Paf - djirada -

Danas Koja Bonaca, kuvao sam do 11.sati,i oko 11.30...krenem na kaffuSlag sa Bodulicom u Karlobag, čuo sam se sinoć sa Barbom, reka možda i on napravi djir...nije bitno, motora po cesti koda je sezona, neki me preticu i prave Buru, a nemaa Bure... pa za nekih 10-15 min., oni na parkingu se protezu, odmaraju, a ja lipo prolazim i mašemo jedni drugima...samo neznam od cega se umoriše, i nakon 5-10 min. opet oni mene prošišaju...Ne kuzim...al OK...,i evo ga,Carlitoss... uparkiravam ja, dosta motora, neki odlaze, neki prolaze, neki dolaze...Sjedam i narucivam napokon KaffuŠlag...i,, a ,e ... a, sta ce bit ... Nemaaaa Šlagaaaa... :mrgreen:kaze konobarica...bah... aj,daj Kapucino...i kad evo ti Covika iza mene, pita...vidim tamo dobar stroj-Stroma-jesi ti Paf...dakako, a ko ce bit...i ja mislia da je onaj Feis 123, :mrgreen:oce platit pit uvik, pa eto...maa vraga,kakav Feis...ovo je prava ljudina ,jesam malo veći al neka smo se mi popitali...bio je to Dene...pa Dene do negdje nekog opet susreta, pozdrav, gdje god bio...;)
Nakon nekih sat ,malo prosetamo po Karlobagu unutar centra ,nigdje ništa ne radi, tražili smo kakvu pizzu nako, Chevape...,nista...nit Slaga,nit Chevapa...eeee,bes ga...potrefilo...
Krenuli nazad...i prvo stajanje u Starigradu, uz cestu vidim parkirano par motora, dosta Šibenik tablica...restorančić -Tota-uz cestu, odlično, odmah narudžba, bodulica je crni rižot, možda bolji izbor, ali za mene nije...
Pitam Sibencane,jel poznaju Barbu...neki govore,mi smo iz Vodica,al Barbu znamo, dobar meštar za motore...malo je vec stariji, pa pomalo radi...al zato vozi kao munja... :eek:
Nastavak vožnje prema Zadru, još malo, ali skrenu Strom ope do Sukosana na još jedan desert,i eto...prodje dan... trebalo bi ovakvih dana sto više...i da je sve OK.
To su ovi najmjerno sta su te pristigli narucili citav slag
Drugi put moras bit brzi
 
Vid, vidi komentara,abahahahaha...sve neki Domari, Paučari, pokućari di ste bili za Bonace...Peglali lancune... ,sad će crveni meteoalarm 2 dana, pa će vam biti opravdano... :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: diesel power
Vid, vidi komentara,abahahahaha...sve neki Domari, Paučari, pokućari di ste bili za Bonace...Peglali lancune... ,sad će crveni meteoalarm 2 dana, pa će vam biti opravdano... :mrgreen:

Uh jedva cekam sjest na motor nisam od kraja 11 mjeseca..
 
  • Like
Reactions: Dene
maaa je...lako za tebe,po Niku,mogli bi zajedno u koloni...

Ja ti se volim prilagodit :) bitno mi je samo da se ne vozi 200 ravno 40 bogen to mi dize tlak.
 
  • Haha
Reactions: Paf
Baš sam tia napisati, da je nakon slike puno stvari jasnije :)
Meni više ništa nije jasno... livi čouk je 'nako, tip od bukare i điletina od janjeće kože, a desni ka da je taman popia kraš expres za doručak... a ispada da je obrnuto. Di ide ovaj svit?
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: Paf, WraGG and leCo
Evo malo danas djir do Šibenika, malo ukrug locco...setnja... obvezno slikanje mog nekadašnjeg kolegu u kadetima i juniorima...u povratku stanem na onaj komplex ducana...uz cestu, kad ono kod Inter-Špara Barba...i tako, nema ići, dok ne vidim di je on, da mi malo prigleda Stroma...maa, štaš gledat, govorim ja...i aj...za njim... evo nas kod njega za 2-3 min., koja dobra radiona od Barbe...mislim da bi se mnogi zapitali..., motora ima oko stotinjak na popravku, sto za djelove ka u prici, al kaze on, sve se to može popraviti da oce vlasnici...,ja sam to malo sticnuo mobom.,pa valjda se Barba nece ljutiti...
uzme on Stroma ,uveze u radionu, stisne dugme i ode Strom u zrak...koju dizalicu ima, zlata vridi...
Gleda on, gleda, obilazi, nosa kanticu sa uljem i kapka ponegdje,...nogara...pa centralni nogar, pa zagleda, pipka... mrvicu treba zategnuti lanac, ma za 8 minuta on to naštela... gleda dalje, pita koje je godiste, koliko je presa... i počne ga spuštatigovori, nema se ovdje sta gledati, ovo je Novo...
Eto, neplanska kontrola sklopova i podmazivanje, stelanje lanca...pozdravljamo se sa Barbom...dajem koji eur.za kaffu......pa bar njegovim dva pomoćnika ., ništa od toga...
i krenem ja nazad, mislim se...e svašta, uvijek nešto...al neka je samo dobro...samo naprid, nikako nazad...
i usput, Reka je da od posla nije odavno bio na forumu, ali naice, a dotle pozdravlja sve nazočne...
 

Attachments

  • D.P..jpg
    D.P..jpg
    564.5 KB · Views: 0
  • dvoriste.jpg
    dvoriste.jpg
    3 MB · Views: 0
  • skladiste.jpg
    skladiste.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • Barba.jpg
    Barba.jpg
    2.4 MB · Views: 0
  • Barba..jpg
    Barba..jpg
    2.4 MB · Views: 0
Kud se bas poklopilo 10-u mjesecu-, treba odvagnuti, poći na Benkovački sajam i Ćevape ili vamo i tamo... bah...
 

Attachments

  • Benkovac.jpg
    Benkovac.jpg
    2.7 MB · Views: 0
Kud se bas poklopilo 10-u mjesecu-, treba odvagnuti, poći na Benkovački sajam i Ćevape ili vamo i tamo... bah...
i to u 4. mjesecu...lijep paravan za proslavu znamenitog datuma hrvatske novije povijesti hahaha...

šalim se super je to što rade ljudi iz MK Bik.
 
  • Like
Reactions: Paf
i tako...pade jutarnje budjenje,kaffaSlag i krece se prema Pagu,prvo dok sam izasao iz Zadra,par puta sam se vracao,i trazio obilaske, svaki dan neka nova cesta raskopana...cudo, i napokon, gonim ja prema paskom mostu, stizem, vrijeme sa malo kojim udarom Yuga, al to tako odgovara,da samo mislim, neka udara i jace...mala pauzica,i dalje ravno u centar Paga,kafic radi,kaffaSlag opet za daljnju motivaciju...mali obilazak preko mostica,ukrug,riva raskopana,valjda ce do sezone to zavrsiti.
U povratku,ugledam neki motor na zidu ,i idem pogledat, treba li kakvu pomoć, kako mu je to uspilo...dodjem skroz blizu, nigdje nikog...šteta motora, možda još i vozi,tako ga zakucali...to je Paska-Bura, moto-klub, pa aj dobro...
Evo mene kod Stroma,nigdje nista,osim kafica 2-3...aaajmo dalje,do Novalje...
Stizem,ulazim u Novalju,samo masem glavom,koliko ovog se izgradilo,i dalje se gradi, same ville, apartmani,sve manje šumaa, kamena...dokle...nasto ovo lici, cudo,a svaki onaj iza onog, ide kat više, da vidi -pogled na more-...stanem i pitam...e,60 kvadrata...250.000 eur, aloooo...sve rasprodano... aaaaa,dobro...ja cu sljedeci u sljedecoj zgradi u sljedecem zivotu...
pozdravim se sa covikom,po govoru Bosanac,jos bi on meni objasnjavao,al odo ja nizbrdo nac kakve Cevape...i pomalo nazad...pada noc, uskoro,a i nece izgleda, dan super, sat je duze...pa koi kuhac vracati ovaj sat, nek to ostave ovako kako je više...
Evo u centru...Bistro Stari Kastel...idem na kat,panorama super,gledam,cijene klassik,normalne,jos valjda do sezone...
Padnu Chevapi...nisu loši,al ima i boljih...idem malo prosetati...svagdje neki radovi,pripreme...ima nesto i turista...a evo i Kineza, nisam ih odavno vidio...
Wouu,malo nize,nisam znao,ima jos jedan restoran na rivi,taj cu drugi put isprobati...
Opet jos malo setnje,u krug,stizem do Stroma,pripreme i krece se nazad,brzo sam do Zrca...isto neki radovi... produzujem,gonim,prede Strom...to je cudo...samo bi gonio... preletim most...za tren evo skrenem u selo Ljupce,prodjem kroz bas selo,nisu vise sela sto su bila...samo table...sobe,apartmani...al OK.,ako ima turista,gostiju za sve...neka se zaradi koja kuna, znam,jer sam i ja u tome, al kad sve poplaćaš lešinare, obnoviš...ostane ti taaman za razliku struje i kakav bolji djir sa Stromom par dana...
Izlazim kroz selo,opet na magistralu i ravno stizem opet u Sukosan,sad na pravu pivu...sad se može,...ko iz kabla sruci se odjednom pljusak iz nekog oblaka, to je trajalo 4 minute...sljedecih 15.min.sam sjedio, uživao u pivi, Yugo za tren osušilo cestu,i krecem prema bazi...Strom zavija,jos bi negdje, aaaaaj leći rekao sam mu...
Ku noc...
 

