PH starih kanti 2022 !

kad počmu trke u nedjelju u Križevcima... u podne?
 
kad počmu trke u nedjelju u Križevcima... u podne?

FE59F7A1-1158-4E2C-8892-33B4913C37CF.jpeg
 
  • Like
Reactions: pikacu79
nemam običaj petljati se u rasprave u vezi utrka ali eto, malo bar. Ulica široka 5 m, to bi trebalo biti kraj rasprave.Svi valjda kuže da je to ulica, da je uska, da može biti svega.pa onda ili voziš ili ne.Već je bilo spomenuto koliko je na Manu stradalo pa se vozi.I to je to. A ovo sa Ninom sam bio na 2 metra i uz njega cijelo vrijeme, a kako je bilo vidi se kod Pavelića na videu. Ako ćemo iskreno, Salopek je imao najveću frku jer je bilo pred njim, i nije znao gdje će motor gdje Nino.Nino je ostao bez zraka, brzo se digao, sjeo, maknu se.To što krug traje 44 sek, e j,, zato je frka. Ono što sam ja vidio do sad u svim gradskim utrkama su po meni dvije stvari. Plava zastava, ne znam zašto se ne korisit često, to treba znati organizator . I nesikusni redari.Vrlo često bude da svi trče kod vozača a motor ostane ležati.Pa ili smeta ili nešto curi iz njega.Redare treba naučiti tko što radi.Ovo je bilo na mjestu jakog zavoja, gdje je fakat sporo, plus žuta zastava, ni ja ne bih prekidao. I sve gradske su takve pa nema smisla s Grobnikom uspoređivati. Pa da nema njih zar bi fakat i bilo utrka. I najvažnije, pa sve je dobrovoljno. Eto ja ne vozim, zašto, pa ne znam i bojim se, kraj, Drugi se ne boje, neki znaju a neki misle da znaju :) Jebate počeo sam pisati nadugačko, ko Vuhec:ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Like
  • Haha
Reactions: GePeZe and Nero
I tako.

Križevci.

Križevce sam pohodio kao mladić i razmišljao...neš ti!

I ja sjednem i vozim to, samo imaju malo bolji motor.

Točno 12 godina nakon mog prvog hodočašća u Križevce, odvozio sam svoju prvu trku u okviru prvenstva starih kanti.

Subotu sam odradio marof, da se pokušam malo uvoziti.

Za razliku od prošlog puta, Suzuki je bio u top formi, tako da sam i ja malo došao sebi. ''Zabavno'' mi je to što sam sporiji nego prije godinu dana, ali kako je tako je. Pitam se da li je moja cestovna uvoženost tada igrala ulogu. U svakom slučaju, Marof je jako zabavan, samo mi nedostaje forme. Spor sam na ulazu, očajno spor u prebacivanju, a Sukara je mrtva ispod 5000 rpm, tako da nemam ni ispucavanje :D

Uglavnom, došao sam u Križevce u 7 navečer, taman na vrijeme za tehnički. To prolazi u redu, samo me pita gdje mi je cbr od prošle godine(bio je na prikolici kad sam s Franom išao na Marof). Na njega sam i zaboravio već...šta je prošla samo godina dana?

Obišao sam stazu i sve je bilo u redu...dok nisam došao do famozne nizbrdice. Tamo ne znam...ne znam kako zakočiti, gdje početi kočiti, kako ući...uhh. Malo sam se smrzao.

Inače, pohvala organizatorima, navečer su oprali cestu i tako uklonili šljunak i ostalo smeće. Kamp je tu večer začudo bio miran. Nije bilo noćnih zabava kao u Požegi ili Brodu prošle godine :D

Na prvi trening izlazim oprezno i idem uokolo. Staza je zajebana, ali i zabavna. Osim te nizbrdice. S tim ne znam što ću.

Gledam ostale klase, 600 izgleda suludo, a 100 nemoguće.

Drugi trening se malo opuštam i ubrzavam. To ne znači da sam brz, ali sam skinuo sebi opet 3-4 sekunde u odnosu na prvi trening. Ubrzali su i ostali, što znači da je rupa idalje tu, ali nema veze. Između drugog treninga i trke obavljam ono što me najviše veseli. Spavanje u hladu.

Prije trke, Jure Lampe mi daje posljednje savjete i pregleda malo motor.Skuži prezategnut lanac i labavu maticu od kola, pa me psuje i proklinje :D dok zateže lanac.

Start trke prolazi odlično. Startam super i osjećam se ugodno na motoru. Skidam dvojicu iz klase 8 i samouvjeren sam.

Na izlasku na ciljnu skužim dim i znam da će biti sranje.

kyPhR3R.jpg


U rotoru već ima ulja, šikana je potop...usporavam i čekam pizdariju. Ona me brzo dočekala, idući zavoj, kawasaki na podu, u tom trenutku se zapalio, vatrogasci skaču, gase požar....crvena zastava.

Povratak u boks i čekanje da pripreme stazu.

rFwFUPh.jpg


To je poprilično potrajalo, pa sam stigao i na grijače.

Krećemo opet na krug zagrijavanja, staza je puna kreča...nelijepo.

Ovaj put startam očajno, svi su me obišli, ne znam točno što sam radio. Vozim kroz prašinu od kreča, na kraju prvog kruga prolazim nekog iz klase 8, ali se ne mogu opustiti.

Vrtim tako krugove, zadnji krug stižem još jednog i taman dok ulijećem vidim plavu zastavu. Nizbrdo me prolazi Vuhec i on osvaja, ja završavam.

Sve u svemu OK, trenutno sam 6ti u prvenstvu, mislim da nakon ove trke idem još jedno mjesto gore :D Konstanta je očito sve, ma koliko loš bio :D

Moram reći da Suzuki odrađuje posao bez greške i štucanja, djeluje i konkurentno, još samo godina/dvije da ja uhvatim ruku :D

Stres prije trke :D

KDQ0MkN.jpg


Tomosu ukraden vijenac!

95kKqCe.jpg


I Franina nagrada, šišanje kod Slađe :D

4Mi5SAM.jpg


Iduća postaja, Grobnik :) Imam sad vremena za odmor i trening.
 
Jučer Križevci :) ;)

vrijeme super, gemišt zona na svakom koraku ..vrlo vrlo pohvalno ;), klopa u restiću super, trke vrlo dobre, hostese nikad ljepše, vozači - trudili se nema šta, pobjednici zasluženo (y), ... motori sve brži/asfalt sve skliskiji, vatrogasci sve brojniji ;) ... publika savršena,...:cool:
Kemo drži se (y)

nego, kako je prošlo izvlačenje nagradne igre...??
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Jučer Križevci :) ;)

vrijeme super, gemišt zona na svakom koraku ..vrlo vrlo pohvalno ;), klopa u restiću super, trke vrlo dobre, hostese nikad ljepše, vozači - trudili se nema šta, pobjednici zasluženo (y), ... motori sve brži/asfalt sve skliskiji, vatrogasci sve brojniji ;) ... publika savršena,...:cool:
Kemo drži se (y)

nego, kako je prošlo izvlačenje nagradne igre...??
Nagrada je bila tuš kojeg nema.
 
Nebum ništ pisal , Nero je sve rekel bitno .... čak i po slikama , stare kante se nemaju kaj sramit , trka dobra i napeta ,,,, i ja i Vjeko , kad bi gledali vremena samo , u klasama stok i bigbojsi , zauzeli bi 10 i 11 mjesto .... ovak na prste , njih 5,6,7 bi bili iza :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: , jebote , pošto sam trku s ciljne gledal , svaki krug sam rekel koje budale , kak buju stali dole ... užas kak je to brzo ,,,,



... pa kaže , ja volim samo sebe :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::mrgreen:
 

Attachments

  • 2DeFNk5c.jpeg
    2DeFNk5c.jpeg
    1.2 MB · Views: 0
  • 289372500_3440749592819782_2068384883385644873_n.jpg
    289372500_3440749592819782_2068384883385644873_n.jpg
    717.3 KB · Views: 0
  • jKuVK1C4.jpeg
    jKuVK1C4.jpeg
    1.6 MB · Views: 0
  • Dv53CzLU.jpeg
    Dv53CzLU.jpeg
    1.6 MB · Views: 0
  • MtoGU3Po.jpeg
    MtoGU3Po.jpeg
    1.4 MB · Views: 0
  • iBG-BeJ0.jpeg
    iBG-BeJ0.jpeg
    2.3 MB · Views: 0
  • eZtLkY5s.jpeg
    eZtLkY5s.jpeg
    1.6 MB · Views: 0
  • bli_0W-8.jpeg
    bli_0W-8.jpeg
    1.6 MB · Views: 0
  • _rfmT8Ag.jpeg
    _rfmT8Ag.jpeg
    1.9 MB · Views: 0
  • Q91VxpqY.jpeg
    Q91VxpqY.jpeg
    1.8 MB · Views: 0
Trke u Krizevcima kao i cijela atmosfera oko toga vrhunska... mi kao i obicno od jutra do mraka gore... 😁

