Overland

moover said:
Meni je emisija jako zanimljiva i nimalo se ne opterećujem pozadinom priče... drago mi je da imaju sponzore i da mogu to obići i snimiti i meni pokazati... :)

Isto tako volim gledati Milićeve putopise i ne zamaram se time odakle mu lova i logistika za sve to...
..potpisujem.. (y)
 
ja ne mogu shvatit kako neki ljudi omalovažavaju nečije "pothvate", u stilu lako to kad imaš para njanjanja, kao nije to isto ko i sa motorom ovo on....i mene to nervira! pogledao sam taj overland več prije i odlično mi je i daje mi ideje za neka moja putovanja. isto se pljuvalo po LWR i LWD, ja bi bio oduševljen da me prate 2 đipa, doktori i sve, boli me qurac....... po meni logistika i pare i sve ostalo ne umanjuju samu avanturu i pothvat u odnosu na isto to al bez para. ja volim putovat bilo kako sam da se putuje i da se što više toga vidi, upozna ljudi.....

otišao sam u off.... uglavnom overland, milić, hrvatska čigra, lwd,lwr... i sve ostale takve emisje su mi super i blag tim ljudima što to rade! (y)
 
sunsplash said:
ja ne mogu shvatit kako neki ljudi omalovažavaju nečije "pothvate", u stilu lako to kad imaš para njanjanja, kao nije to isto ko i sa motorom ovo on....i mene to nervira! pogledao sam taj overland več prije i odlično mi je i daje mi ideje za neka moja putovanja. isto se pljuvalo po LWR i LWD, ja bi bio oduševljen da me prate 2 đipa, doktori i sve, boli me qurac....... po meni logistika i pare i sve ostalo ne umanjuju samu avanturu i pothvat u odnosu na isto to al bez para. ja volim putovat bilo kako sam da se putuje i da se što više toga vidi, upozna ljudi.....

otišao sam u off.... uglavnom overland, milić, hrvatska čigra, lwd,lwr... i sve ostale takve emisje su mi super i blag tim ljudima što to rade! (y)
(y)
 
Street Illegal said:
A čujte, oni se voze, putuju, upoznaju svijet, delaju reklame za ove i one, imaju vremena i vjeruje da im je super u životu...za razliku od nas, mi drkamo kurac po forumu i pišemo kak su oni nadobudni debili. Mislim ono?  :misli:
Ajd ne kakaj. I mi da imamo toliko sponzora otišli bi u p.m.!  (y)
 
Super Jura said:
Rado bi pogledao fotke i filmove sa putovanaja svih kritičara  :misli:

Đirevi do mora i motosusreta se ne računaju  :mrgreen:
Prošao sam Italiju, Sloveniju, Švicarsku, Francusku, Španjolsku, Portugal, Mađarsku, Češku, Slovačku, Rumunjsku, sa backpackom na leđima i bez kinte u džepu, gdje sam sve spavo, što sam sve jeo, na koji način sam dolazio do love,........ to spada u sferu SF-a.
Meni se je išlo , ostalo me nije zanimalo, ekipa je bila prava i neponovljiva, sve ove zemlje sam prošao uzduž i poprijeko (osim Francuske) i u svakoj zemlji sam bio bar tjedan dana.
Trebao sam ići u sjevernu Afriku i u Ujedinjeno Kraljestvo, posjet Walesu i Škotskoj uključen, po mogućnosti i Belfastu ali zbog nekih izvrednih događaja oba putovanja su otpala u zadnji tren.

Po meni bit i draž putovanja je u tome da upoznaš obične normalne ljude i da osjetiš kako ti ljudi dišu i funkcioniraju. Nije mi prioritet nikad bio obilaziti silne znamenitosti, lijepo je to ali nije to to, bar meni. Kad negdje idem onda želim vidjeti ona mjesta koja nisu na turističkim kartama.

Na ovakav sam način išao zato jer nisam imao para, ni sad ih neman nešto posebno, niti ću ih ikad imati da imam stan , vikendicu na moru, novce za neko "ekskluzivno" putovanje.

Naravno da bih volio imati neku kintu na putovanju ali uvidio sam da je ekipa najbitnija, bar meni, da i imam silne novce za hotele i skupe izlaske na naj in mjesta po meni nije to to ako mi moja  ekipa nije na nivou...

Upoznao sam ljude iz svih krajeva svijeta, svih boja, vjera i uvjerenja. Mjesta znaju biti fascinantna ali ljudi su ti koji daju pečat.Overland po meni nije loš, i ja bi s njima bez razmišljanja ali samo vozi, vozi,vozi zaustavi se kad moraš nekako mi je bedasto. Kao mi smo bili ovdje,ondje a u biti se samo provezli.

Nikad nisam imao para za neke suvenire nego sam skupljao dijelove te zemlje,(kamen sa željezničke pruge u Portu, dio trotoara iz Verone, komad ograde ispred jedne zgrade u Ženevi, prometni znakovi i imena ulica iz Bukurešta, natpis zabranjeno pušenje iz vlaka kroz Španjolsku).

