padanje i ostalo

zweky

New member
malo sam si razmišljala i tak...
zanima me da li postoji kakvo učenje o tome kak padat,neki trikovi koji ublažavaju posljedice pada.
ak ima neko stručan pa da proslijedi svoje znanje tu.
 
ako se ne varam, mate je bio napisao jedan članak o tome, potraži negdje na stranici, ne na forumu!
 
http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=141

Ne ide tebe Zweky ovo, nego samo da Sasi pokazem da citam stranicu i znam gdje se sta nalazi...

Ovih dana cemo objaviti i clanak o tome kako pomoci unesrecenom bajkeru, tekst je spreman i recenziran, samo ga treba sloziti...
 
jes načitan :mrgreen:
 
Kad me stalno pila da ne citam stranicu, nego visim na forumu...

:shock:
 
to se uci na bicikli na livadi..

tko nikad nije pao nek proba , stvarno :smoke:
 
Dobro je isprobati i podizanje motora. Dobro dođe.


Jednom me brat žicao za đir. Ja mu spustio motor i reko digni i vozi. Nije mu baš išlo. :mrgreen:
 
zweky said:
malo sam si razmišljala i tak...
zanima me da li postoji kakvo učenje o tome kak padat,neki trikovi koji ublažavaju posljedice pada.
ak ima neko stručan pa da proslijedi svoje znanje tu.

iskustvo stari moj, treba imat puno iskustva :D
 
HONDA-biker said:
ako se ne varam, mate je bio napisao jedan članak o tome, potraži negdje na stranici, ne na forumu!
Mislis prepisao.

Zweky, malo je toga moguce kontrolirati prilikom pada. Cak i nakon kada te pere stanoviti shok pa bas i ne znas sto radis. Najpametnije bi bilo uvijek biti u dobroj formi i prije svake voznje se dobro istegnuti. Uz to, prilikom samog pada, opusti se, kao da nisi pri svijesti. Ukoiko mozes, probaj udariti sto vecom povrsinom tijela. Ako zelis klizati brze i dalje, scucuri se (kolut), ako krace i sporije, rasiri se i opusti.

Ako ne znas sto napraviti, zazmiri i opusti se.
 
Orion said:
HONDA-biker said:
ako se ne varam, mate je bio napisao jedan članak o tome, potraži negdje na stranici, ne na forumu!
Mislis prepisao.

Zweky, malo je toga moguce kontrolirati prilikom pada. Cak i nakon kada te pere stanoviti shok pa bas i ne znas sto radis. Najpametnije bi bilo uvijek biti u dobroj formi i prije svake voznje se dobro istegnuti. Uz to, prilikom samog pada, opusti se, kao da nisi pri svijesti. Ukoiko mozes, probaj udariti sto vecom povrsinom tijela. Ako zelis klizati brze i dalje, scucuri se (kolut), ako krace i sporije, rasiri se i opusti.

Ako ne znas sto napraviti, zazmiri i opusti se.

Nemam razloga sumnjati u tvoje instrukcije, ako iko ima iskustva u tome, onda i to ti...


:mrgreen:
 
vlucic said:
Orion said:
HONDA-biker said:
ako se ne varam, mate je bio napisao jedan članak o tome, potraži negdje na stranici, ne na forumu!
Mislis prepisao.

Zweky, malo je toga moguce kontrolirati prilikom pada. Cak i nakon kada te pere stanoviti shok pa bas i ne znas sto radis. Najpametnije bi bilo uvijek biti u dobroj formi i prije svake voznje se dobro istegnuti. Uz to, prilikom samog pada, opusti se, kao da nisi pri svijesti. Ukoiko mozes, probaj udariti sto vecom povrsinom tijela. Ako zelis klizati brze i dalje, scucuri se (kolut), ako krace i sporije, rasiri se i opusti.

Ako ne znas sto napraviti, zazmiri i opusti se.

Nemam razloga sumnjati u tvoje instrukcije, ako iko ima iskustva u tome, onda i to ti...


:mrgreen:
nakon onih opisa padova definitivno!!!!
 
Orion said:
Mislis prepisao.

Zweky, malo je toga moguce kontrolirati prilikom pada. Cak i nakon kada te pere stanoviti shok pa bas i ne znas sto radis. Najpametnije bi bilo uvijek biti u dobroj formi i prije svake voznje se dobro istegnuti. Uz to, prilikom samog pada, opusti se, kao da nisi pri svijesti. Ukoiko mozes, probaj udariti sto vecom povrsinom tijela. Ako zelis klizati brze i dalje, scucuri se (kolut), ako krace i sporije, rasiri se i opusti.

Ako ne znas sto napraviti, zazmiri i opusti se.

Čuj malji...ak možeš malo toga kontrolirati...kaj si toliko stvari nabrojil? :mrgreen:
 
zweky said:
malo sam si razmišljala i tak...
zanima me da li postoji kakvo učenje o tome kak padat,neki trikovi koji ublažavaju posljedice pada.
ak ima neko stručan pa da proslijedi svoje znanje tu.

u padovima naučiš uživati...opustiš se, ko da si na odmoru, na bahamima i ono...odmaraš... :mrgreen:

dr. Orion ti je sve reko, osim jednog...puštaj motor jer ce te povuci za sobom, a buduci da je motor veca masa ima veci moment i dalje i brže ce klizati/vrtiti se/letiti i slično, tako da ti nije u svrhu biti priljepljena za njega...u večini slučajeva...
 
zweky said:
malo sam si razmišljala i tak...
zanima me da li postoji kakvo učenje o tome kak padat,neki trikovi koji ublažavaju posljedice pada.
ak ima neko stručan pa da proslijedi svoje znanje tu.

:mrgreen: možda ja mogu pomoći, ipak sam padao više od 30-tak puta :mrgreen:

Znate kad sam ja najbolje prolazil? Kad sam se sklupčao kolko najbolje mogu, tada sam najbolje prošo, a dok sam onako pao ko odsječen... uvijek sam se polomio... Mislim da tu nema puno mudrijanja jer to ovisi i puno o samom načinu pada, dakle nije isto dal letiš prek motora ili se skližeš bočno... kad sam letio uvijek sam se sklupčao i dobro prolazio, dok sam se sklizao bio sam klada i onda su pucale noge i rukice :cry:
 
U jednom od intervjua je V Rossi rekel da je najbolje kad se opustiš i letiš i kotrljaš se prirodno...jer onda ništ ne lomiš...a kad se napneš onda obavezno nekaj i pukne...a kaj on zna zapraf :mrgreen:
 
Relax and enjoy the ride. Vrijedi i za sudar u autu i za pad s motora. Svojom snagom nemozes konkurirati silama koje djeluju na tvoje tijelo prilikom pada. Ako se zgrcis, samo ces im (silama) pomoci da nesto strgaju. Plus sto ce te poluge (ukrucene ruke/noge) lansirati kojekuda.
 
Moj savjet je da na bilo koji način pokušaš spriječiti da motor padne na tebe , zato što je onda gadno... :)
dobro, u neku ruku je ok što se on ne ožulja , ali ti si cijeli plav nekoliko tjedana...
 
zweky said:
kaj je onda istina.....
samo je jedna istina. go with the flow. opusti seeeeee, i uziiiiivaaaaj, nemoooj daa naaaam saaaaadaaaaa, kvaaariiiis dooozzivljaaaaaaj.

tralalallallalaalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :mrgreen:

hik
 
Ako kliziš nemoj pokušati ustati jer će te katapultirati u vazduh. :D

I najbitnije je imati opremu bez nje se možeš opustiti i zgrćiti al si ovako i onako naje.. :mrgreen: