PAKETNA DOSTAVA

mica_maca

New member
El ko zna kolko može izać poštarina (za carinu i porez znam) za kacigu, znači paket je težak 2, 2.5 kg max. 3. sa kutijom i stiroporima isl. iz ljubljane???
 
Pošte obično imaju na svojim stranicama tool za izračunavanje troškova.
Probaj, paćeš vidit.
 
http://www.posta.hr/UserDocsimages/pdf/IzvadakCjenikaPUmedjunarodnipromet20100128.pdf
 
mica_maca said:
šta uuu? reci kad znaš
Ma intereuropa a nemaju opće cjenik, u biti imaju al samo unutar rh

Pa nazoveš i pitaš. (y)
 
ma znam ja sam samo htjela znat otprilike, jer gdje god sam našla bilo je do 100kuna, a lik iz ljubljane kaže 40-50 EURA, jel to moguće!?!?!
 
Nađeš nekog šofera i pokupi ti to i dofura za pivu,ocarini na grani i točka.
 
ma baš se šoferima da zajebavat sa time, ionak čekaju pet dana u redu samo da prođu...
ali oderat ce te, 3 kg je puno
 
Odeš sama po kacigu i ne platiš ni poštarinu, ni carinu, ni PDV. Osim ako nisi iz Dubrovnika pa ti je malo daleko.
Ili nađeš nekoga da ti ju usput pokupi.
 
Ne čitate pitanje, prošla sam sve moguće verzije, isto mi je ak ću ić sama onda je 50eura poštarne to to. Šoferi da niko ne prolazi odande oni s kamionima pa će se šlepat po gradu da stane u trgovnu?!? PROŠLA SAM SVE VERZIJE.
3 kg je puno??? Eno ti na onoj stranici od pošte imaš paket do 10KG i od 10kg, znači do 10 kg obični, 76,45 kn, al plus 50% još od 76,45 jer mora napisat lomljivo. I kak to onda može bit 50E.. Ma de neam pojma
 
A kako placas paket? Ako placas postaru koji ti to donese na vrata,onda ti on zaracuna proviziju na otkupnu vrijednost.E sad,tu nema muljanja jer ne mozes paket koji kosta 2500 kn platiti 100 kn,jer inace onaj koji ti salje nece dobit svoje novce. Kod nas ti slanje paketa bez otkupne vrijednosti za kacigu u roku od 48 sati kosta negdje oko 50 kn(ovisno o zoni u koju saljes) Ne znam kako to ide kad je to međudrzavna posiljka
 
zlikavac said:
A kako placas paket? Ako placas postaru koji ti to donese na vrata,onda ti on zaracuna proviziju na otkupnu vrijednost.E sad,tu nema muljanja jer ne mozes paket koji kosta 2500 kn platiti 100 kn,jer inace onaj koji ti salje nece dobit svoje novce. Kod nas ti slanje paketa bez otkupne vrijednosti za kacigu u roku od 48 sati kosta negdje oko 50 kn(ovisno o zoni u koju saljes) Ne znam kako to ide kad je to međudrzavna posiljka

Paket je iz Ljubljanje dostava na vrata ,otkupnina i bla......... bla ..............bla nece ici  :mrgreen:
 
mica_maca said:
ma znam ja sam samo htjela znat otprilike, jer gdje god sam našla bilo je do 100kuna, a lik iz ljubljane kaže 40-50 EURA, jel to moguće!?!?!


Evo ti cijenik, tu ti je najbolje pogledati
http://www.posta.si/downloadfile.aspx?fileid=14241


Paket 3 Kg 24,58 Eura

Storitve na paket - druge evropske države
Povratnica 1,00
Pazljivejše ravnanje 4,13
Odkupnina 2,88
Prednostno - druge evropske države 5,00


Hitra pošta EMS paket - Hrvaška

nad 2 kg do 2,5 kg 19,5910  EURA
nad 2,5 kg do 3 kg 21,3950  EURA

Hitra pošta SkyPak paket - druge evropske države


nad 2,5 kg do 3 kg 80,50 Eura

Nadam se da mi se neće zahvaliti na informacijama sa izjavama tipa:
"Evo još jednog koji se pravi pametan" i
"Šta mlatiš praznu slamu" kao što mi je zahvalio jedan forumaš prije par dana...