Pegaso Trail problem

Brnja01

New member
Imam problem ...ako je netko imao nešto slično da pomogne.....motor trokira recimo na 3000 okretaja u vožnji zacukiva, kada u leru držim konstantan gas recimo na 3000 kazaljka okretaja varira po 300-400okretaja gore dolje, na ubrzanju se ništa ne osjeti samo na konstantnim okretajima, promijenio svječicu bobinu i opet isto
 
Brnja01 said:
Imam problem ...ako je netko imao nešto slično da pomogne.....motor trokira recimo na 3000 okretaja u vožnji zacukiva, kada u leru držim konstantan gas recimo na 3000 kazaljka okretaja varira po 300-400okretaja gore dolje, na ubrzanju se ništa ne osjeti samo na konstantnim okretajima, promijenio svječicu bobinu i opet isto

Za pocetak probaj podesiti CO2, a kasnije i ocistit usis zraka ako ti se bude ponavljalo u toj mjeri
 
Brnja01 said:
Može pojašnjenje kako se podešava Co2

U postavkama tamo gdje te trazi code, upisi 25973 i odes na postavke co2, ne znam sad napamet koji je izbornik po redu.
Granice vrijednosti su ti od - 128 do +128, u pravilu bi trebalo biti +20 ali smanji vrijednost do oko nule ili cak malo u minus.
Iskusan majstor to cak podesava u voznji dok se ne riješi problem.
Ja sam imao slicnu situaciju i prvo sam ocistio usis a za to treba rastaviti pola motora, ocistis ga sprejem za kaburatore, dosta mi je bilo garezi, stavio sam KN filter zraka i podesio co2 na - 5 nakon vise testiranja.
Problem sam uglavnom rijesio, jos malo se osjeti trzaj na cca 3000 okretaja, ali vozim ga na 4000,to mi je optimalna.
Sad jedino imam neko brondanje iz airboxa pa ako netko zna kako to rijesiti prihvaćam savjet.

 
Probao podesiti ali ništa se ne mijenja, nisam siguran da li je prihvatila novu vrijednost pošto svaki put kad uđem opet je na -128 ne ostane na -5 ili koliko već naštimam , možda tak mora biti ne znam
 
Brnja01 said:
Probao podesiti ali ništa se ne mijenja, nisam siguran da li je prihvatila novu vrijednost pošto svaki put kad uđem opet je na -128 ne ostane na -5 ili koliko već naštimam , možda tak mora biti ne znam

Moras oduzeti kontakt i ponovno dati, mislim da ti i tako kaze u proceduri kad postavi novu vrijednost.
Ako ti vrati na staro znaci da nisi dobro odradio.
 
A nisam baš sa štelanjem CO vidi se razlika...recimo na 60 i na 5 drugačije se ponaša motor ali nisam uspio dobiti da ne trokira
 
Brnja01 said:
A nisam baš sa štelanjem CO vidi se razlika...recimo na 60 i na 5 drugačije se ponaša motor ali nisam uspio dobiti da ne trokira

Sljedeci korak ti je da pits clana foruma Sip-a, expert za Apriliu.
Meni je dosta pomogao.