PC tema

mario #8

Active member
Svako malo netko otvori i ima neko pitanje vezano za kompjutere.
Bilo vezano za hardware bilo za software.
Ajde jedna generalna tema pa da ne radimo kupus sa 100 tema a i da je lakše naći i smjestiti pitanje.

 
A koji je povod? Pa moj problem, naravno. :mrgreen:
Softverske prirode.

Stolno računalo me zajebava zadnjih mjesec, dva. Evidentno je uzrok u svakom slučaju isti ali se manifestira na par načina.

1. Jedan je da se sva periferija i hardware zblesira i nemam nikakve komande. Ištekam, uštekam miš, tipkovnicu i dalje ništa. Jedino reset i onda je OK.

2. Komp se zacrni na sekundu i sam resetira, nudi onaj Safe ili Standard mode i to je to, opet dalje šljaka OK.

3. Pojavi se plavi ekran kao što sam stavio u privitak na par sekundi i opet se komp resetira sam i dalje sve bude OK, kao u slučaju 2.

Ima netko neki savjet? To mi se u prosjeku dešava svako 2-3 paljenje kompa, u glavnom u prvih pola sata rada. Resetira se, ponovno digne i dalje bude sve OK.  :?
 
Jesi dodao neki komad hardvera prije nego ti se to pocelo dogadat, ili instalirao nesto novo?
 
Ama baš ništa.

Mislim, ja znam savršeno kaj tu na plavom piše, ali sa stručne strane mi nije jasno. :mrgreen:
 
mario #8 said:
Ama baš ništa.

Mislim, ja znam savršeno kaj tu na plavom piše, ali sa stručne strane mi nije jasno. :mrgreen:

Ma i to kaj pise, samo pise da bi moglo bit svasta :LOL:
Mozda je memorija mozda je disk, mozda te antivirus zajebava.
Jesi napravio test diska i memorije?
I jel ti rokne dok ama bas nista ne radis, ili u nekom specificnom trenutku?
 
Poslije sami Windowsi kao checkaju solution for problem, kao traže i ne desi se nikaj, kao sve je u redu. :?
 
tak i meni uneredili laptop u servisu.Odnesel ga na čišćenje i istina radi brže ali nestal blututh, poremetile se neke postavke :misli:Odnesel natrag u servis na reklamaciju vele mudrijaši sve ok :misli: .Vele meštri da oni prilikom čišćenja ne ulaze u postavke a laptić sjeban i ne daju se krstit
 
Pomislio sam da se komp pregrijava il nekaj.

Ali nema 2-3 mjeseca da sam ga cijelog od prašine očistio unutra. Prije toga nisam par godina pa je bio OK.
Inače taj komp radi na 10% snage, nebi niti trebalo biti do toga.
Mislim da igrica nije nikada pokrenuta na njemu, baš mu je ono život lak. :mrgreen:
Nikakve teški programi, ripanja, ovo, ono, samo malo internetić i to je to. :mrgreen:
 
mario #8 said:
Poslije sami Windowsi kao checkaju solution for problem, kao traže i ne desi se nikaj, kao sve je u redu. :?
A slicno sam imala na poslu na par kompova nedavno. Kod svakog je bio drugi problem  :LOL:
Kod jednog je prdnula memorija, drugom je disk odlazio, kod dva je doslo do tucnjave izmedu win defendera i antivirusa kad je ovaj skunio update, a jednom otiso ventilator.
Kaj ti sve nudi kod bootanja samo safe mode i normal?
 
Da, općenito mi ide naku... kaj ne daje apsolutno nikakve simptome.

Ono, podrigne se, sprdi, restarta i dalje sve super.  :mrgreen:
 
mario #8 said:
Da, općenito mi ide naku... kaj ne daje apsolutno nikakve simptome.

Ono, podrigne se, sprdi, restarta i dalje sve super.  :mrgreen:

Ajmo ponovo.
Koji je OS, tj. koji win?

Testiraj si memoriju i disk ako nisi. Ako imas vanjski antivirus i ukljucene sve djidje midje koje win ima, a skinuo ti se neki update mozda u meduvremenu (od kad je sve nromalno radilo) mozda ti se potukli, pa iskljucujes jedno po jedno i testiras.
Onda idemo dalje.
Dok se ne javi neko ko radi u servisu pa mu ne odfuras komp  :LOL:
 
7 Professional.

Antivirus je jedino MSE, dobio sam hint da je on sasvim dobar i dovoljan.

Jel ovo kaj pomaže?
 
Možda napajanje, ako imaš posudit ispravno napajanje pa probaj s njim, može bit i matična ploča ili memorija.
 
kondenzatori se napuhali od muke  :LOL:

šalim se ;)

nema druge nego čekirat jedno po jedno , zahebancija uglavnom  8)

ak je kaj od softvera najbrži i najjednostavniji način - reinstal  :mrgreen:
 
Provjeri si RAM memoriju sa Memtest86+

I probaj restorat win na zadnje dobre postavke.
Mozda u biosu probati staviti deafultne postavke procesora.
Mozda mu voltaza nije dobra. Tak da mozda je i do napajanja  :mrgreen:
 
mario #8 said:
Sve kaj savjetujete lijepo napišite i How to. :mrgreen:

:shock: :shock: :shock: :shock:

Si čul za onu "nahrani svinje i niš ne diraj"  :misli: :LOL:
 
Ako ti nije bed, reinstaliraj Windoze. Ako ti se problem opet javi - nije do softwarea.  8)  :LOL:

Ono kaj ti BSD veli je da komp hoće pisati po RAM-u a RAM mu ne da, pa onda ide pisati po pagefile-u i uzme krivu adresu.
Na onak prvu (umjesto zareza čitaj "ili"): neispravan RAM (RAMTEST), totalni nered na harddisku (Defragment - ali ne s windozama nego nađi neki free dobar defragmenter), bed sektori na disku, particijska tabela u banani (Win disk repair), krivi driver za nešto pa win polude, neispravno napajanje pa nema prave snage za aktivirati komponente.  Ima toga  :misli:

Probaj mu odrediti fixnu veličinu pagefile-a (system properties, advanced, virtual memory size). Ako imaš dva fizička diska, piši po drugom disku (pagefile location) ako imaš jedan disk a više particija piši po sistemskoj.  :mrgreen: