Petit Tour de France

tommy71k

Active member
Dec 22, 2013
214
36
28
1017
Italija
Upravo sam se vratio sa trodnevne vožnje sa ženom i mojim Triumphom T120. Krenuli smo subotu ujutro iz Mog Malog Mjesta na sj. Italije, 112 km od Torina. Malo autoceste i malo normalnih cesti. Krenuli smo u 9 i u pola 12 bili smo na Passo del Monginevro, pravac Briançon, pa onda Col du Lautaret i Grenoble gdje smo stigli već u 4 popodne. Od Bardonecchia do Grenobla super cesta, popeli smo se na 2058 m, 7°C ali super pejzaži.
IMG_20200620_131838.jpg
IMG_20200620_135935.jpg
Screenshot_20200622_080752_com.google.android.apps.maps.jpg
IMG_6604.JPG
IMG_6642.JPG

tommy71k

Active member
Dec 22, 2013
214
36
28
1017
Italija
Drugi dan:
Budjenjeoko 8,dorucak i voznja prema 102 km udaljenom Annecy.Prvo mala setnja po Les Gorges du Fier(kanjon rijeke,lijepo uredjen)a ondo do Annecy,malo i lijepo turisticko mjesto na svijetloplavom jezeru.
IMG_6738.JPG
IMG_6743.JPG
IMG_6724.JPG
IMG_6755.JPG
IMG_6768.JPG
IMG_6782.JPG

• Like
Reactions: zokx

tommy71k

Active member
Dec 22, 2013
214
36
28
1017
Italija
Baš lijepo (y) izgleda da gore u brdu nema gužvi :p
Koliko km ste napravili
Jučer je bio ponedjeljak a kad smo krenuli bila je subota ujutro, pa zato nije bilo gužve. Nedjeljom je ludnica po Italiji. A kilometara je ukupno 958 jer smo napravili i krug Grenoble-Annecy-Lac du Annecy-Grenoble. Stvarno divan kraj Francuske.

sehrz

Well-known member
Sep 29, 2010
1,140
50
48
kosnica
Bogme ima toga još za vidjeti. Ja živim u jednom malom ćošku Italije, podnožje Alpa a oko mene toliko ljepote, super cesta, prijevoja a Francuska i Švicarska blizu.

Prosle godine na putu do Španjolske sam s kolegom ovdje nocio ;) mozda ti je u blizini

uglavnom sam ostao zaljubljen u Francuske lokalne ceste, sto vinske ,sto alpske :)
Ove godine je u planu bio Route des grandes Alpes ali korona zajebala stvar, prolongiramo za iducu godinu!

Lijepe slike i putopis, napokon nesto novo na forumu!

• Like
Reactions: tommy71k

tommy71k

Active member
Dec 22, 2013
214
36
28
1017
Italija
Prosle godine na putu do Španjolske sam s kolegom ovdje nocio ;) mozda ti je u blizini

uglavnom sam ostao zaljubljen u Francuske lokalne ceste, sto vinske ,sto alpske :)
Ove godine je u planu bio Route des grandes Alpes ali korona zajebala stvar, prolongiramo za iducu godinu!

Lijepe slike i putopis, napokon nesto novo na forumu!
Nije baš blizu, negdje preko 200 km od mene. Ko ide u Francusku predložio bih i Gorges du Verdon, cesta je genijalna a i može se iznajmiti i pedalina i okupati se u rijeci kanjona. Druga krasna zona u ovom periodu je zona Valensole gdje su kilometri i kilometri polja lavande i suncokreta. A ima i Colorado Provencal, kanjon pastelnih boja od žute do crvene. U blizini je i grad Grasse, poznati grad gdje se proizvode najfinij parfemi na svijetu. Ima još toga i dosta za vidjeti, jezera a
Screenshot_20200624_233831_com.google.android.apps.maps.jpg
da ne pričam i o ogromnim vočnjacima i hrpom malih dućančića gdje prodaju sve što proizvode a pogotovo prirodne jabučne sokove.
Sve ovo što sam nabrojio je dosta blizu jedan drugome

• Like
Reactions: MOONSHIELD

tommy71k

Active member
Dec 22, 2013
214
36
28
1017
Italija
Hvala za info, prije par godina prošao tuda i vidim dosta toga promašio, eto razloga ponoviti put
Obavezno.. I ako ti ostane vremena skokni i do Juan les Pins, između Nice i Cannesa, malo slatko mjesto sa super plažama i jeftinjakom za spavanje i hranu. 9 km od Cannesa a 25 od Nice. A more je divota. Gradić je povezan i sa Antibes gdje je i muzej/kuća Pabla Picassa. Sve se isplati pogledati.
IMG_20190622_103045-01.jpeg

Easy rider

Member
Jan 2, 2014
860
6
18
Na netu
Kratko, jasno i jezgrovito. Super fotke. 👌
Francuske Alpe su bile u planu za ovu godinu....

• Like

tommy71k

Active member
Dec 22, 2013
214
36
28
1017
Italija
Kratko, jasno i jezgrovito. Super fotke. 👌
Francuske Alpe su bile u planu za ovu godinu....
Hvala ti. Ako trebaš bilo kakvu pomoć, tu sam. Mogu ti dati i još više informacija i o talijanskim Alpama, gdje živim. Val d'Aosta je lijepa sa super cestama i prijevojima. Pogledaj Gran San Bernardo, Piccolo San Bernardo, Cervinia. Val d'Aosta je i puna starih dvoraca, jedan od najpoznatijih je Forte Bard gdje su vrtili film Avengers.

mate

Administrator
May 22, 2002
2,651
2,394
113
Super mi je ovaj putopis, dobar dio toga sam prosao dok sam zivio u Italiji. Nazalost ne s motorom. Sjeverni dio autom a Azurnu obalu s biciklom. Subotom rano ujutro na vlak za Ventimigliu, pa jedan vikend prema Nici i Cannesu, drugi prema Sanremu. I da, nitko nije vjerovao da ta manja mjesta imaju super cijene, klopu i plaze. Jedino, izbjegavati ljeto...😄

• Like

tommy71k

Active member
Dec 22, 2013
214
36
28
1017
Italija
Super mi je ovaj putopis, dobar dio toga sam prosao dok sam zivio u Italiji. Nazalost ne s motorom. Sjeverni dio autom a Azurnu obalu s biciklom. Subotom rano ujutro na vlak za Ventimigliu, pa jedan vikend prema Nici i Cannesu, drugi prema Sanremu. I da, nitko nije vjerovao da ta manja mjesta imaju super cijene, klopu i plaze. Jedino, izbjegavati ljeto...😄
Hehe, slažem se s tobom. Trenutno, izbjegavajte talijansko more, pogotovo Liguriju. 35€ na dan naplačuju malo mjesta na plaži.