Parking motocikala

gagi

Active member
Pozdrav ekipa....

Ono što me živcira gdje god parkam u gradu Rijeci, nakon par dana stiže opomena na motor! Kako netko može pisati opomene i kazne, a nije predvidio nikakva parkirališta ili uređene površine za motocikle?
Imate li vi sličnih iskustava u vašim gradovima?
 
motor je u prometu po pitanju parkinga u istoj kategoriji kao i auto ... staneš lijepo na parking za auto, platiš po satu i nemaš brige ... ;)

ili skineš tablicu, pa neka piše kome hoće .. :D
 
motor je u prometu po pitanju parkinga u istoj kategoriji kao i auto

I onda dođeš na parking pa naletiš na znak da je zabranjeno parkiranje motociklima. Ili još bolje, parkiraš na mjesto, platiš parking i kad se vratiš motor ti je ako imaš sreće samo pomaknut sa nekim autom na tom mjestu, a ako nemaš sreće bude i oštećen jer eto netko si je umislio da zato što je parkirno mjesto nacrtano veličine za auto, a na njemu je motor da se motor može pomaknut.
 
I onda dođeš na parking pa naletiš na znak da je zabranjeno parkiranje motociklima. Ili još bolje, parkiraš na mjesto, platiš parking i kad se vratiš motor ti je ako imaš sreće samo pomaknut sa nekim autom na tom mjestu, a ako nemaš sreće bude i oštećen jer eto netko si je umislio da zato što je parkirno mjesto nacrtano veličine za auto, a na njemu je motor da se motor može pomaknut.
I onda se sjetiš zašto skoro svaki bajker sa sobom ima preklopni nož a svaki auto četiri gume.
 
I onda se sjetiš zašto skoro svaki bajker sa sobom ima preklopni nož a svaki auto četiri gume.

(Članak 235.)

(1) Tko ošteti, uništi, izobliči ili učini neuporabljivom tuđu stvar, kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se onaj tko crtežima ili natpisima neovlašteno mijenja izgled zidova, motornih vozila ili drugih površina.

(3) Ako je počinitelj kazneno djelo iz stavka 1. ili 2. ovoga članka počinio iz niskih pobuda ili je njime prouzročio znatnu štetu, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
 
  • Like
Reactions: Fronius
motor je u prometu po pitanju parkinga u istoj kategoriji kao i auto ... staneš lijepo na parking za auto, platiš po satu i nemaš brige ... ;)

ili skineš tablicu, pa neka piše kome hoće
Ne bi imao brige da ljudi nisu stoka.
Ja sam ispred zgrade parkirao na mjesto za auto, pa su mi ispustili obje gume, na poslu mi ga išarali, otad više ne parkiram na mjesto za auto.
 
(Članak 235.)

(1) Tko ošteti, uništi, izobliči ili učini neuporabljivom tuđu stvar, kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se onaj tko crtežima ili natpisima neovlašteno mijenja izgled zidova, motornih vozila ili drugih površina.

(3) Ako je počinitelj kazneno djelo iz stavka 1. ili 2. ovoga članka počinio iz niskih pobuda ili je njime prouzročio znatnu štetu, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
Uz predočene jasne dokaze.
 
Ja generalno ne volim kad netko JEDAN motor parkira na mjesto za auto, s dva ili više nemam problema…
Kod nas na kontinentu uvijek se nađe neki kutak di motor možeš stavit, a da nikome ne smeta, pa čak i na pločniku…
Na priobalju je to ipak malo veći problem, barem sam tak dojam dobil… kud je sve skućeno, još je i napućeno razno raznim vozilima…
A kaj se kazne za parking tiče, mislim da je egzaktno navedeno u zakonu da se mora za brisač zataknut, a pošto ga motor nema 🤷🏻‍♂️
Ili se i to promjenilo?
 
  • Like
Reactions: gagi
A kaj se kazne za parking tiče, mislim da je egzaktno navedeno u zakonu da se mora za brisač zataknut, a pošto ga motor nema 🤷🏻‍♂️
Ili se i to promjenilo?
Ima motor brisac, ali ne vjetrobrana nego stapa vilice :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Bokygs
Ja generalno ne volim kad netko JEDAN motor parkira na mjesto za auto, s dva ili više nemam problema…
Kod nas na kontinentu uvijek se nađe neki kutak di motor možeš stavit, a da nikome ne smeta, pa čak i na pločniku…
Na priobalju je to ipak malo veći problem, barem sam tak dojam dobil… kud je sve skućeno, još je i napućeno razno raznim vozilima…
A kaj se kazne za parking tiče, mislim da je egzaktno navedeno u zakonu da se mora za brisač zataknut, a pošto ga motor nema 🤷🏻‍♂️
Ili se i to promjenilo?
U Puli smo parkirali "u neki kutak" pa te sada prometni redari od grada upišu i dobiješ čestitku jer je grad kakti par parking mjesta za aute prenamjenio za motore.
 
Nije navedeno nigdje u zakonu mjesto gdje se treba zataknuti kazna.

Kada su meni znali reći neki da zašto parkiram motor na parkirno mjesto u redu između ostatka automobila, rekoh da i ja plaćam cestarinu i parking i registraciju jednako kao i svi ti auti, dapače i više negoli mnogi auti... 1200 ccm na dva kotača me koštalo ionako puno više total u registraciji negoli te njihove Corse, Hyundaji itd itd...
 
Nije navedeno nigdje u zakonu mjesto gdje se treba zataknuti kazna.
ok, vjv ste u pravu…
U razgovoru s jednim prometnim redarom mi je bilo tak rečeno, dakle očito se radi samo o naputku (da moraju zataknut kaznu za brisač) 🥲
 
gdje god parkam u gradu Rijeci, nakon par dana stiže opomena na motor

Molim?? Nikad čuo.

JCBOPwU.jpg


HA7tanj.jpg


ch1SRsd.jpg


Ja se oko toga sekiram uopće, to je samo još jedan u nizu indikatora kakva su vrijemena. Na primjer - ako "krivo parkiraš" bajk ljudi se uzjebu na max krene VELIKA potjera za pravdom, moraju stvari bit po pravilu nema zajebancije, odma ide građanska intervencija odma taj Građanin ide u potjeru za pravičnošću i da korigira tvoje nedolično ponašanje to jest parkiranje.

No istovremeno na primjer kad tom istom Uzoritom Gradžaninu miljun filipinaca dođe ležat po kvartu, ili ako obijaju šta ja znam vikendice ili tako te neke stvari ovo ono, e onda je to više "ma joj daj, ma šta ti isto, ma pusti daj, ma joj daj e, ma daj e ščim se ti opterećuješ, ma ti si zabrijo šta ti je" itd.

Tako da...to je.
 
U Puli smo parkirali "u neki kutak" pa te sada prometni redari od grada upišu i dobiješ čestitku jer je grad kakti par parking mjesta za aute prenamjenio za motore.
Tako je zgrada do nas prenamijenila jedno mjesto za auto u tri za motor, rezultat?
Auto opet parkira.
 
U Osijeku prije 10-ak godina moto klub postigao dogovor s gradom i obavljeno je iscrtavanje parkirališta za motocikle..
Naravno postavljeni su i metalni stupići da onemoguće parkiranje auta.
 
Osijek legenda..
Bio u YU sa najvećim moto susretom i ostao.
7.2013. Neka EU proslava, imali već tada parkiranje motora na Trgu.
 
Nevjerojatno., pa di god sam bio, išao. ,za motore ima posebno u svakom malom mistu a i velikom parking za motore, i to se ne placa... ,u Puli sam bio nedavno, nikakvih problema...sad sam i nedavno stigao do Budve, i svagdje imaju ocrtana parking mjesta za motore, i to na par mjesta...
 
Ja generalno ne volim kad netko JEDAN motor parkira na mjesto za auto, s dva ili više nemam problema…
Kod nas na kontinentu uvijek se nađe neki kutak di motor možeš stavit, a da nikome ne smeta, pa čak i na pločniku…
Na priobalju je to ipak malo veći problem, barem sam tak dojam dobil… kud je sve skućeno, još je i napućeno razno raznim vozilima…
A kaj se kazne za parking tiče, mislim da je egzaktno navedeno u zakonu da se mora za brisač zataknut, a pošto ga motor nema 🤷🏻‍♂️
Ili se i to promjenilo?
Ja isto ne volim parkirati na mjesta za aute jer i meni to "smeta". Odnosno sa jednim motorom se raširim na mjesto gdje je ljudima potreban parking koji je u gradovima uvijek problem.
Ponavljam, ništa ne kažem kada se ljudi nasred trotoara parkiraju da pješaci ne mogu proći, ali barem kao i većina normalnih ljudi tražim kutak gdje ljudi ne prolaze i neće nikome smetati.

konkrento slučaj u Ri (za moje sugrađane) parkiram kod teatra Fenice na asfaltu kraj zgrade gdje se komotno smjesti nekoliko motora svaki dan i nikome ne smetaju.
 
u principu novije generacije ljudi koji ne voze motore sve ih
više i mrze :mrgreen:


i prije je bilo onih koji ne podnose motore, i tako; neki
nazovi "parkinzi", gdje su se inače nalazili ljudi s motorima, sad su
tamo nepoželjni, a prvo što mi padne na pamet gdje sam
prije često znao stati je npr. Osijek – više nije kod klupa već
dolje od IPK-a i prema hotelu OS, pa Sl. Brod, ispred Harley-a,
izvučeno uz naplatu ili npr. u Omišu kod Turjuna,
pa bi valjda sad trebao parkirati kod škole ili kod mosta kraj
trgovine, itd. :unsure:

...ono; baš čekam da se pojavi komunalni redar i da ga pošaljem
u 3PM, osobito kad tamo stanem izvan sezone, a žive duše nema :mrgreen:
 
problem je sto parkinga za motore nema (dovoljno) ako stanes po propisu na parkirno mjesto - ne valja, ak stanes sa strane - ne valja.... e jbg
 
  • Like
Reactions: DADO+