Pazin

oceangoing

Active member
        https://www.index.hr/vijesti/clanak/vozac-motora-poginuo-kod-pazina-umro-zbog-vozaca-auta-koji-je-pobjegao/2157174.aspx
 
Bez osjećaja,ljudskosti,trunke obraza...dno od čovjeka koji je pobjegao

Počivao u miru
 
mario x said:
Bez osjećaja,ljudskosti,trunke obraza...dno od čovjeka koji je pobjegao

Počivao u miru


Mozda se javi jer ljudi znaju reagirat svakako od prvotnog soka. Nisu svi djubrad.
 
R.I.P

Sućut obitelji  :(
 
Pokoj vječni...


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
R.I.P.

kk said:
Pocivao u miru!

Pokusao je izbjeci kao sto bi vecina nas.
Uvik se pitam izbjegavati ili pogoditi auto jer ako ga ne okrznes sam si kriv i onda ti jos posalju kaznu.

Uglavnom.... sranje.

Pretproslu subotu stanem na crvenom svjetlu na brzoj cesti od Trogira put Splita.
Lijeva mi noga spustena. Znaci stojim.

Nekon dvije sekunde od zaustavljanja skripa mi iza ledja ... letimican pogled na zrcalo - obris auta - dignem nogu i otpustim kocnice.
Sklupcam se i katapultira mene i motor preko krizanja jedno 30-35m.

Bio sam sam u srednoj traci za pravo a u desnoj traci koliko se sjecam (pokraj mene) bilo je jedno 2-3 automobila.

I sada zasto pisem ovo....
Sto mislite kad me ovaj s jedno 40-50 na sat spucao (vjerovatno je dosao s 90-tak na sat jer sam cuo skripu i "abs-kocenje") s ledja da je tko od tih automobila stao?
NITKO!
Niti jednog svjedoka!
Da na suprotnoj strani krizanja nije bilo auta i ljudi koji su istrcali i ovaj sto me spucao bi vjerovatno utekao.
Da,takvih debila koji naprave sranje i uopće ne kuže da su krivi pa još i pobjegnu ima hrpa.Prošlu jesen sam zbog takvog jednog skoro imao nesreću,ja vozim motor na desnoj traki glavne cesti sa dvije trake u svakom smjeru,a kreten u autu iz sporedne ulice gleda u mene i samo mi izleti,lik htio skrenut lijevo prek dvije trake i pune crte,al kako ga nitko od auta na lijevoj traki nije propustio,tak je ostao stajat prek moje trake.Ja jedva zakočim (vozio sam samo nekih 45 na sat jer je nekih stotinjak metara dalje bilo raskrižje gdje sam skretao desno,da sam išao brže vjerojatno nebi stigao zakočit),a lik gleda u mene i niti ne kuži da mi je oduzeo prednost,kad su se auti na lijevoj strani makli samo je prošao.A prije par godina je mog bratića,tada klinca od 12 godina,neki starkelja od oko 70 godina pokupio na zebri dok je mali išao iz škole i onda još pobjegao s mjesta nesreće,ženska koja je bila svjedok je rekla da je još otvorio prozor i odbrusio mu nekaj tipa "drugi put ćeš pustit aute da prođu".Mali je preživio i oporavio se fizički,al je lupio glavom u asfalt i od tad ima poteškoće s učenjem.
 
:?
RIP

smatram da pomaže ako se vozači na 2 kotača ponašaju kao ranjivija skupina sudionika u prometu na način da voze prilagođeno okolini koja nije idealna za njih i u kojoj nisu sami i u kojoj drugi nisu jednakih vozačkih sposobnosti kao oni
tako barem čovjek ima šanse anulirati to što drugi, veći i jači u prometu na motocikliste ne paze ili nisu svjesni njihove ranjivosti

no pričat o tome je glupo kad je čovjekov život iznenada ugašen :(
 
kk said:
Sto mislite kad me ovaj s jedno 40-50 na sat spucao (vjerovatno je dosao s 90-tak na sat jer sam cuo skripu i "abs-kocenje") s ledja da je tko od tih automobila stao?
NITKO!
Niti jednog svjedoka!

Nije mjesto, ali moram komentirati.
To nije rijetka pojava, a ima i svoj naziv - difuzija odgovornosti. Što je više promatrača neke nesreće, manja je šansa da će se unesrećenom pomoći.
Ima to i svoje objašnjenje, ali neću sad držati predavanje.
Hoću reći - znam da to izaziva ljutnju, al to je tako. Ne treba osuđivati ljude, koliko god to čudno zvučalo. To je jednostavno u našoj prirodi.