Attachments

  • Paska-Bura.jpg
    Paska-Bura.jpg
    1.7 MB · Views: 0
  • pogled.jpg
    pogled.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • Pag.centar.jpg
    Pag.centar.jpg
    2.8 MB · Views: 0
  • Paski most..jpg
    Paski most..jpg
    2.6 MB · Views: 0
  • Paski most.jpg
    Paski most.jpg
    2.6 MB · Views: 0
  • Novalja.jpg
    Novalja.jpg
    2.5 MB · Views: 0
  • griculle.jpg
    griculle.jpg
    2.2 MB · Views: 0
  • Zrce.jpg
    Zrce.jpg
    2.5 MB · Views: 0
  • Sukosan....jpg
    Sukosan....jpg
    2.1 MB · Views: 0
plaćat 250 kn kilo? široke gaće su naši ugostitelji navukli....
pa ko jede tu janjetinu po jadranskim restoranima?
 
  • Like
Reactions: Nino777
Danas mali djiric,mozda nekih 300 KM...,Bonaca,divota...okrenio sam preko Benkovca, Kistanja i eto me u Kninu na tvrđavi, uspentra se do vrha, gore par motora, slovenci... ravno u restoran i terasu, pogled super, na Grahovu se vidi snjeg..., a iza Dinare je Hercegovina...nakon prva-liga spizze, pokret u Cavoglave..,istražujem po brdima, neznan dokle sam došao, Al dobro sam se popeo i ušao u oblake i grmljavinu, okrećem se u roku-odma i pravo za Drniš.,u centru par motora Splićana, dojam je pojačala Krizma djece...pa meni to lipo vidjeti locco dogadjanja..., jedna dodatna pivica dobro dosla da progura spizzu sa Tvrđave...,krece se dalje i spustam se u Skradin...kakve milionske miliona jahte usidrene...neznam kako se dolazi do toga,al nije me ni briga...sjedam u centru u nekog Sole, mlatnem Kup od Višanja...napuha sam se,valjalo bi prosetati,al ne ide...a i ne seta mi se pored ovih Jahti,ima do Stroma 5.minuta i to je OK...,palim Stroj koji samo prede...i pokret preko Benkovca nazad...parking...i pauza...kazu opet dolazi nevera...
 

Attachments

  • Tvrd.-Knin-.jpg
    Tvrd.-Knin-.jpg
    2.7 MB · Views: 0
  • Kraljevsko.jpg
    Kraljevsko.jpg
    2.2 MB · Views: 0
  • mmmmm.jpg
    mmmmm.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • thomsson.jpg
    thomsson.jpg
    3.8 MB · Views: 0
  • Skradin.jpg
    Skradin.jpg
    2.1 MB · Views: 0
kakav ti je ovi kušin za sic? nešto me leđa zajebaju zadnjih misec dana, ne znam jel od motora ili čega..to košta negdi 50-tak eura?