Da sam imao bar 100 E u džepu obiao bi bar tri kontinenta...
Moja putovanja nisu u nijednom putopisu jer nisam išao s motorom.......


 
Vez said:
Moja putovanja nisu u nijednom putopisu jer nisam išao s motorom.......

Lipo napiši blog i stavi link u potpis  (y) Ja osobno volin pročitat (i pogledat) putopis bez obzira na način putovanja...
 
Vez said:
Prošao sam Italiju, Sloveniju, Švicarsku, Francusku, Španjolsku, Portugal, Mađarsku, Češku, Slovačku, Rumunjsku, sa backpackom na leđima i bez kinte u džepu, gdje sam sve spavo, što sam sve jeo, na koji način sam dolazio do love,........ to spada u sferu SF-a...

Svaka čast, ti si dokaz da je za putovanje bitnija volja od love  (y)

... ali to ne znači da Overland ne valja jer su imali sponzore i sve organizirano, ipak su obišli planetu

 
Vez said:
...

Po meni bit i draž putovanja je u tome da upoznaš obične normalne ljude i da osjetiš kako ti ljudi dišu i funkcioniraju. Nije mi prioritet nikad bio obilaziti silne znamenitosti, lijepo je to ali nije to to, bar meni. Kad negdje idem onda želim vidjeti ona mjesta koja nisu na turističkim kartama.

...
(y) (y) (y)


kad god sam negdje bio, zalet u lokalnu birtiju, među domoroce. to mi je doživljaj putovanja





 
James1100 said:
(y) (y) (y)


kad god sam negdje bio, zalet u lokalnu birtiju, među domoroce. to mi je doživljaj putovanja

(y) evo jedne od prije mjesec dana sa Slovensko -Austrijskih alpa :wink: ma nema do birtija kad je do upoznavanja domacih :mrgreen:
 
bev said:
Mislim da su prvenstveno sretnici  :wink:!
sraćkovići sa dobrim sponzorom, koji ne znaju dobro vozit. Obožavam putopise i pratim overland a neki put mi se čini da su debili (što ne znači i da jesu), kako upadnu u gabulu sa onim kamionima, pa se neznaju izvuć i sl.
dobri su paštari, dobri,
kada ja negdje putujem prvo se bavim domaćinovom gastro ponudom, ovi paštari di god dođu vade svoje konzerve i paštu - budale ----- pa probaj makar se i izrigo  (y)
 
smavre said:
kada ja negdje putujem prvo se bavim domaćinovom gastro ponudom, ovi paštari di god dođu vade svoje konzerve i paštu - budale ----- pa probaj makar se i izrigo  (y)

nije to ni glupo  :misli:
jesi kad imao sraćku na putu?  :mrgreen:

ja se bavim gastro ponudom ako nađem domoroca koji će dati uputstva.. inače si samo ovan za šišanje  :mrgreen:

a ovo za znanje vožnje nebih komentirao. nisam gledao na TV, pratio sam ih u novinama u Italiji dok je to putovanje trajalo. ali ona polovica jedne emisije koju sam vidio (neki dan, Afganistan), ja nebi ni probao, a ne razmišljao dali je dobro ili ne
 
James1100 said:
nije to ni glupo  :misli:
jesi kad imao sraćku na putu?  :mrgreen:

ja se bavim gastro ponudom ako nađem domoroca koji će dati uputstva.. inače si samo ovan za šišanje  :mrgreen:

a ovo za znanje vožnje nebih komentirao. nisam gledao na TV, pratio sam ih u novinama u Italiji dok je to putovanje trajalo. ali ona polovica jedne emisije koju sam vidio (neki dan, Afganistan), ja nebi ni probao, a ne razmišljao dali je dobro ili ne

nisam, bogu hvala, ali i to je sastavni dio avanture.......

neki put imam osjećaj da se namjernu zajebu da bi reklamirali IVECO
 
James1100 said:
nije to ni glupo  :misli:
jesi kad imao sraćku na putu?  :mrgreen:

ja se bavim gastro ponudom ako nađem domoroca koji će dati uputstva.. inače si samo ovan za šišanje  :mrgreen:

a ovo za znanje vožnje nebih komentirao. nisam gledao na TV, pratio sam ih u novinama u Italiji dok je to putovanje trajalo. ali ona polovica jedne emisije koju sam vidio (neki dan, Afganistan), ja nebi ni probao, a ne razmišljao dali je dobro ili ne
Nismo svi isti, na primjer ja ludujem od želje da jednom tamo stvarno odem, u biti prođem putem svile.....
 
smavre said:
nisam, bogu hvala, ali i to je sastavni dio avanture.......

neki put imam osjećaj da se namjernu zajebu da bi reklamirali IVECO
Čini se da Iveco zajebe sam bez potrebe da ga reklamiraju!
Ono bi mogla biti kopija Magirusa Deutza , bar se po obliku kabine tako čini.....
 
smavre said:
nisam, bogu hvala, ali i to je sastavni dio avanture.......

neki put imam osjećaj da se namjernu zajebu da bi reklamirali IVECO

Nema pisanja crvenim slovima.