Kao sto je Baxy rekao sve stanice za popit oko staze smo isprobali a usput smo pratili i sva dogadanja na stazi i oko nje 😁

Trke sve dobre... od najslabijih klasa pa do ovih RRR klasa

Zao mi je jedino sto jedna Suza nije bila u najjacoj klasi... steta truda oko slaganja do dugo u noc i na kraju frula... al bit ce valjda ponovni pokusaj dogodine pa da vidimo show 👍

U svim klasama na moje iznenadenje lipi broj motora... steta sto se na Grobniku ne uspije toliko sabrati... al to je tako... da nije ovih gradskih trka prvenstvo valjda ne bi ni postojalo...

Moja uvik draga klasa 125 puna natjecatelja... i jos kad sam vidio kako je Kopric slozio NSR-ku odma sam danas za svoju trazio trkace oklope... 😁

U klasi 125 i 300 mali Grsic vozi ko veliki... stvarno je brz... kapa do poda s obzirom da ne znam ako ima 16 godina... 👍

Skuteri takoder brzi... David i Teo bi mogli sa skuterima po vremenima upast i medu R-ove skoro 😁

600 i 1000... Majcan, Visak, Vadla, Nervo brzi kao i uvijek... steta za Vedranov pad... lijepo se i brzo vozio...

Oldtimeri... po svim klasama ima natjecatelja... meni najzanimljivija klasa 9... Vuhec i Vjeko brzi ko strele... Vjeko malo zapeo u sikani na ciljnoj u prelasku zaostalih vozaca... inace bi bilo napeto do kraja... jer je lipo pritiskao... ovako izgubljenih 5-6 sekundi, kasnije za Vuhecom tesko nadoknadivo...

Nero brz, al ga Suzuki malo zeza kako sam vec i rekao 😁. Bit ce bolje na Grobniku... samo ga drzi iznad 6 tisuca i ide on... 😁

Da kolega oce da nakon 4-5 godina slozi onog grbavca mozda bi i probali koju trku ovako sjedi i placi... kolega ce se prepoznat 😁

Uglavnom dan proveden u lijepoj atmosferi i dobrom drustvu 👍
 
Ja bi samo nadodal.Ovo je bila moja 28ma posjeta križevačkoj utrci sve skupa.Dosad možda najljepša ,ako ne onda najležernija atmosfera .Što u boksovima ,što među publikom.Po klasama gledajući ,pozamašan je to broj sudionika .Meni veoma zanimljiva klasa 125ica,onaj dečec ,Gršić stvarno lepo vozi ,glatko i bez previše nervoze.Gledajući u boksu po xti put onaj lepo posloženi gpz900r,pomislil sam si kak tom motoru izgleda nema smRRti,kad ono ,jebemti,uff...Nisam zapamtil kak se zove onaj dečko kaj je u oldtajmerima odnesel pobjedu vu njegovoj klasi,vizil je onaj stari z500 zelene farbe.Nekak me je po stilu vožnje podsjetil na Emila Mokrovčaka.Uglavnom ,sve u svemu lepo ,je da je organizacija komplicirana za taj tip utrka,ne znam jel može bolje.Ipak su sve na vreme usporili i zaustavili da saniraju ono prosuto ulje na stazi,na gadnom je to nevidljivom dijelu staze bilo.
 
E ,i skoro sam pozabil reči.Vuhec je tak dobro bil raspoložen v boksu z ekipom prije utrke da bi bilo čudno da se ne plasira na postolje.A onaj zeleni okovratnik mu tak lepo paše kad stoji na podiju da mu ga treba počasno dodjeljivati i kad ne bu više mogel voziti.👍👍😂🏁
 
  • Like
  • Haha
Reactions: 101 and Sredju
Ne kontam se puno u tematiku sta se tu desava da li se Gajs bas tako pravi mutav a toliko godina je u tome ili netko prca ?