Par pametnih savjeta o Yamahi DT 50

Jolly

Member
Evo imam pitanje za znalce ,ko zna nešto više o ovom motoru. Naime planiram kupit jedan mislim da je negdje oko devedesetog godišta pa bi me zanimali dojmovi i iskustva.    :misli:
 
NEUNIŠTIV, neslomljiv, u rjećniku pod vjećan stoji njegova slika, bile us neke verzije koje su bile ogranicene na 45 kmh, ali daju se lako otvroiti, tad ide nekih 60-65. prva brzina jakoooo kratka, i ide uz sve moguće uspone, malo robusno neuništivo govno, e da ima i mali frgaze 14, troši ko upaljać, dušu dalo od doma do dućana...žao mi je što sam se svoje rješio ali je bila predobra lova u pitanju,

za motor, u li la stanju 600 eura prije godinu dana.  :mrgreen:
 
A kakva je situacija sa djelovima i dal ih ima za kupit i dali ima mogučnosti da mu se stavi možda malo veči klip da mu se malo poveča snaga. Mislim da on ima klip negdje 45".
 
Djelovi ?!  u 3 godine nisam ništ mjenjao, a uredno se šaltala bez kuplunga, znalo nas se po 3-je voziti, jednom i 9 ljudi  :mrgreen:, jedino kaj sam na njoj promjenio je lanac, stari lanćanik je bio ok  :mrgreen: ... yamaha ima specifican korak (citaj ne paše industrijski lanac  :mrgreen: ) bar ne na original lančanike.
A djelova mislim da nije problem nabaviti.
Ne ocekuj performanse.  To je radni stroj  (y)  :mrgreen:
 
v3kac said:
Djelovi ?!  u 3 godine nisam ništ mjenjao, a uredno se šaltala bez kuplunga, znalo nas se po 3-je voziti, jednom i 9 ljudi  :mrgreen:, jedino kaj sam na njoj promjenio je lanac, stari lanćanik je bio ok  :mrgreen: ... yamaha ima specifican korak (citaj ne paše industrijski lanac  :mrgreen: ) bar ne na original lančanike.
A djelova mislim da nije problem nabaviti.
Ne ocekuj performanse.  To je radni stroj  (y)  :mrgreen:



Ma bravo  (y) to me zanima ,u biti ni nemislim se vozit po cesti sa njim,a što se tiče djelova ,motor sam uzeo rastavlijen pa ču vjerovatno trebat neke djelove, u najmanju ruku klip i karike,po mogučnosti malo veči od orginala.
Ipak je to samo 50 kubika pa mislim da ču probat stavit malo veči klip.
 
Ja imo DT50R preso jedno 50000km samo cistio ispusni kanal i vozio u jednom danu bio preso 250km bez pauze  8)
Ovdje imas klipova i cilindara kakvih hoces za kupit a ako te murija uhvati na valjke i bude iso vise od 45km/h hebo si jeza  :palacdolje:
 
Mocippaldi said:
Ja imo DT50R preso jedno 50000km samo cistio ispusni kanal i vozio u jednom danu bio preso 250km bez pauze  8)
Ovdje imas klipova i cilindara kakvih hoces za kupit a ako te murija uhvati na valjke i bude iso vise od 45km/h hebo si jeza  :palacdolje:


Lako rjesiva stvar Elektronska blokad i ne ide ni km preko toga
 
Mocippaldi said:
Ja imo DT50R preso jedno 50000km samo cistio ispusni kanal i vozio u jednom danu bio preso 250km bez pauze  8)
Ovdje imas klipova i cilindara kakvih hoces za kupit a ako te murija uhvati na valjke i bude iso vise od 45km/h hebo si jeza  :palacdolje:

Ma jebo murju i nemislim se vozit po cesti,samo nek on ide. :D
 
jel motor, plavi, i žuti sic ? ili neke farbe sa banana žutim sicem ?

To nije motor za šumu, za u ribićiju, malo po nasipu, po putevima, ali niti blizu šume, tj. premali je.
 
v3kac said:
jel motor, plavi, i žuti sic ? ili neke farbe sa banana žutim sicem ?

To nije motor za šumu, za u ribićiju, malo po nasipu, po putevima, ali niti blizu šume, tj. premali je.

Sic je crni a ostalo mislim da je farbano.  :misli:

Misliš premali po veličini ili po obujmu motora?
 
Obujam 50 ccm, ma i vilice i sve ostalo opet nebi podnjelo više, kad sam ga imao, volio sam zujati šumama livadama i slicne pizdarije, ali vuklo me barem na 125,  a sa 125 bi poželjan bio baš cisti kross, a to je opet ...ah off...

to je motorcek za v ribićiju i do dućana. Robusan neuništiv, i japanski u svemu. pametnom dovoljno  (y)
 
v3kac said:
Obujam 50 ccm, ma i vilice i sve ostalo opet nebi podnjelo više, kad sam ga imao, volio sam zujati šumama livadama i slicne pizdarije, ali vuklo me barem na 125,  a sa 125 bi poželjan bio baš cisti kross, a to je opet ...ah off...

to je motorcek za v ribićiju i do dućana. Robusan neuništiv, i japanski u svemu. pametnom dovoljno  (y)

Jasno mi je to za neke ozbiljnije vožnje po šumi i sl bio bi poželjan bar 125,al ovo sam u biti dobio pa ču ga probat složit a poslije ču vjerovatno uzet nešta jače.
 
Bio bi jako zahvalan ako neko ima service manual za ovaj motor ili ako neko zna gdje da ga skinem.  :misli: