PC tema

Jer na macu mi je taj disk management puno bolji i jednostavniji nego na win. Imao sam nekih zblesiranih stickova koje sam samo na macu mogao ponovo formatirati a recimo na win nisu bili ni vidljivi.. :?
 
CroKick said:
ajmo ergela PC stručnjaka :mrgreen:

imamo USB stick, 8GB

stick je bil fenomen sam po sebi, dosao mi u ruke - problem - Read only tj neda se brisati ni pisati na disk, ni formatirati

na disku su bili shortcuty na pjesme koje su također bile na disku al nisu bile vidljive, fenomen windowsa, meni neobjašnjiv iako mi se i samom to jednom desilo

uglavnom, fizicke preklopke za read only nema, probal sam sve kaj ima na netu i više :mrgreen: došel sam do toga da sam ga iz FAT32 neadekvatnim alatom :mrgreen: pretvoril u RAW

podatci i njihov gubitak nije problem, problem je kaj je i dalje READ ONLY

ideje?

vrijednost diska je nikakva, ovo je više izazov :mrgreen:

Ostecen je i ne moze ga formatirat zato,moras koristit komandu fs/ a i prevelik za fat32,ides na ntfs...

Prati me (recimo da je oznaka :g)

Format G:/u/fs:ntfs

Sad bi ti mogao dati gresku da ntfs nije pogodan za uredaje koji podrazavaju safely remove funkciju bla bla bla,ako to da :

Nadalje...

Ajde u winex i klikni proptertis na usb taj :)g)

Na kraticu "hardware"

Odaberi usb taj i klikni propeties na dnu dole...

U tom prozoru klikni "change settings" i promjeni defult postavku i cekiraj "better prrformance"

Ponovi format naredbu od gore sad u cmd-u ...

Odaberes ime diska i to je to...
Ako to nije to onda u smece s njim...















 
HIGHLANDER said:
ovaj,
a jebe me kaj je pun k.... ovih svchost.exe, a na lapu ih nema  :misli:

svchost.exe ti je krovni exe za mrežne komunikacije. Pogledaj po programima kaj ti sve koristi povezivanje na net (ne mora sve biti dobroćudni promet).
Ali ti je malo opterećenje RAM-a, pa mislim da nemaš baš neki razlog za brigu :neznam:
 
Skripter said:
svchost.exe ti je krovni exe za mrežne komunikacije. Pogledaj po programima kaj ti sve koristi povezivanje na net (ne mora sve biti dobroćudni promet).
Ali ti je malo opterećenje RAM-a, pa mislim da nemaš baš neki razlog za brigu :neznam:

(y)

da, laptop je blizu rutera, a desk je kat niže i ima wireless adapter, pa je možda radi toga  :misli:
 
Osigurac said:
Ostecen je i ne moze ga formatirat zato,moras koristit komandu fs/ a i prevelik za fat32,ides na ntfs...

Prati me (recimo da je oznaka :g)

Format G:/u/fs:ntfs

Sad bi ti mogao dati gresku da ntfs nije pogodan za uredaje koji podrazavaju safely remove funkciju bla bla bla,ako to da :

Nadalje...

Ajde u winex i klikni proptertis na usb taj :)g)

Na kraticu "hardware"

Odaberi usb taj i klikni propeties na dnu dole...

U tom prozoru klikni "change settings" i promjeni defult postavku i cekiraj "better prrformance"

Ponovi format naredbu od gore sad u cmd-u ...

Odaberes ime diska i to je to...
Ako to nije to onda u smece s njim...

beagj.jpg


hqdefault.jpg
 
imate preporuku za neki store laptopa ... trebam poslat dvoje ljudi ...
znaci da je ponuda i da im ljudi znaju tamo prodati ono to njima zaista i treba (citaj dva dudeka za kompove  :mrgreen: )
jedan je 17" , drugi vjerujem 15" ...
preporuke dučana i možda čak i modela ?

:paper:
 
markookram said:
imate preporuku za neki store laptopa ... trebam poslat dvoje ljudi ...
znaci da je ponuda i da im ljudi znaju tamo prodati ono to njima zaista i treba (citaj dva dudeka za kompove  :mrgreen: )
jedan je 17" , drugi vjerujem 15" ...
preporuke dučana i možda čak i modela ?

:paper:

Mikronis, imaju HP s 5 godina garancije
 
markookram said:
imate preporuku za neki store laptopa ... trebam poslat dvoje ljudi ...
znaci da je ponuda i da im ljudi znaju tamo prodati ono to njima zaista i treba (citaj dva dudeka za kompove  :mrgreen: )
jedan je 17" , drugi vjerujem 15" ...
preporuke dučana i možda čak i modela ?

