pegaso 2000 karburatori

mvinceti

New member
Pozdrav grupi.
Imam problem sa karburatorima na pegasu.
Ovako: motor kupljen prije mjesec dana od starijeg gospodina nije bas bio vožen zadnje dvije godine.
Kad sam vozio doma cukao je ispod 4000 okretaja.
Zamjenio sam svjećicu i kabel(bio je oštečen).
Skinuo fergazere ispustio gorivo iz tanka.
Fergazeri su bili podešeni ovako: lijevi igla na donjem(4) zarezu i odvrnut vijak za smjesu pola kruga, desni igla na predzanjem(3) zarezu i vijak otvoren cijeli krug.Lijevi usis(guma iz filtera) nije dobo sjedila a na desnom nisu dobro složii(virila je van dio ) membrane.
Fergazeri raskopani , očišćini ispuhani, mlaznica unutra sa oznakom 112,5 .
Stavio sam igle na 2 zarez odozgor(cilj je smanjit potrošnju,motor za svakodnevnu vožnju) i odvrnuo vijak za smjesu na 3 kruga.
Motor mi cuka između 2 i 4 tisuće kad se vozim konstantno, na leru miran(1400 okr/min) preko 4500 ide dobro, topal pali bez gasa i čoka.
Kolega se vozio iza mene i veli kad dodam gas dimi crno, kad ga pustim da uspori sa turaže ( u drugoj prema semafor) zna puknut.
Zatvoriio sam malo vijak na cca 2.5 kruga i sad ide katastrofa, cuka i slično.
Da li ima neki majstor(vičan kolega) koji zna to podesit na zapadnoj strani Zagreba?
Mogu skinut frge i donjet ih, dovest motor, pomoći mu ih skinut kod njega,strah me da ne izližem već vijeke od oklopa koliko puta sam ih već skidao i sve su mi ruke spaljene od auspuha.
 
Da javim situaciju: fergazeri skinuti cca 25 puta.
Igla stavljena na najviše i smjesa zatvorena, svaki put odvrnuta smjesa za 1/4 kruga i na kraju nabolje radi na 3 cijela i 3/4 kruga.
Nakon toga igla dignuta na 2 zarez i motor RADI :) yessss.
Ler miran na 1400 okretaja ide fino u 5 na 2500 okretaja ne trese ne detinira.
Samo mala rupa između 4-5000 okretaja ali mislim da će se to riješit kad dignem iglu na 3 zarez ali više nisam imao volje.
Sad kad okrenem 100 km samo da javim potrošnju.
Pozdrav grupi javim se drugi tjedan.