformiš upravni odbor kluba od recimo 3 clana.
3. Oformiš nadzorni odbor kluba od druga 3 clana.
4. Imenuješ tajnika kluba.
5. Ta sva imena upišeš u zapisnik o osnivanju kluba.
6. Kako je Damir rekao, kopiraš od nekoga statut i promijeniš imena.
7. Statut, zapisnik i molbu za osnivanje kluba odneseš u gradsku skupštinu.
8. Zatim odeš u sektor za razvrstavanje i tamo ti dodjele djelatnost i mislim da tamo dobiš maticni broj kluba.
9. Zatim sa tim odeš napraviti štambilj.
10. Zatim sa svim tim i sa štambiljem odeš nazad u skupštinu da ti daju potvrdu o postojanju kluba.
11. Zatim se sa tim odeš prijaviti na poreznu upravu.
12. odeš do neke banke ili Zapa i otvoriš žiro raèun.
13. Tu bi tome bio kraj.

Mislim da sam redoslijed dobro napisao, vec je prošlo 3 godine od kad smo mi oformili klub. U glavnom, nas 5 je trebalo mjesec dana dok sve nismo riješili. Najviše problema ce ti zadavat statut, a odmah poslije njega, debili na poreznoj koji u glavnom ne znaju što bi i gdje bi svrstali neprofitabilne udruge. Financijski te sve to nece previše koštat, negdje ispod 1000 Kn.

Pazi na jedno, jako je bitno koja 3 clana ulaze u upravni odbor jer upravni odbor odlucuje o svemu.

Eto klub je formiran, sad ako želiš imati trkace u tom klubu, dakle decke koji bi se natjecali pod klupskim imenom, onda slijede nove muke i problemi. Prvo 2000 Kn moraš platiti Savezu za upisninu, a onda još 2000 Kn za godišnju clanarinu. Nakon toga, svaki vozac još mora platiti godišnju licencu (mislim 400 kn) i za svaku utrku mora platiti startninu koja u glavnom iznosi oko 150 Kn.


Sasa MK Motori
 
točno to tražim mjesec dana po internetu i evo sad sam se tek sjetio ovdje pogledat.
A sto se tice znaka moto kluba i svega ostaloga to radimo sami i s tim niko nema ništa?
Što bi uopće statut trebo sadržavati i jel ima ko da mi pošalje na mail?
 
Sheva said:
A sto se tice znaka moto kluba i svega ostaloga to radimo sami i s tim niko nema ništa?
DA
Što bi uopće statut trebo sadržavati i jel ima ko da mi pošalje na mail?

Imam ja Statut. Posalji mi na PP mail adresu.
 
točkica 7. ne nosis u gr skupstinu nego u zupaniju, ured za opcu upravu - ured za udruge...

i mislim da je po novom zakonu 3 osobe za osnivanje udruge, 10 za klub, ali to nisam 100% sigurna..

zapravo ti je najbolje odmah otici u zupaniju i pokupit papire jer ih postoje unaprijed pripremljeni formulari... i oboruzaj se strpljenjem, meni je trajalo mjeeesecima....  :? :mrgreen: :mrgreen:
 
Tu možeš nać sve o udrugama;

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2001/1496.htm

a ovdje primjer statuta koji je prošo nakon pet ispravaka:

http://www.law-riders.hr/html/statut.html

(Upis u re­gistar udruga je dobrovo­ljan i obav­lja se na zahtjev osnivača udruge.  - poželjno je registrirati kako bi lokalne gradske vlasti mogle udruzi doznačiti neka sredstva po programu rada udruge.)
 
Još me muči nekoliko stvari:
Da li članovi moto kluba moraju biti stariji od 18,jer ima par mlađih dečki koji su zainteresirani...
I još me zanima da li postoje još kakva davanja kada osnujemo moto klub, nekakav porez il tak nešto?
 
U klub se imaju pravo učlaniti svi građani pod istim uvjetima- može se donest neki interni akt (u skladu sa Statutom ) koji bi ograničavao godine, kubikažu motora ili sl. A dali će mlađi od 18 moći voziti na nekim natjecanjima to je određeno drugim propisima.
Udruge su dužne voditi poslovne knjige i sastavljati financijska izvješća prema propisima kojima se uređuje način vođenja računovodstva neprofitnih organizacija. znači morate imat knjigovođu koji će znat to vodit.Otvorit račun na nekoj banci i u FINA agenciji. Sve to nešto košta.....
Dobro pročitaj ZAKON O UDRUGAMA pa vidi dali ti to treba ili se bolje učlanit u neki postojeći MK.
 
Ma definitivno smo odlučili osnovati moto klub baš zbog razloga što se ne želimo učlaniti u već postojeći zbog određenih situacija koje vladaju u njima i među njima, zato se raspitujemo i skupljamo  sve što nam treba da u samom startu sve ne propadne :misli:
 
Evo sad smo malo ozbiljnije krenuli u osnivanje i zanima me samo gdje bi mogli vidjeti da li ime koje smo odabrali već postoji, jer ne znamo kome se za to obratiti osim raspitati se u nekoliko moto klubova da li su čuli za takvo ime?
btw.
tek sad sam pročitao svoj zadnji post u ovoj temi i skužio da malo pederski zvuči ovo za moto klubove("zbog određenih situacija koje vladaju u njima i među njima"), ali mislio sam na 2-3 kluba sa područja od kud jesmo da me ne bi krivo shvatili!
 
http://www.uprava.hr/RegistarUdruga/login
pokušaj ovdje upisivat imena ili otvori sve registrirane. Ništa mi drugo ne pada na pamet.
(http://udruge.pravosudje.hr/pls/udruge/fw01$.startup)
 
Status
Not open for further replies.