pala kaciga

karlito

New member
pala mi danas kaciga nolan n-85 i pinlock mi se odvojio ,skinem vizir i pinlock ispadne šta mi je činit jel ima kakav popravak,bilo kakav info dobro došao...hvala..
 
odi u BIM u Draskovicevu, vrlo vjerojatno ce ti to tamo moc sredit ili barem dati savjet
 
Pa umetni ga nazad...  :misli: jedino ak ti nije puko onaj "pimpek" za kojeg se zahakla pinlock...
 
Da je  puklo sve i pinlock i oni šarafići... novo košta 95kn u BIM-u u Draškovićevoj.
Odi tam neka ti zamjene.
Imaš stari tip pinlocka koji nema silikon po rubu i novi koji ima silikon po rubu.
Ovaj drugi je bolji.
 
kosta said:
Da je  puklo sve i pinlock i oni šarafići... novo košta 95kn u BIM-u u Draškovićevoj.
Odi tam neka ti zamjene.
Imaš stari tip pinlocka koji nema silikon po rubu i novi koji ima silikon po rubu.
Ovaj drugi je bolji.

ček, pinlock nije skuplji od 100kn?
ja bi to na Airoh S4, enduro kaciga...
 
Ja sam stavljal ljetos, kod Šepića je bio 180kn, a u BIM-u 95kn.
 
kosta said:
Da je  puklo sve i pinlock i oni šarafići... novo košta 95kn u BIM-u u Draškovićevoj.
Odi tam neka ti zamjene.
Imaš stari tip pinlocka koji nema silikon po rubu i novi koji ima silikon po rubu.
Ovaj drugi je bolji.
S ovim se u potpunosti slažem. Imao sam X-lite 801R i stari pinlock mi sa gornje strane nije imao silikon i dosta je izgrecao vizir sa gornje strane. Novi ga je imao i gore i nije strugao.  (y)
 
Medo said:
S ovim se u potpunosti slažem. Imao sam X-lite 801R i stari pinlock mi sa gornje strane nije imao silikon i dosta je izgrecao vizir sa gornje strane. Novi ga je imao i gore i nije strugao.  (y)
Meni je na kraju pola vizira sa gornje i donje strane bilo izgrecano. Valjda kako ulazi prašina između tako pomalo brusi.  :mrgreen:
 
Kupite si normalne kacige... :hehehe: Kad Suomy ispadne iz ruke i blebne u pod, odmah se odbije natrag u ruke i svi se pravimo da se ništa nije dogodilo. :mrgreen:
 
A jel treba mjenjati kacigu nakon što ista padne na pod? Navodno izgubi sva zaštitna svojstva... :misli: :mrgreen:
 
moover said:
A jel treba mjenjati kacigu nakon što ista padne na pod? Navodno izgubi sva zaštitna svojstva... :misli: :mrgreen:

To ovisi kojom površinom je zviznula o podlogu(nije isto da li je zviznula prednjim ili stražnjim dijelom).Isto tako ovisi i o visini s koje je pala,a tu se pletu onda i brzine i mase i ostali fizikalni momenti,ali to već nije moj teritorij .... J(elen)ollllllllllllllyyyyyyyyyyyyyyyyyy  :mrgreen:
 
Evo parametri za inženjera:

Masa kacige: 1450g
Visina s koje je pala: 1m
Sve se odigralo u sekundi, pa pretpostavljam da je vrijeme padanja bilo 1s.
Pala na bočnu stranu, površina udarca cca 9cm2 (3x3)

Dakle, silu udarca znam izračunat (m*g), isto tako brzinu (s/t)... što dalje...? ima malu točkicu na laku ako to šta pomaže u izračunu...
 
Baš sam sad izračunao i možeš ju i dalje nositi, al samo kad budeš nedaj bože letio negdje okreni glavu na kontra stranu da ne udariš sa isim dijelom. :mrgreen:
 
dr.chala said:
To ovisi kojom površinom je zviznula o podlogu(nije isto da li je zviznula prednjim ili stražnjim dijelom).Isto tako ovisi i o visini s koje je pala,a tu se pletu onda i brzine i mase i ostali fizikalni momenti,ali to već nije moj teritorij .... J(elen)ollllllllllllllyyyyyyyyyyyyyyyyyy  :mrgreen:

pa nije slomila butnu kost da ide na fizikalne terapije...  :LOL: :LOL:
 
strasilo said:
pa nije slomila butnu kost da ide na fizikalne terapije...  :LOL: :LOL:

Ne bi niti tebi škodilo malo mirovanja...na Rabu npr. http://www.bolnicarab.hr/  :hehehe:
 
mate said:
Kupite si normalne kacige... :hehehe: Kad Suomy ispadne iz ruke i blebne u pod, odmah se odbije natrag u ruke i svi se pravimo da se ništa nije dogodilo. :mrgreen:

Takve loptice skočice su moji klinci kupovali dok su bili manji na automatima za 5 kn .
 
dr.chala said:
Ne bi niti tebi škodilo malo mirovanja...na Rabu npr. http://www.bolnicarab.hr/  :hehehe:

U društvu doktora specijaliste  :LOL:  http://www.bolnicarab.hr/view.asp?idp=137&c=11
 
dr.chala said:
Ne bi niti tebi škodilo malo mirovanja...na Rabu npr. http://www.bolnicarab.hr/  :hehehe:

jel tebi pomoglo ?  :mrgreen: