Pevec skuteri

hondimir

Well-known member
Ima li tko, kakve info, pouzdanost, problemi, mislim prvenstveno na modele Motowell elenor ili ih ima još kakvih ?
 
bjezi od toga ko vrag od tamjana  :mrgreen:
imas po njuskalu pouzdanih starijih skutera, koji su nepoderivi.
 
Malo kasnim sa odgovorom ali mozda nekom u buduce pomogne :D

Ja bi isto zaobiso no name kineze i okrenuo se renomiranim proizvodjacima (piaggio, gilera, aprilia, yamaha, derbi, malaguti, mbk, peugeot i ako nista od ovoga, onda bi jos dodao kymco i sym...)

Ako gledamo 50 cc, radi se o dobro provjerenim masinama koje se godinama koriste i za koje ima i dijelova u izobilju...

Evo, npr ja sam kupio apriliju u pristojnom stanju 2004. god za 3000kn, ulozio sam 1500kn i za 4500 imam skuter kao iz ducana.
Naravno treba pogledati kod kupovine da nije rama iskrivljena, da ga nije hrdja pojela i tako neke bas na oko vec uocljive stvari... ostalo se sve sredi...Otvorite neki internet shop sa dijelovima i vidite cca koliko kaj kosta.

 
pa nisu ti skuteri iz peveca više ni jeftini, čini mi se oko 10tkn, za te novce da se naći solidan primjerak renomiranih proizvođača star par godina. 2008 ja sam kupio baotiana, koštao je ravno 500 eura. tih novaca je definitivno vrijedio, vozim ga još i danas
 
j ga, možda su tvoja očekivanja bila prevelika, za 3500kuna ne možeš čuda očekivati. meni je to skuter za do dućana da ne idem pjehe i da ne palim auto ili motor. U ovih 10 god prešao je oko 10000km, promijenio sam mu  remen, bateriju  i 2 puta ulje. nekad ga ne upalim po 2 mjeseca i kresne od prve. za ove nove od nikad nebi dao 10000 kn
 
Pa zongshen 200 kubika motor nije los...
Moj je izgurao preko 50 000km je da je bio u stanju raspada ali jos vozi i dan danas...
a platio ga 4000kn polovnog 2011

nije skuter ali je kinez :mrgreen:
 
Ma da, danas koštaju od 10000 kn, kupio 10 god. star Sportcity i guštam, i guštam, i guštam .....ne znam do kad ?! :D