Partner za Nordkapp

zander

New member
Plan puta je Ceska Poljska Balticke 3 drzave, Rusija St.Petersburg, Helsinki, 1000jezera, pa do Kappa. Nazad preko Atlantske obale Norveske, Geteborg Stokholm, Kopenhagen, Berlin, Prag i kuci ako se Bog smiluje....
Svi zainteresovani dobrodosli. Cilj mi je da se napravi tim 2 motora pa i 3 komada. Starosno doba sto vece hehe...bez ljutnje mladim avanturistima. Ja sam stariji cika ...
MOtor nije naravno bitan, sta ko vozi vozi,zar ne?
Mislim da je dovoljno za sada. Hvala.
 
zander said:
Plan puta je Ceska Poljska Balticke 3 drzave, Rusija St.Petersburg, Helsinki, 1000jezera, pa do Kuppa. Nazad preko Atlantske obale Norveske, Geteborg Stokholm, Kopenhagen, Berlin, Prag i kuci ako se Bog smiluje....
Svi zainteresovani dobrodosli. Cilj mi je da se napravi tim 2 motora pa i 3 komada. Starosno doba sto vece hehe...bez ljutnje mladim avanturistima. Ja sam stariji cika ...
MOtor nije naravno bitan, sta ko vozi vozi,zar ne?
Mislim da je dovoljno za sada. Hvala.


kak cete ih stavit na 2 motora? :mrgreen:
 
loncaric said:
Dana a i novaca  :)

Ako ces ici u dvoje ispod bez 4000 eur ne pali motor
 
Jedino me pali ova ruta preko Rusije prema Nordcap-u....s time neomalovažavam druge rute nego mi je malo intrigantnija i napetija :wink:

sory meštre,unatoč velikoj želji trenutno mi financije nedozvoljavaju ovakve egzibicije.....sretan put (y)   
 
Drugari, moj plan je da putovanje traje do 23/ 24 dana tako nesto. Svi znamo da je to oko 100E/dan....nije lako... pogledajte Adamsov putopis. on je covek za 17 dana bio i gore i dole i nije potrosio po tom troskovniku, vec znatno manje.

Za Rusiju nema vize za Srbiju, a za CRO nisam siguran. i to se moze proveriti u ZG ambasadi...

Napisao plan u grubim crtama pogledajte.

Start ture je takodje naveden kraj 6.meseca ili sam pocetak 7.meseca...
 
Za HRV državljane je i nije potrebna viza, ali nebi trebalo biti problema....

evo:  Obična putna isprava     DA
Diplomatska/službena putovnica  NE

* mogućnost prelaska granice bez posjedovanja vize uz predočenje pozivnog pisma poslovnog partnera, ili pozivnog pisma fizičke osobe, odnosno vaučera turističke agencije; pozivna pisma moraju biti u izvorniku , na posebnom obrascu i ovjerena u nadležnoj policijskoj upravi, prema sjedištu pravne osobe (u slučaju poslovnog posjeta), odnosno prebivalištu pozivatelja (u slučaju da pozivno pismo šalje fizička osoba)
 
To sa pozivnim pismom moze i nemora da bude problem za ljude iz Hrvatske. Mislim da je neki momak iz Splita Toci valjda isao ovim pravcem. Njega pitati.
 
Rakela iz splita je išao tim putem prije nekoliko godina s ekipom (2-3) iz kluba..Tonći je išao drugim putem....

ma nebi trebalo biti komplikacije ni sa pozivnim pismom niti sa vizom.
 
zander said:
Plan puta je Ceska Poljska Balticke 3 drzave, Rusija St.Petersburg, Helsinki, 1000jezera, pa do Kappa. Nazad preko Atlantske obale Norveske, Geteborg Stokholm, Kopenhagen, Berlin, Prag i kuci ako se Bog smiluje....
Svi zainteresovani dobrodosli. Cilj mi je da se napravi tim 2 motora pa i 3 komada. Starosno doba sto vece hehe...bez ljutnje mladim avanturistima. Ja sam stariji cika ...
MOtor nije naravno bitan, sta ko vozi vozi,zar ne?
Mislim da je dovoljno za sada. Hvala.

Ovde sam ti ja opisao otprilike taj put sto sam ga uradio kad sam bio drugi put na Nord Cape pa baci oko,imas i koliko smo trosili po danu ali za sve,i za trajekte preko fjordova,ama bas sve.

http://motoexpedition-croatia.com/forum/index.php?topic=354.0

 
zander said:
Drugari, moj plan je da putovanje traje do 23/ 24 dana tako nesto. Svi znamo da je to oko 100E/dan....nije lako... pogledajte Adamsov putopis. on je covek za 17 dana bio i gore i dole i nije potrosio po tom troskovniku, vec znatno manje.

Za Rusiju nema vize za Srbiju, a za CRO nisam siguran. i to se moze proveriti u ZG ambasadi...

Napisao plan u grubim crtama pogledajte.

Start ture je takodje naveden kraj 6.meseca ili sam pocetak 7.meseca...

Kaže zubar ... bijelosvjetska lopina koja vozi BMW!  :mrgreen: :mrgreen: