Pegaso 650 1999 - ne pali nakon zamjene ulja

DrazenG

Member
Zamjenio ulje, upalio motor, nakon 2 minuta motor se sam ugasio i vise nece da upali.

Sto je jos gore kad zavrglam, nakon 3 4 sekunde verglanja cuje se udarac u masini, ali ne prestane verglati. Sad vise ne smijem ni pokusati verglati. (Bendiks je nov)

Sta predlazete, odakle da krenem, sta prvo da provjerim?

I gdje ide crijevo koje dolazi sa desnog dekla ( dekla magneta)? Drugi kraj mi je slobodan, kontam da bi negdje trebalo da ide, ali ne mogu naci gdje?

Hvala
 
Last edited:
Meni se jednom na KLE-u utpustio jedan vijak na bendiksu i lovio lančanik anlasera. Dogodilo se nakon 3 mjeseca od zamjene bendiksa, zvuk je nastao u vožnji, srećom kilometar od kuće. Dogurao doma i promijenio šaraf jer ga do pola izglodao lančanik. Poslije toga Loctite i na rizle stavljam.
 
Okrenuo si uljni filter naopako
Filter okrenut kako treba, nije do toga.
Bendiks takodje ok.

Skinuo sam poklopac ventila, lanac stoji otpusten. Na poklopcu ima trag da ga je lanac dirao, skinem spaner, rastavim,opruga pukla u vise komada. (Hidro spaner je na tom motoru).

Postoji mogucnost da je preskocio lanac, markeri na bregastima imaju, ali ne znam gdje budu markeri na radilici.?
 
imas dva vijka na lijevom poklopcu motora, jedan u sredini i drugi povise njega, odvrni oba.
dok srednji okreces, ali samo u smjeru kazaljke na satu, u rupi gornjeg bi trebali naici markeri, jedan od njih bi trebao biti "T", u toj tocki bi trebali pasati i markeri na bregastoj.
 
Postoji mogucnost da je preskocio lanac, markeri na bregastima imaju, ali ne znam gdje budu markeri na radilici.?
A da pogledaš service manual? ;)