Pa vi idite po susretima...

ZP1993

Well-known member
Jun 3, 2015
1,312
715
113
30
Zagreb
"Iako sažetak studije nije ponudio objašnjenje za to, Insurance Institute for Highway Safety primjećuje da muškarci voze više kilometara i vjerojatnije je da će voziti opasno – bez sigurnosnih pojaseva, u pijanom stanju ili nedozvoljenim brzinama."
Jesu pod ovim mislili na sve poginule u prometnim nesrećama,ili su mislili napisat bez kaciga,ili i oni imaju svog "prometnog stručnjaka" koji misli da na motoru imaš pojas?

• Like
Reactions: Dene

mac.airbrush

Well-known member
Jan 6, 2007
2,164
134
63
Zagreb
www.mac-superpaint.com
iz osobnog iskustva znam,da mi motoristi smo rizična skupina,i nismo na popisu za donore,jer sam imao saobračajku 06.10 i to mi je rekla doktorica koja se sva sreča našla na licu mjesta i pružila mi pomoč,,koja igrom slučaja radi na Rebru di sam ležo.

Village

Well-known member
Feb 19, 2020
1,153
1,067
113
Graberje Ivanićko
doc pogleda u džepić i vidi, OHOHOOOO :cool:(y)
pa ovaj gospodin, filantrop ima donorsku karticu

sestroooo, dajte posude, sad će da trandžiramo

ali doktore, zar nećemo pokušati bar malo reanimacije
( usta na usta, usta na... :mrgreen: ) zdrav je, mlad, lijep 😍

a jok; imam već bezec za jetru i srce, a ni ostalo nije za baciti,

Dobra frendica iz djetinjstva je dugogodišnja medicinska sestra na Hitnoj pomoći u Zagrebu, i sama mi je rekla da oni motoriste uobičajeno zovu "donori", na način "bila saobraćajka, stradao je donor" (a ne "stradao je bajker" ili motociklist...) - i time je sve rečeno... i ta cijela priča je voda duboka, jer kako veli Zog - kakva pitanja, kakvi bakrači, pa neće obitelj prije ukopa ići gledati mrtvo tijelo je li sve na njemu i u njemu pa da se treba pitati... izvade sve što im treba, ionako im udovi ni ne trebaju, glava, kita, ruke i noge se ne presađuju...

Veći je tu problem što baš i je tako kako veliš - nerijetko (jer su transplantacije jebeno unosan biznis i dobra prilika za slavu kirurzima) pitanje koliko su je truda dali liječnička ekipa Hitne na terenu da nekoga ožive... Nekako imam neki emotivni dojam da baš za bajkere nemaju previše truda (osim evtl. ako je riječ baš o nekom jako mladom), nekako se računa da svatko zna, pa i obitelj - jebiga, kada si na motoru, malo je tu sretnih ishoda, ljudi su nekako već unaprijed pomireni sa činjenicom za taj netko moj vozi motore i da je loša vijest moguća svake sekunde otkad ode od doma pa dok se ne vrati... tako da - iako treba zvučati kao zajebancija - ali tvoja konstrukcija razgovora je poprilično točna...

Jeli im problem bio napravit bazu podataka u koju se registriraš kao donor? - a ne da se obitelj povrh svega sranja još mora pitat; "ču, baš nam treba 'vaka jetra, jel' možemo uzet?"

Pa i to je situacija tipična za Hrvatsku, kao "sve je riješeno i usklađeno sa EU", a u biti ništa ne štima i jebe lud zbunjenog... godinama sam lifrao karticu Donorske mreže i sebe kao poželjnog donora sa 0+ krvnom grupom, onda prestao jer sam bunt kojekakvih kartica morao srezati da ne nosim ciglu plastike po džepovima, torbama i posvuda, i onda je to bilo riješeno tako da smo u biti zakonski svi donori. I to je u redu.

iz osobnog iskustva znam,da mi motoristi smo rizična skupina,i nismo na popisu za donore,jer sam imao saobračajku 06.10 i to mi je rekla doktorica koja se sva sreča našla na licu mjesta i pružila mi pomoč,,koja igrom slučaja radi na Rebru di sam ležo.

