Panoramske ceste u Koruškoj

snoopyx

Active member
Treba iskoristi stari g.o. i planiram nekih tjedan dana u Austriji, najvjerojatnije u Koruškoj. Ima li tko da je vozio onih četirju istaknutih Panoramskih ruta? Znam da se plačaju, pitanje je dali se isplati?
Inače, kako vi držite s takvim putovanjima gdje vam je vožnja u fokusu? Izaberete si smještaj za tjedan dana i vozite sve što vam dođe pod ruku? Ili više kao road trip? Svako noć negdje drugdje?
Prošle godine sam tako proveo 5 dana u Austriji, Iz Koruške prema Beču i natrag. Bilo super ali mi činilo da sam dosta zanimljivih cesta propustio.
 
Meni su te panoramske ceste super a da li se isplati je jako subjektivna stvar…
Što se tiče smještaja ako se ograničiš na jedno područje onda je najbolje cijelo vrijeme biti stacioniran na jednom mjestu i raditi dnevne rute 300 - 350 km, putuješ bez prtljage, ne brineš o rezervacijama i check in-u pa ostaje više vremena za vožnju.
 
Treba iskoristi stari g.o. i planiram nekih tjedan dana u Austriji, najvjerojatnije u Koruškoj. Ima li tko da je vozio onih četirju istaknutih Panoramskih ruta? Znam da se plačaju, pitanje je dali se isplati?
Inače, kako vi držite s takvim putovanjima gdje vam je vožnja u fokusu? Izaberete si smještaj za tjedan dana i vozite sve što vam dođe pod ruku? Ili više kao road trip? Svako noć negdje drugdje?
Prošle godine sam tako proveo 5 dana u Austriji, Iz Koruške prema Beču i natrag. Bilo super ali mi činilo da sam dosta zanimljivih cesta propustio.
Ja sam odvozio sve osim Goldeck, umesto nje bio sam na Grossglockner-u.
Ako se isplati? Ceste su lijepe i za motoriste imaju uredene boxe za odjelu i kacige na mijestima kde se ima sto vidjeti. Svugde imaju neke izlozbe i razstave o prirodi i svemu ostalome u tim krajevima koje prolazis. Dosta je i razlicitih turistickih ponudba. Meni najlepsa je Nockalm cesta.
Jeftinije ti je uzet kartu za GG, Gerlos i Nockalm, a za Villacher dobijes 10€ popusta. Goldeck je bez "ulaznice" ako se dobro siječam.
Tour ticket
Ako razmisljas da odvozis ove "motoristicke" ceste onda bih predlozio da spavas na jednome mestu i pravis dnevne ture.
 
Hvala Tmax na odgovoru. Na žalost nisam sada uspio ići ali planiram krajem srpnja. More sam sada odradio, i radije ću još jednom u planine i dobro se naspavati.
 
Treba iskoristi stari g.o. i planiram nekih tjedan dana u Austriji, najvjerojatnije u Koruškoj. Ima li tko da je vozio onih četirju istaknutih Panoramskih ruta? Znam da se plačaju, pitanje je dali se isplati?
Inače, kako vi držite s takvim putovanjima gdje vam je vožnja u fokusu? Izaberete si smještaj za tjedan dana i vozite sve što vam dođe pod ruku? Ili više kao road trip? Svako noć negdje drugdje?
Prošle godine sam tako proveo 5 dana u Austriji, Iz Koruške prema Beču i natrag. Bilo super ali mi činilo da sam dosta zanimljivih cesta propustio.
Ako do sada nisi bio u planinama osim ovog što kažeš apsolutno se isplati svaki euro (vozam se tim pravcima i prema Švicarskoj i Francuskoj desetak godina i nikada mi nije bilo žao platiti). Pravac prema Beču nije uopće sličan ovim rutama. Sada ti je jeftinije stati na jednom mjestu par dana (negdje oko Zell am See). I onda obiđeš ovo i Hohe Tauern sve bez problema. Kad je nekada smještaj bio cca 40-50 eur onda je bilo prihvatljivo za stati gdje te put nanese, ali sad...tak.(n)
U pet dana stigneš i na Stelvio.:cool: