Parking motocikala

baš (y) i kad je parking samo za motore, ono što mi najviše
ide na živce je kad me okruži par skutera, pa ne mogu ni
sjest na motor, pa bi ih ja valjda trebao pomjerati :unsure:

dođe mi u napast te elektro romobile, bicikle i 50cc sve pobacati u More ili Savu :mrgreen:
pa yebemu, ako već stanem pred birtiju,
gledati neke "makine" :mrgreen: nisam (Bože pomozi o_O), na moto susretima i sl. rišpekt okupljanjima :mrgreen:

ili
evo npr. u Makarskoj, u sezoni,
čekam samo kad će nekom didici sa skutom od par tis. kuna popustiti
lisni mišić i sve ih složi 'ko karte ili bar par kaciga s retrovizora otkotrlja prema rivi na cestu :mrgreen:
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: Paf
baš (y) i kad je parking samo sa motore, ono što mi najviše
ide na živce je kad me okruži par skutera, pa ne mogu ni
sjest na motor, pa bi ih ja valjda trebao pomjerati :unsure:

dođe mi u napast te elektro romobile, bicikle i 50cc sve pobacati u More ili Savu :mrgreen:
pa yebemu, ako već stanem pred birtiju,
gledati neke "makine" :mrgreen: nisam (Bože pomozi o_O), na moto susretima i sl. rišpekt okupljanjima :mrgreen:

ili
evo npr. u Makarskoj, u sezoni,
čekam samo kad će nekom didici sa skutom od par tis. kuna popustiti
lisni mišić i sve ih složi 'ko karte ili bar par kaciga s retrovizora otkotrlja prema rivi na cestu :mrgreen:
Hahah 😅😅 a znam taj feeling kad me Skuteri okruže odmah gledam jesu li retrovizori i zmigavci na mjestu🤦🏻‍♂️

Ma ne kužim, umjesto “poticati” ljude da koriste motore kako bi se gužve smanjile i osigurati propisne parkinge kao po ostalim EU gradovima ovi šalju komunalne redare…
 
  • Like
Reactions: DADO+
sad se potiče na ove Elektro-romobile i Elektro-bicikle... .,o Elektro-autu necu,jer mi je trenutno nedostupan, nit bi ga uzeo...
 
  • Like
Reactions: enduro
:mrgreen: bio sam u Splitu kad je zbog elektrika gorilo baš na parkingu,
sreća osatvio motor u hladovini garaže, iako češće parkiram s one druge strane kad se dođe kroz Marijan (y)
 
Samo se treba fino izorganizirat..kovanice u dzepove..jedno 50tak motora je dovoljno..ujutro u 5h zaposjednut parkinge u centru i sjedit pored automata i placat..do podne se ukida zabrana parkiranja za motore
 
a ništa :unsure: onda od sad gdje god budu moto susreti, najaviti ljudima - ništa defile,
idemo nešto konstruktivno, a i manje se goriva potroši :mrgreen:(y)

idemo parkirati - subota i onako zakon za to :cool:
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Samo se treba fino izorganizirat..kovanice u dzepove..jedno 50tak motora je dovoljno..ujutro u 5h zaposjednut parkinge u centru i sjedit pored automata i placat..do podne se ukida zabrana parkiranja za motore

Ma kakve kovanice...

Screenshot_20221028-174127_HAK.jpg


... u kafani na "kavi" i samo palac radi. 😄
 
Ponekad mi bude drago što živim u ovoj vukojebini,,nebi mi palo na pamet nikad da neko ima problema s ovim..barem su kod nas motor i motoristi dobrodošli u svakom smislu i nikom ne smetaju..imamo puno većih problema hehe
 
  • Like
Reactions: Farba and Feis123
Samo se treba fino izorganizirat..kovanice u dzepove..jedno 50tak motora je dovoljno..ujutro u 5h zaposjednut parkinge u centru i sjedit pored automata i placat..do podne se ukida zabrana parkiranja za motore

Pa nije to mostarina ili cestarina... parkinzi uglavnom rade da uzmeš tiket, platiš ga na automatu na parkingu ili u objektu (no NE na izlaznoj ili ulaznoj rampi, tako da otpada moment zajebavanja drugih), tako da ne znam što bi ti postigao... čak i da je tako, koliko ti misliš da tvoja kenjaža sa kovanicama u iznosu od 4 ili par kuna više može trajati? Spika kao da hoću zajebati samostojeći caffe-automat... iste cifre, isto plaćanje.
 
Pa nije to mostarina ili cestarina... parkinzi uglavnom rade da uzmeš tiket, platiš ga na automatu na parkingu ili u objektu (no NE na izlaznoj ili ulaznoj rampi, tako da otpada moment zajebavanja drugih), tako da ne znam što bi ti postigao... čak i da je tako, koliko ti misliš da tvoja kenjaža sa kovanicama u iznosu od 4 ili par kuna više može trajati? Spika kao da hoću zajebati samostojeći caffe-automat... iste cifre, isto plaćanje.

50 parkirnih mjesta zauzeto motociklima koji ne bi trebali biti tu.
 
ako di i ima rampa, kraj nje ima mjesta da prodje motor i izadje bez da se dize...
 
  • Like
Reactions: enduro
:unsure: ako stvarno bude negdje akcija i rišpekt populacija se uspije organizirati:

obavezno, bar 3 motora na jedan parking plac za auto i dijele se troškovi,
svatko jedan sat :mrgreen:


YBG-a treba čuvati klupski novac u ovim teškim vremenima :mrgreen:
 
50 parkirnih mjesta zauzeto motociklima koji ne bi trebali biti tu.

Zašto ne bi trebali? Pa imam pravo parkirati motocikl na tim mjestima... a plaćanje nećeš sigurno raditi satima, komunalni redar ti lako napiše kaznu pa osim što si se zajebavao, bez da ikome išta naštetiš, dizanjem u ne znam koje vrijeme i od 5 ujutro čamiš na parkirnom mjestu, sumnjam da si ikome naštetio... svaki normalan vozač auta zna da imaš pravo tamo biti.
 
Zašto ne bi trebali? Pa imam pravo parkirati motocikl na tim mjestima... a plaćanje nećeš sigurno raditi satima, komunalni redar ti lako napiše kaznu pa osim što si se zajebavao, bez da ikome išta naštetiš, dizanjem u ne znam koje vrijeme i od 5 ujutro čamiš na parkirnom mjestu, sumnjam da si ikome naštetio... svaki normalan vozač auta zna da imaš pravo tamo biti.
ma vracamo se opet na moje, mozes biti na tom parkingu ali u gradovima gdje je cak i mjesto pod naplatom tesko naci onda se na njega nakelji motorist koji svoj motor moze parkirati gdje god ne smeta bogu i narodu, a takvih mjesta ima na pretek... to je poanta price
 
Meni nesto tu nije jasno, valjda sam glup....... Ak je motor na "klasicnom" parkirnom mjestu, ima placen parking, koji k se neko ima bunit? Pa mogla je ista osoba i autom doc, isto platit, isto zauzet parking - niko se nebi bunio.


To da se s motorom moze stat di hoces - da. Ali, neko ko nije "domaci" da zna kako stvari funkcioniraju u praksi (kazne za nepropisno parkiranje pa parkao na "obicno" parkirno mjesto da ne brine o tome), zasto je to krivo?



Da skratim: jel nekim propisom zabranjno parkirat motocikl na mjesto za parking automobila ako se uredno plati? Ako je - mea culpa unaprijed, al ne vidim logiku.


S druge strane, npr. na Jarun se recimo ne smije motociklom, autom se smije, tako da za tu diskriminaciju znam, pa me bas zanima jel i tako s parkiranjem.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Kiki_Rotten
Meni nesto tu nije jasno, valjda sam glup....... Ak je motor na "klasicnom" parkirnom mjestu, ima placen parking, koji k se neko ima bunit? Pa mogla je ista osoba i autom doc, isto platit, isto zauzet parking - niko se nebi bunio.


To da se s motorom moze stat di hoces - istina. Ali, neko ko nije "domaci" da zna kako stvari funkcioniraju (kazne za neporpisno parkiranje), zasto nebi stao na mjesto za auto i uredno platio parking?



Da skratim: jel nekim propisom zabranjno parkirat motocikl na mjesto za parking automobila ako se uredno plati? Ako je - mea culpa unaprijed.
Mislim da ne postoji takav propis,ako platis parking tj parkirno mjesto mozes stavit i paletu drva jbg platio si..... ali posto smo na balkanu postoji doza krkanluka i mosgahebat :ROFLMAO:
 
Mislim da ne postoji takav propis,ako platis parking tj parkirno mjesto mozes stavit i paletu drva jbg platio si..... ali posto smo na balkanu postoji doza krkanluka i mosgahebat :ROFLMAO:

A to mi i je prvo palo na pamet, al ukurac onda......

Podsjetilo me na situaciju neki dan na benziskoj: ceka se poskupljenje, guzva, natocim i lik s autom me prije nego sam otisao platit trazi da maknem motor da natoci auto da me ne ceka. Pitao sam ga, kaj, da ja onda platim i za tebe? :D
 
ja sam kod Arene vidio jednom lika kako pomjera bike, da uhvati parking autom
( u natkrivenom dijelu ), a čovjek se valjda bio sakrio od kiše tamo motorom - sreća nije bio moj :mrgreen:
 
A to mi i je prvo palo na pamet, al ukurac onda......

Podsjetilo me na situaciju neki dan na benziskoj: ceka se poskupljenje, guzva, natocim i lik s autom me prije nego sam otisao platit trazi da maknem motor da natoci auto da me ne ceka. Pitao sam ga, kaj, da ja onda platim i za tebe? :D
Imao istu situaciju na pumpi,e to je balkan kojeg sam spomenuo. motor je pa ga stavi sastrane,ma stavim ti ga......
 
Imao istu situaciju na pumpi,e to je balkan kojeg sam spomenuo. motor je pa ga stavi sastrane,ma stavim ti ga......

Skoro bi se kladio da i pise na pumpama da je zabranjeno micat vozilo prije nego se podmiri racun. :mrgreen:

A kad smo vec kod pravila na pumpama, ne skidam kacigu nikad kad tocim motor i placam racun za gorivo, imao 2-3 puta samo upozorenje da ju moram skinut od djelatnika na blagajni pumpe, sve u zadnjih godinu dvije: svaki put pitao jel moji novci smrde i da li mogu otic bez da platim? :mrgreen: I nebudi lijen, neki dan pogledam naljepnicu na pumpi: navedeno sto je zabranjeno (vatreno oruzje na primjer), ali za kacigu ne pise izrijekom da je zabranjeno, samo kao preporuka. (INA).