Po čemu nismo donori, po čemu smo rizična skupina (u smislu da ne možemo biti donori)...??

mate

Administrator
May 22, 2002
5,040
7,660
113
Da netko ovo pročita dobio bi dojam da se bajker poreže a zli doktori ne žele pomoći nego samo čekaju da rasprodaju njegove dijelove a onda pogrebnici i obitelj tijelo niti ne gledaju... Na to mogu samo pitati jeste li vi normalni? Teorije zavjere su za vas goli kua... :mrgreen:

Paf

Well-known member
Sep 19, 2020
3,008
4,942
113
Zadar
To mi slici ,kad odneseš Tv na popravak ,a koji se i ne more vise popraviti, i kad ga ideš baciti ili dati nekom za dijelove ovaj zove da nema ništa u njemu, tj. poskidani glavni dijelovi.

alpine

Well-known member
Oct 5, 2009
3,602
849
113
ja svoju bosch pumpu ne dam nikome .. a s godinama mi auspuh sve bolje radi :mrgreen:

• Haha
Reactions: Kiki_Rotten

Village

Well-known member
Feb 19, 2020
1,153
1,067
113
Graberje Ivanićko
Da netko ovo pročita dobio bi dojam da se bajker poreže a zli doktori ne žele pomoći nego samo čekaju da rasprodaju njegove dijelove a onda pogrebnici i obitelj tijelo niti ne gledaju... Na to mogu samo pitati jeste li vi normalni? Teorije zavjere su za vas goli kua... :mrgreen:

Nije riječ o porezivanju već oživljavanju čovjeka, a to je, recimo, nešto bitno drugačije od tog dojma kojeg impliciraš. Sa druge strane, kakav će nekome biti dojam - posve je nebitno, likova koji će sve uvijek shvatiti samo kako njima paše ima na tone i klaftre...

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
3,978
1,687
113
39
Republic of Ragusa
.

Attachments

• Screenshot_20221204-100354_Gallery.jpg
    Screenshot_20221204-100354_Gallery.jpg
    473.3 KB · Views: 0

mate

Administrator
May 22, 2002
5,040
7,660
113
Nije riječ o porezivanju već oživljavanju čovjeka, a to je, recimo, nešto bitno drugačije od tog dojma kojeg impliciraš. Sa druge strane, kakav će nekome biti dojam - posve je nebitno, likova koji će sve uvijek shvatiti samo kako njima paše ima na tone i klaftre...
Tako je, s tim da si ovdje ti, uz udarne pomagače :mrgreen: taj koji shvaća i gura na svoj mlin potpune besmislice. Jer ti je rekla medicinska sestra. Uz dužno poštovanje jer imam puno iskustva s njima i uglavnom se radi o krasnim tetama ali nije baš da su mjerodavne u ovakvim temama. Pola foruma je živo zahvaljujući tim istim zlim neoživljavajućim doktorima koji bi se ogrebali za jednu jetru.:p

P.S. Bio sam kasnije na RTGu, MRu i UZu, i koliko znam sve je na broju što je sigurno čudno jer se kod nas radi na stotine transplatacija dnevno, od toga bar 80% ilegalnih...:mrgreen:

Srki

Well-known member
Dec 1, 2002
7,302
1,870
113
Tako je, s tim da si ovdje ti, uz udarne pomagače :mrgreen: taj koji shvaća i gura na svoj mlin potpune besmislice. Jer ti je rekla medicinska sestra. Uz dužno poštovanje jer imam puno iskustva s njima i uglavnom se radi o krasnim tetama ali nije baš da su mjerodavne u ovakvim temama. Pola foruma je živo zahvaljujući tim istim zlim neoživljavajućim doktorima koji bi se ogrebali za jednu jetru.:p

P.S. Bio sam kasnije na RTGu, MRu i UZu, i koliko znam sve je na broju što je sigurno čudno jer se kod nas radi na stotine transplatacija dnevno, od toga bar 80% ilegalnih...:mrgreen:
njemu su zadnji put uzeli na Hitnoj mozak i jaja, pa je malo ljut😁

vidi donore dok vozi svoju kantu gradom, od ovog bi anlaser od onog felNe, od ovog desni retrovizor….

Srki

• Haha
Reactions: hondimir and WraGG

gvo

Well-known member
Aug 16, 2010
2,793
1,025
113
38
Fennoscandia

Problem s mobilnim timovima hitne je što u njima uglavnom rade liječnici freško s faksa, dok čekaju bolje mjesto i/ili specijalizaciju, s relativno malo iskustva. Obično se dogodi da im taman uleti specijalizacija u periodu kad skupe dovoljno iskustva, pa ciklus počinje iznova s novim liječnicima. Mislim da rijetko tko zapravo želi specijalizirat hitnu medicinu, jer se to baš i neda monetizirat kroz privatnu praksu, a posao je težak.

mate

Administrator
May 22, 2002
5,040
7,660
113
Problem timovima hitne je što u njima uglavnom rade liječnici freško s faksa, dok čekaju bolje mjesto i/ili specijalizaciju, s relativno malo iskustva. Obično se dogodi da im taman uleti specijalizacija u periodu kad skupe dovoljno iskustva, pa ciklus počinje iznova s novim liječnicima. Mislim da rijetko tko zapravo želi specijalizirat hitnu medicinu, jer se to baš i neda monetizirat kroz privatnu praksu, a posao je težak.
I onda zbog toga u hitnoj ne oživljavaju nego dilaju organe? :mrgreen:

gvo

Well-known member
Aug 16, 2010
2,793
1,025
113
38
Fennoscandia
I onda zbog toga u hitnoj ne oživljavaju nego dilaju organe? :mrgreen:

Ne, nisam to napisao :mrgreen:
O tome kakav ćeš na Hitni prijem lokalne bolncice doći, ovisi o iskustvu liječnika iz mobilnog tima, koji nerijetko imaju malo iskustva. Dakle tih kritičnih pola sata ili koliko već, od trenutka kad te sastružu s asfalta, do bolničkih vrata, ako nemaš sreće, u rukama si nekoga tko je prije godinu-dvije još bio na faksu, i možda uopće nema talenta ili afiniteta za takav vid medicine, jer možda čeka da se raspiše spec. za dermatologiju, a ne npr kirurgiju ili anesteziologiju...

Spin

Well-known member
Feb 11, 2011
826
642
93
St/Zg
Mislim da rijetko tko zapravo želi specijalizirat hitnu medicinu, jer se to baš i neda monetizirat kroz privatnu praksu, a posao je težak.

Moja stara je specijalist hitne. To radi cijelu karijeru doduse, a specijalizacija je cini mi se uvedena prije 15ak godina.
Ja sam nakon 3 godine staza, s prvim ozbiljnijim poslom, dobio vecu placu od njene. U struci koja nije ni deficitarna na prezahtjevna.
Kurcev posao svakako ta hitna.
Ali vecina ga odraduje kako spada. Cak i kad su motoristi u pitanju.

gvo

Well-known member
Aug 16, 2010
2,793
1,025
113
38
Fennoscandia
Moja stara je specijalist hitne. To radi cijelu karijeru doduse, a specijalizacija je cini mi se uvedena prije 15ak godina.
Ja sam nakon 3 godine staza, s prvim ozbiljnijim poslom, dobio vecu placu od njene. U struci koja nije ni deficitarna na prezahtjevna.
Kurcev posao svakako ta hitna.
Ali vecina ga odraduje kako spada. Cak i kad su motoristi u pitanju.

Ja bih radije da me tvoja majka skupi s asfalta, nego njeg kolega iz druge smjene s 6mj. iskustva. Bez obzira što sam siguran da oboje rade savjesno i daju svoj maksimum.:mrgreen:

mate

Administrator
May 22, 2002
5,040
7,660
113
Ne, nisam to napisao :mrgreen:
O tome kakav ćeš na Hitni prijem lokalne bolncice doći, ovisi o iskustvu liječnika iz mobilnog tima, koji nerijetko imaju malo iskustva. Dakle tih kritičnih pola sata ili koliko već, od trenutka kad te sastružu s asfalta, do bolničkih vrata, ako nemaš sreće, u rukama si nekoga tko je prije godinu-dvije još bio na faksu, i možda uopće nema talenta ili afiniteta za takav vid medicine, jer možda čeka da se raspiše spec. za dermatologiju, a ne npr kirurgiju ili anesteziologiju...
Sve pet ali tema nije iskustvo ni znanje nego zla namjera. :mrgreen:

Spin, pusica za mamu i naklon do poda.:love:

• Like
Reactions: Feis123