Otok Vis, preporuke

TomoT

New member
Pozdrav ekipa,planiram krajem kolovoza par dana  ostat na otoku Visu.Totalna mi je nepoznanica i volio bih vidjeti Modru špilju,Stinivu...pojest u nekom korektnom lokalu...Savjeti,iskustva ,preporuke,supruga i ja smo motorom,polazak i povratak iz Splita.
 
Plaže Stiniva, Srebrna i Stončica. Ako ideš kopnom do stinive, obavezno tenisice jer imaš pola sata spuštanja po kozjem putu. Prilaz ostalima je OK. Komiža mi je prekonfuzna, previše turista na malo mjesta, Vis i Kut puno bolji i opušteniji. Uglavnom Vis je prekrasan i za 20min si sa jednog kraja na drugi
 
Još obavezno pogledati film u ljetnom kinu
3d8c9ccc4fc71dcaaaf3a9b64928de20.jpg
 
Što se tiče spize preporuka za Pojodu u Visu i konobu Golub u Podselju (y)
Za Modru špilju imaš svako malo polaske sa gumenjacima iz Komiže.
 
Kako se zove ona pješčana plaža od Rukavca desno.
Tepluš, vidi na googlemaps

e7510d9d2e0e2a4329532d40ac52d5b0.jpg



Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
otiđi obavezno na military tour  (y)
 
MA-Zvone said:
Što se tiče spize preporuka za Pojodu u Visu i konobu Golub u Podselju (y)
Za Modru špilju imaš svako malo polaske sa gumenjacima iz Komiže.

  Pojoda? po meni je  :nono:  nekad bilo, sad se spominjalo.... ostalo samo ime, postao je zamka za deranje nautičara amatera i ostalih turista, živi na staroj slavi,  kvaliteta drastično otišla dolje.... žao mi je što to moram reći  za ovaj nekad vrlo dobar restoran  :palacdolje: 
  U Komiži je dobra  konoba Bako. 
 
Bio lani dva puta i prije dvi godine, sve je bilo uvik vrhunski. Iako sam uvijek bio krajem 9 mjeseca, nisam primjetio to što kažeš  :wink:
 
MA-Zvone said:
Bio lani dva puta i prije dvi godine, sve je bilo uvik vrhunski. Nisam primjetio to što kažeš  :wink:

Ja sam bio na kraju prošlog ljeta i bilo je za restoran Pojodine reputacije loše. Ni sjena od one Pojade sa početka u koju smo redovno išli šta ljeti šta na regatama.
Imam par poznanika profi skipera koji isto kažu da se pokvario i da nema šanse da bi gostima koje oni skiperaju preporučili da otiđu tamo. 
Nisam ekspert za dodjeljivanje Michelinovih zvjezdica ali po meni kvaliteta je u odnosu na početak rada Pojode drastično pala. 
 
 
 
Merla said:
otiđi obavezno na military tour  (y)
Atomska ratna komanda na Veloj glavi. Obavezno, to možete i sami samo da vam netko pokaže put
 
thule_5689 said:
Pojodu zaobiđi...i zbog cijena.

Pojoda nikad nije ni bila jeftina, niti sam to očekivao, ali sam očekivao dobru kvalitetu hrane i usluge u jednom restoranu koji je visoko kotirao u svijetu nautičara koji vole dobro pojest a nije im žao potrošit. 
 
oceangoing said:
Pojoda nikad nije ni bila jeftina, niti sam to očekivao, ali sam očekivao dobru kvalitetu hrane i usluge u jednom restoranu koji je visoko kotirao u svijetu nautičara koji vole dobro pojest a nije im žao potrošit.

Potpis  (y)

U ponudi ima 30 -tak hladnih i toplih predjela. Ne znam koje je bolje od kojeg, većina ih je dostupna samo kod njih.
Iako im je ponuda oborite ribe uvijek vrhunska, ova predjela su vrh i pravi doživljaj gastronomije u Dalmaciji tako da mi "obor" kod njih dođe kao desert, a predjela su glavno jelo.
Ocjena 10/10.
Napomena: nikad nisam bio u ljetnoj sezoni pa ne znam da li zbog potražnje opada kvaliteta, a cijena raste. Nadam se da nije.

U Komiži mi je konoba "Bako" ambijentalno najdraža, ali ni druge nisu "za baciti".
Ocjena 9/10, a nakon litre vina 10/10.

"Golub" - ističe se dobra ponuda domaćih rakijica za piće dobrodošlice. Dok ih sve probaš, počmeš tražiti broj od nekg taxija i zaboraviš zašto si došao u restoran  :LOL:
Inače, jako dobar, recimo 8,5/10 jer se počela osjećati "turistička industrija". Kad probaš 10-tak rakijica, brzo dođeš na 10/10.

Dalje neću ocjenjivat jer će ispast da samo jedem po restoranima  :LOL: :mrgreen: