Peugeot Ludix dugo stajao - savjet

HorseOfCourse

New member
Ako netko ima savjet - rijec je o skuteru Peugeot Ludix Blaster iz 2005. god: skuter je stajao u garazi od 5.mjeseca, nevozen. Sto je pametno napraviti prije nego sto ga pokusam upaliti?
Koliko znam, benzina u tanku ima, a zadnje je vozen na redovni servis i tehnicki/regu. Poprilicno sam sigurna da nije bio pripreman za dulje stajanje jer se planiralo voziti nakon toga, ali se vozac naglo razbolio i nije bilo prilike.
 
Probaj palit, nevidim razlog da ne upali.
Ako ne pali onda ti je cistit karburator prvi korak.
Eventualno mozes prije paljenja ispustit gorivo iz casice karburatora ako nije ishlapilo.
 
Ako netko ima savjet - rijec je o skuteru Peugeot Ludix Blaster iz 2005. god: skuter je stajao u garazi od 5.mjeseca, nevozen. Sto je pametno napraviti prije nego sto ga pokusam upaliti?
Koliko znam, benzina u tanku ima, a zadnje je vozen na redovni servis i tehnicki/regu. Poprilicno sam sigurna da nije bio pripreman za dulje stajanje jer se planiralo voziti nakon toga, ali se vozac naglo razbolio i nije bilo prilike.
Nemaš brige, samo ćeš se naverglat dok ne upali prvi put... samo kurblaj...
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
Ispusti gorivo iz casice, probaj u cistu posudu cisto da vidis kakvo je i jel ima prljavstine, ako ima vjerojatno ces morat otvorit karb i procistit dizne, moguce da ce kod pokusaja paljenja zalit svjecicu pa provjeri i nju jel suha. Mozes mu zacepit prstom crijevo od zraka da jace povuce gorivo i mozda tako lakse upali, svakako ga trazi na gasu ili bez gasa kad se krene javljat i sastavit ce
 
ne znam dal je jako pametno al meni je pomagalo na kosilici :mrgreen: , par kapi goriva drito u cilindar kroz otvor svjecice i puca ko mina (to mi je jedan majstor predlozio)
 
  • Like
Reactions: Shepa