Parking motocikala

ja tankam 100tku iz principa, pa se ne tiskaju iza
'kogajebe, kad mi je sad tankanje za motor jeftinije nego za auto (D class +) :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: neven
Skoro bi se kladio da i pise na pumpama da je zabranjeno micat vozilo prije nego se podmiri racun. :mrgreen:

A kad smo vec kod pravila na pumpama, ne skidam kacigu nikad kad tocim motor i placam racun za gorivo, imao 2-3 puta samo upozorenje da ju moram skinut od djelatnika na blagajni pumpe, sve u zadnjih godinu dvije: svaki put pitao jel moji novci smrde i da li mogu otic bez da platim? :mrgreen: I nebudi lijen, neki dan pogledam naljepnicu na pumpi: navedeno sto je zabranjeno (vatreno oruzje na primjer), ali za kacigu ne pise izrijekom da je zabranjeno, samo kao preporuka. (INA).
Na balkanu svaka šuša tumaci ili provodi pravila kako on misli da bi trebalo jer misli da je netko i nesto a ne obicni blagajnik ili zaposlenik... Što povlaci raspravu o nekim kompleksima ali to je vec za neki drugi thread :LOL:
 
  • Like
Reactions: Luke
Skoro bi se kladio da i pise na pumpama da je zabranjeno micat vozilo prije nego se podmiri racun. :mrgreen:

A kad smo vec kod pravila na pumpama, ne skidam kacigu nikad kad tocim motor i placam racun za gorivo...

ni ja više, valjda su tolerantniji na flip-up i otvorenu

isto i na granicama :mrgreen: (y)

SHOEI.jpg
 
Meni nesto tu nije jasno, valjda sam glup....... Ak je motor na "klasicnom" parkirnom mjestu, ima placen parking, koji k se neko ima bunit? Pa mogla je ista osoba i autom doc, isto platit, isto zauzet parking - niko se nebi bunio.


To da se s motorom moze stat di hoces - da. Ali, neko ko nije "domaci" da zna kako stvari funkcioniraju u praksi (kazne za nepropisno parkiranje pa parkao na "obicno" parkirno mjesto da ne brine o tome), zasto je to krivo?



Da skratim: jel nekim propisom zabranjno parkirat motocikl na mjesto za parking automobila ako se uredno plati? Ako je - mea culpa unaprijed, al ne vidim logiku.


S druge strane, npr. na Jarun se recimo ne smije motociklom, autom se smije, tako da za tu diskriminaciju znam, pa me bas zanima jel i tako s parkiranjem.
kolega zelim reci da prilikom postupka razmisljamo (donekle) i o ostalima. uvijek sam prakticna osoba u zivotu. ako mogu parkirati motor 20 m blize uredu, nikome ne smetati, a pri tome ne zauzeti cijelo parkirno mjesto - zasto to ne bi mogao napraviti.
da li mogu parkirati svoj motor na parkirno mjesto dimenzija 500x250? jasno da mogu i smijem.

nije stvar da li smijem ili ne vec koliko smo prakticni prema sebi i drugima...
 
kolega zelim reci da prilikom postupka razmisljamo (donekle) i o ostalima. uvijek sam prakticna osoba u zivotu. ako mogu parkirati motor 20 m blize uredu, nikome ne smetati, a pri tome ne zauzeti cijelo parkirno mjesto - zasto to ne bi mogao napraviti.
da li mogu parkirati svoj motor na parkirno mjesto dimenzija 500x250? jasno da mogu i smijem.

nije stvar da li smijem ili ne vec koliko smo prakticni prema sebi i drugima...
Mislim da to nema veze sa prakticnoscu vec sa placenom uslugom,dakle ako sam nesto platio zelim to koristiti a platio sam upravo zato da mogu to koristiti....
 
kolega zelim reci da prilikom postupka razmisljamo (donekle) i o ostalima. uvijek sam prakticna osoba u zivotu. ako mogu parkirati motor 20 m blize uredu, nikome ne smetati, a pri tome ne zauzeti cijelo parkirno mjesto - zasto to ne bi mogao napraviti.
da li mogu parkirati svoj motor na parkirno mjesto dimenzija 500x250? jasno da mogu i smijem.

nije stvar da li smijem ili ne vec koliko smo prakticni prema sebi i drugima...

Ma jasno, praksa pokazuje sto se moze, sto ne i ljudi se naviknu, al npr. netko ko nije "domaci" i ne zna kako se komunalni redari i policija odnose prema parkiranju motora bilo gdje....
 
Btw prije 6-7 godina u Zaboku..... Frend i ja parkani na jednom mjestu za aute odma pored birtije, parking skoro sav prazan - sjedimo 5m od motora. Doso komunalni redar i poceo pisat kazne obojici (samo malo, obojici, a jedno mjesto? :D ) jer nismo platili. Srecom, stol do nas je bio frontman benda Zadruga koji je (tada, mozda i danas) tamo šefovao takvima i reko mu da nas pusti na miru :D
 
Na balkanu svaka šuša tumaci ili provodi pravila kako on misli da bi trebalo jer misli da je netko i nesto a ne obicni blagajnik ili zaposlenik... Što povlaci raspravu o nekim kompleksima ali to je vec za neki drugi thread :LOL:
Moze prema onima koji mu dopuste i koji su manji od njega 😁
 
  • Haha
Reactions: Octane
Na balkanu svaka šuša tumaci ili provodi pravila kako on misli da bi trebalo jer misli da je netko i nesto a ne obicni blagajnik ili zaposlenik... Što povlaci raspravu o nekim kompleksima ali to je vec za neki drugi thread :LOL:
Svojevremeno radio na pumpi, pa gledaš ovog što toči u motor a nije skinuo kacigu; hoće li pobjeć? I hoće li mi govno od poslodavca pregledati snimku i reći da ja plaćam smeću gorivo, jer po procjeni govna od poslodavca nisam obratio dovoljnu dužnu pažnju (u tom trenutku radio nešto drugo) pa je eto smeće zbog toga iskoristilo priliku i pobjeglo.

Osim toga, kacigu skidam iz istog razloga zbog kojeg skidam i sunčane naočale kad uđem u zatvoren prostor - osnovno ljudsko poštovanje (y)
 
Svojevremeno radio na pumpi, pa gledaš ovog što toči u motor a nije skinuo kacigu; hoće li pobjeć? I hoće li mi govno od poslodavca pregledati snimku i reći da ja plaćam smeću gorivo, jer po procjeni govna od poslodavca nisam obratio dovoljnu dužnu pažnju (u tom trenutku radio nešto drugo) pa je eto smeće zbog toga iskoristilo priliku i pobjeglo.

Osim toga, kacigu skidam iz istog razloga zbog kojeg skidam i sunčane naočale kad uđem u zatvoren prostor - osnovno ljudsko poštovanje (y)
Da bi bilo postovanje bilo bi pozeljno da je obostrano,a ja kao ja nikad nemam suncane na ocima kad sa nekim pricam a kamoli u zatvorenom jer mi je to malo seljacki,u zatvorenom ni siltericu ne nosim a stalno ju nosim...ali brate mili ne pada mi na pamet skidat kacigu i potkapu na pumpi da pokazem postovanje dovoljan je eye contact...jbg mozda je lijenost... (y)
 
Neegooo di je sutra parking...:mrgreen:
 
Da bi bilo postovanje bilo bi pozeljno da je obostrano,a ja kao ja nikad nemam suncane na ocima kad sa nekim pricam a kamoli u zatvorenom jer mi je to malo seljacki,u zatvorenom ni siltericu ne nosim a stalno ju nosim...ali brate mili ne pada mi na pamet skidat kacigu i potkapu na pumpi da pokazem postovanje dovoljan je eye contact...jbg mozda je lijenost... (y)
Sve pet (y) - samo sam htio naglasit da postoji i druga strana priče(y)

Svojevremeno popričao sa zaposlenikom konkurentske pumpe, taman su ih to popodne bili opljačkali i ovaj se vraćao kući nakon što je završio s davanjem iskaza policiji;

"E, ovo mi je druga pljačka od kad radim i bome odoh u penziju jer ne želim dočekat treću(n) - uperio je pušku u mene, napravio sam sve što je tražio i opet me pička mu materina poprskao sprejem po očima"

Eto, to mu je bila glavna zamjerka, koji kurac me imao prskat suzavcem :ROFLMAO:
 
Btw prije 6-7 godina u Zaboku..... Frend i ja parkani na jednom mjestu za aute odma pored birtije, parking skoro sav prazan - sjedimo 5m od motora. Doso komunalni redar i poceo pisat kazne obojici (samo malo, obojici, a jedno mjesto? :D ) jer nismo platili. Srecom, stol do nas je bio frontman benda Zadruga koji je (tada, mozda i danas) tamo šefovao takvima i reko mu da nas pusti na miru :D
Kreš Končevski👍...i bez njega bi prošli bez beda samo da ste počeli s pitanjima. Ali je lijepo kad se neko takav zauzme za tebe jer vidi da seru kvake i love u mutnom pa ti ne trebaš. Imal sam i ja takvih ispada od organa, a živel sam tam :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Spori and 3alfa3