:paper:

Instar informatika - čine mi se vrlo kvalitetni  :wink:
 
markookram said:
imate preporuku za neki store laptopa ... trebam poslat dvoje ljudi ...
znaci da je ponuda i da im ljudi znaju tamo prodati ono to njima zaista i treba (citaj dva dudeka za kompove  :mrgreen: )
jedan je 17" , drugi vjerujem 15" ...
preporuke dučana i možda čak i modela ?

:paper:

mikronis, instar, ADM računala - Acquisitum magnum
izbjegavaj hp, rađe uzmi lenovo, asus, dell, toshiba

ili si pogledaj na ovoj stranici gdje se najpovoljnije nudi ono što ti treba
http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30
 
Najvaznije od svega sto duza garancija, po mogucnosti nadoplatiti za produzenu
 
markookram said:
ako je ikako moguće bez hp-a  :)

    ...imao sam do sada četiri laptopa, svi HP, sa dva još radim, a ona dva u 'penziji' su elektronički ispravni i funkcionalni, iako skoro da su u djelovima koliko su puta padali i bili polijevani vodom, kavom pivom.

    I ni na jednom nisam koristio garanciju.

    Tak da ono, ne kužim  :misli:
 
Barabones said:
mikronis, instar, ADM računala - Acquisitum magnum
izbjegavaj hp, rađe uzmi lenovo, asus, dell, toshiba

ili si pogledaj na ovoj stranici gdje se najpovoljnije nudi ono što ti treba
http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30

kaj svi tolko te toshibe hvale  :misli: nakon 3 godine ili isteka garancije su mi dve riknule  :palacdolje:
 
HIGHLANDER said:
kaj svi tolko te toshibe hvale  :misli: nakon 3 godine ili isteka garancije su mi dve riknule  :palacdolje:

produljeno jamstvo, dobra podrška i ne kvari se kao HP
 
OldBoy said:
    ...imao sam do sada četiri laptopa, svi HP, sa dva još radim, a ona dva u 'penziji' su elektronički ispravni i funkcionalni, iako skoro da su u djelovima koliko su puta padali i bili polijevani vodom, kavom pivom.

    I ni na jednom nisam koristio garanciju.

    Tak da ono, ne kužim  :misli:
imam hp, pred 2 godine kupljen u njemačkama u mediamarktu, kod nas je u dućanu bio skoro 10 tkn (i7, 8 giga rama), znači laptop koji bi morao igrati office/pdf/muzika/internet bar 5 godina bez problema, a ustvari je zadnje kineske smeće

razjebano pola konektora, 1 usb ne radi, 1 šteka, audio jack razjeban, mrežni utor ne radi, svako malo monitor krepa ili dobije crte pa ga treba restartati (nema veze s windowsima, počne štekati odmah kod paljenja), alu premaz se ljušti na dodir nokta itd., a još veći problem je što se ne može nikako instalirati ništa starije od odvratne osmice, bar ja nisam uspio niti sam našao da netko je :palacdolje:

od svega što imam ili sam imao, najzadovoljniji sam bio s asusom što se tiče omjera uloženo/dobiveno (y)
 
MOONSHIELD said:
imam hp, pred 2 godine kupljen u njemačkama u mediamarktu, kod nas je u dućanu bio skoro 10 tkn (i7, 8 giga rama), znači laptop koji bi morao igrati office/pdf/muzika/internet bar 5 godina bez problema, a ustvari je zadnje kineske smeće

razjebano pola konektora, 1 usb ne radi, 1 šteka, audio jack razjeban, mrežni utor ne radi, svako malo monitor krepa ili dobije crte pa ga treba restartati (nema veze s windowsima, počne štekati odmah kod paljenja), alu premaz se ljušti na dodir nokta itd., a još veći problem je što se ne može nikako instalirati ništa starije od odvratne osmice, bar ja nisam uspio niti sam našao da netko je :palacdolje:

od svega što imam ili sam imao, najzadovoljniji sam bio s asusom što se tiče omjera uloženo/dobiveno (y)

e to su ovi novi laptopi kaj su im plastike kućišta ko plastika za jogurt čašice,
a utori su loši jer šparaju na materijalu, meni je upravo utor za USB sjebal
jednu toshibu i samo se nadam da ni matična otišla, inače taj utor s kablom
i konektorom vani košta par dolara  :palacdolje:

zato sam si nabavil stari HP compaq 8510W koji bu nadživel ova sranja u rangu 3000 kuna ;) :mrgreen:

http://www.notebookcheck.net/Review-HP-Compaq-8510W-Notebook.7290.0.html

IMG_0621_08.jpg
 
kupi asusa do kraja godine........
onda ga pokvari (ali pametno)......
pa dobiješ nazad popravljeni laptop + onoliko kuna koliko si ga platio.........

što se tiče brendova.... svi oni imaju i šrot i dobre serije...
meni su drage one lenovo serije sa "starom" ibm plastikom........