Papiri

8255

Member
Pozdrav svima!

Prije 2 godine sam kupio motor za neku siću i prodavač se ''obavezao'' da će naći prijašnjeg vlasnika jer s on s njim nije napravio kupoprodajni ugovor pa da možemo riješiti papire. Naravno on to nije napravio jer je taj vlasnik preselio negdje i nemože ga se naći. Motor nije nikad registriran ali imam sve papire o uvozu i kupoprodajne ugovore do tog predzadnjeg vlasnika. E sad dal je moguće nekako izvuči papire? Na policiji ne žele dati adresu tog vlasnika bez nekog opravdanog razloga a odvjetnik nemože isto izvuči jer ja nemam neki kupoprodajni ugovor koji me povezuje s motorom. Uglavnom mislim da gora kombinacija nemože biti  :mrgreen: 
 
Dobićeš ujutro pametne odgovore do 9 sati a iza toga pokušaj niti ne čitati.
 
Ima jedna očigledna stvar, tip koji ti je prodao motor treba tužiti prijašnjeg vlasnika i sudski dobiti potvrdu da papiri nisu dobavljivi (ako nisu i ako sud ne nadje prijašnjeg vlasnika). Na osnovu toga bit će moguće tražiti nove papire za tvog prodavca, pa onda za tebe. Uglavnom dosta zajebancije. :sad:
 
Naravno, prvi vlasnik se uvijek može napravit Tošo i izjavit da mu je motor ukraden...onda ste tek napravili pos'o... :police:
 
Uf, dobro si ga uvalil.  :palacdolje:
Znam sličnu situaciju, ali je prvi vlasnik imal zabranu prodaje a treći nakon njega je išel registrirati motor. Bilo je veselo. Prvi vlasnik muljator, drugi moj frend, treći branitelj s potvrđenim med. papirima i dugom cijevi. Tak da nemaš baš najgori mogući scenario. Ovi su riješili stvar vraćanjem motora i nekim ludim kombinacijama za drugi motor. Jedva se izbjegla tužba.  :police:
Rješivo ali nikako jednostavno.
Sretno!
 
Pa dajte se više opametite i kupujte motore od  prodavača  koji imaju  uredne papire  :bonk:


:brush:
 
Zar ne vidiš da je u pitanju bila sića pa se guzica raširila.  :mrgreen:
 
koss said:
Zar ne vidiš da je u pitanju bila sića pa se guzica raširila.  :mrgreen:
Ma jebo ja tu siću kad na kraju samo sranja, i što sad  :palacdolje:
 
koss said:
Kakvu posluhu porati, kome?  :palacdolje:
Sad bi ti reka, ali bolje da mućin  :wink:
 
elektricar86 said:
Sada skupi jos malo sice,i kupi drugu ramu sa papirima.
Po mogućnosti da papiri nisu na prodavatelja nego na njegovog rođaka koji je u Americi, a isti se rođak obavezao izvršiti ovjeru kupoprodajnog ugovora kad se nađe kupac
  :vidiga: :ugovor: :bonk:
 
DADO PU said:
Po mogućnosti da papiri nisu na prodavatelja nego na njegovog rođaka koji je u Americi, a isti se rođak obavezao izvršiti ovjeru kupoprodajnog ugovora kad se nađe kupac
  :vidiga: :ugovor: :bonk:

:mrgreen:
 
ma nije mi žao love već sam zaboravil (ko da sam se zapil jedan vikend). ak ne riješim bez tih tužbi bit će uskladišten ko i do sad. motor je Honda FT 500 83g pa ako neko ima ramu za ''siću'' nek se javi  :wink:
 
8255 said:
Pozdrav svima!

Prije 2 godine sam kupio motor za neku siću i prodavač se ''obavezao'' da će naći prijašnjeg vlasnika jer s on s njim nije napravio kupoprodajni ugovor pa da možemo riješiti papire. Naravno on to nije napravio jer je taj vlasnik preselio negdje i nemože ga se naći. Motor nije nikad registriran ali imam sve papire o uvozu i kupoprodajne ugovore do tog predzadnjeg vlasnika. E sad dal je moguće nekako izvuči papire? Na policiji ne žele dati adresu tog vlasnika bez nekog opravdanog razloga a odvjetnik nemože isto izvuči jer ja nemam neki kupoprodajni ugovor koji me povezuje s motorom. Uglavnom mislim da gora kombinacija nemože biti  :mrgreen:

Iz koje zemlje je taj motor uvezen? Javi mi se na private
 
Inače,  u HR postoje privatni detektivi koji ti pronađu prvog vlasnika ukoliko sam nisi u mogućnosti. Samo tu je pitanje isplativosti, pogotovo takve pile koja vrijedi max. 1000 eura!

Kupi drugi, a ovaj raskupusaj!