Pao sam

ZP1993

Well-known member
Eto,i meni se dogodilo.Mislio sam da će bit samo još jedna uobičajena vožnja,da ću se malo provozat tu oko Zagreba i doć doma do ručka,al dogodio mi se prvi pad.Vozio sam iz Dugog Sela prema Oborovu i na zavoju pri nekih 50 na sat naletio na šoder i samo pao na lijevi bok,a onda je motor izletio ispod mene,a ja se okrenuo na trbuh i nastavio klizat do rizola nekih 5-10 metara.Izgebao sam lijevo koljeno, lijevi lakat (kroz kožnu jaknu,ona se nije podrapala), desnu ruku (podignuo se rukav iznad rukavice) i izvrnuo lijevi gležanj,tak da mislim da nije niš prestrašno,moglo je bit i gore.Na motoru razbijeno svjetlo i žmigavci, spigani lijevi fuzići i pedala mjenjača, malo ogrebotina i još neke sitnice,niš kaj se nemre popravit.Pozvao sam frenda kaj ima vikendicu u blizini da stavi motor kod sebe (Mazda na slici dolje je njegova),i onda pozvao hitnu da me pokupi.Sad sam u bolnici,slikali su me da vide jel ima lomova,došla i policija napravit zapisnik,i to je to kaj mogu reć za sad.Nadam se da gležanj nije slomljen,da bu me već danas pustili doma i da bum se oporavio brzo.Vozite oprezno,ekipa,i nosite opremu.
20200606_153615.jpg
 
sad buš dobil čestitku od milicije




Srki
 
Evo mali update,napukle su mi dvije kosti u gležnju pa su me zgipsali,vjerojatno ću morat nosit gips 5 tjedana.Osim toga samo ogrebotine,i masnica na lijevom laktu (na njega sam pao).
received_312674976395334.jpeg


sad buš dobil čestitku od milicije




Srki
Došli su mi napravit zapisnik,napuhao sam 0,0 i objasnio im kaj se dogodilo,nisu niš rekli jel mogu očekivat kaznu prije neg su otišli.Koliku kaznu bi mogao dobit?
 
prokleti šljunak nikad neznaš gdje te čeka. brz oporavak želim i da milicija ne pošalje čestitku
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Da Srki je u pravu. Bolje ih je ne zvati jer ces bez obzira dobiti kaznu za neprilagodenu brzinu i bla bla. 2-3000 ocekuj
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Ima onih koji su pali i koji ce past jbg. Ja pao s 45-50km/h na tukao malo koljeno i savio rucicu kvacila. Digao sam se dok je motor jos klizao gas na njega i teraj dalje jos 150km :D

Inace sam flisnuo jedno 5-6puta u 18 godina....
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Drž se stari, ni se ništ kritično dogodilo, tak da, pripremi čačkalice za ispod gipsa, koktelčić u drugu ruku i bolovanje...

P.S. kad sam vidio naslov, mislio sam da su ti oduzete ilegalne substance...
 
Brz oporavak.
Kaj se murije i kazne tice, da bit ce je, al sad nemoj o tome razmisljat.
Sretno



P.S.
ne znam, palo mi na pamet (naglasak na "ne znam", da se forumski cistunci ne uhvate za svaku moju rijec :mrgreen: ) .....
Mozda nazvat nekog odvjetnika, pogotovo ako znas nekog ko se bavi prometnim nesrecama, u zapisniku ce gotovo sigurno bit da je bilo sljunka na cesti.... Mozda bi se to moglo svest na neodrzavanje ceste i odgovornost prema vlasniku ceste (ko god to bio)?
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Evo mali update,napukle su mi dvije kosti u gležnju pa su me zgipsali,vjerojatno ću morat nosit gips 5 tjedana.Osim toga samo ogrebotine,i masnica na lijevom laktu (na njega sam pao).
View attachment 720509


Došli su mi napravit zapisnik,napuhao sam 0,0 i objasnio im kaj se dogodilo,nisu niš rekli jel mogu očekivat kaznu prije neg su otišli.Koliku kaznu bi mogao dobit?
Triba si ih zvat odma na licu mista, da evidentiraju i slikaju šoder na cesti, pa bi se moga naplatit s police osiguranja tvrtke koja održava tu dionicu ceste. Ovako... jbg.
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Triba si ih zvat odma na licu mista, da evidentiraju i slikaju šoder na cesti, pa bi se moga naplatit s police osiguranja tvrtke koja održava tu dionicu ceste. Ovako... jbg.


Aha, nije bio uvidjaj? Jbg :(
Da li je to onda gotova prica ili se mozda moze naknadno napravit?
 
Ne znam jel bio uviđaj,murije nije bilo dok sam ja bio tamo,a ne znam jesu došli nakon kaj je mene hitna pokupila.
 
Trebal si u bolnici reć da si opal z drveta. Čim spomeneš promet, bicikl, motor ili slično automatski ide prijava murji😳
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Ako nemas slike sodra mozda posalji nekog tamo sutra da to slika pa ti mozda pomogne kod kakve zalbe na kaznu. Ako policija nije nista napisala... neznam jel to prolazi ali eto. Zelim ti brz oporavak... (y)
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Na blagom primjeru si naucio sto znaci past... dobra i relativno jeftina skola 👍 brz oporavak

btw. da nismo pred 2 dana vodili raspravu o voznji motora u japankama :mrgreen: pa vi nastavite luftat tabane
 
  • Like
Reactions: ZP1993