Otkljucavanje elektro mehanizma sjedala bez baterije

niks051

New member
Pozdrav svima.  Zakljucavanje sjedala na skuteru mi je elektronsko preko kljuca. Baterija nije u skuteru jer sam je skinuo preko zime. Slucajno se sjedalo zakljucalo pa trebam pomoc i ako netko ima ideju kako da otkljucam sjedalo (podignem) bez upotrebe sile.

Unaprijed hvala

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 
niks051 said:
Pozdrav svima.  Zakljucavanje sjedala na skuteru mi je elektronsko preko kljuca. Baterija nije u skuteru jer sam je skinuo preko zime. Slucajno se sjedalo zakljucalo pa trebam pomoc i ako netko ima ideju kako da otkljucam sjedalo (podignem) bez upotrebe sile.

Unaprijed hvala

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Nisi rekao o kojem se skuteru radi... Beverly ima mehanički polugicu u pretincu ispod volana. Nexus čini mi se da se ključ u ide i okrene u kontra stranu...

U svakom slučaju mora biti neki alternativni način...
 
Radi se o Peugeot Geopolis 250ie. Nigdje nisam nasao neku polugicu.
Da li bi funkcioniralo da prije bravice za paljenje spojim dvije zice sa baterije pa probam okrenut kljuc da otkljucam (inace se sic otkljucava kad kljuc okrenem skroz desno).


Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 
Nasao sam i po forumima da se moze spajanjem baterije preko upaljaca u pretincu. + na sredinu upaljaca a - na masu. Ima li veze ako su kleme (ispod sjedala) od akumulatora odspojene zbog strujnog kruga i sl.?

Poslano sa mog SM-T820 koristeći Tapatalk

 
Ako ti ta utičnica ima struje i kad motor ne radi (nema kontakt) onda nema veze da li su ti kleme na akumulatoru spojene ili ne.
 
Preko uticnice nula bodova. Nekako prstima dosao do klema izvukao ispod sica , spojio bateriju i rijesio problem.
Hvala na pomoci.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 
Koji ludi problem, a da pošalješ mail Peugeotu da vidiš ima li drugog načina ?
 
hondimir said:
Koji ludi problem, a da pošalješ mail Peugeotu da vidiš ima li drugog načina ?
Vjerovao ili ne, ne postoji drugi nacin [emoji3525]

Poslano sa mog SM-T820 koristeći Tapatalk