PH starih kanti 2022 !

u onu koja je na vlasti..ako namirišu paru, sve se riješava..
propeleri za hlađenje gRRatis..
Nema tu para ... mislim ono, može organizator staviti u džep koju kunu, ali daleko je to od neke hrpe para od koje se postaje milijunaš .. ;)
Da je tako, već bi davno bila staza u svakoj županiji, ako ne i dvije .. :D

Grobnik je institucija za sebe gdje je staza napravljena za doba Yuge, a kasnije "privatno" prisvojena... Glavica ima potencijala kad bi došla u privatne ruke nekoga tko ima i može, lošija je od Gobnika, ali je i dalje takva kakva je, jedina staza (osim Grobnika) u HR koja je vrijedna pažnje...

Lokaciju za pravu stazu ima svaki grad u HR, od Vukovara do Dubrovnika lokacija ima na pretek, samo nema investitora ... ;)
 
  • Like
Reactions: Nero
ma sve se slažem, ali kad vidim koji projekti dobivaju podršku i poticaje, a logike nigdje..
možda samo treba ljudima otvoriti oči..
 
a šta se lokacije tiće, ne znam da možeš bilo gdje, ovdje je idealno i klimatski i terenski, i nigdje u blizini i daljini nema staze..
gore je ili poljoprivreda ili šuma, posadiš industrijsku konoplju i ne treba ti staza za vozit..
 
@Nero Radi se u Lecevici staza za Drift,sigurno ce posluzit i za moto trening. 👍
Nama ne treba asvalt pa smo u problemu za nac komad ledine za trenirat
 
  • Like
Reactions: Nero
Sta je jos vazno imat ce izletnu zonu.

Sad ce neko rec kratka...skup je to projekt
 
  • Like
Reactions: Nero
Sta je jos vazno imat ce izletnu zonu.

Sad ce neko rec kratka...skup je to projekt
nije toliko stvar ni u samoj dužini koliko u koncepciji staze ... i Marof je skoro 1300 metara (1295) pa je za utrke brzinaca qurac od ovce .... SM, skuteri, karting, ko izmišljeno za njih, ali za brzince žalibože .. Za trenirat je čak OK, ali za utrke nije .. ;)

A ovo je tema o brzincima ... doduše starim kantama, ali su ipak brzinci .. ;)
 
  • Like
Reactions: Nero
bitno da su križevci, središće ob dravi i nova rača bolje "staze" od marofa za brzince..
 
bitno da su križevci, središće ob dravi i nova rača bolje "staze" od marofa za brzince..
Nisu, ali se netko prihvatio organizacije i uspjeva se boriti s tim .. ;)
U Rači i Središču se ne voze 600 i 1000 jer nema smisla ... Isto kao što nema smisla da se voze SM i skuteri u Požegi i na Gorbniku ... (y)
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Odličan post Vuhec
Pratim već duže vrijeme ovu scenu, svaka pohvala svima!
Listam slike i filmiće od trke do trke, hranim se.. a vidim se možda jednog dana među vama
Nemorate biti bolji, samo nastavite tak!
 
  • Like
Reactions: bolcic and go-go
U Rači i Središču se ne voze 600 i 1000 jer nema smisla ... Isto kao što nema smisla da se voze SM i skuteri u Požegi i na Gorbniku ... (y)
Središće bi bila super trka za 600 i 1000 , isto kao i naše Oroslavje .... u Požegi sa sa dve plastične šikane , super staza i za jedne i druge ...al jebiga onda nebi bilo mjesta za trku amatera ... ali jebiga , bu se razina našeg motosporta digla kad buju mogli voziti 2-3 vozača sa novim motorima ....kad uvedu starost motora ko u evropi ...
 
  • Like
Reactions: Nero
Del je Vjeko snimku z Križevaca ...ima dva djela ko si hoce pogledat ....
...inace , mi smo vozili trku prije brzinaca ....meni po vremenu nije nista smetalo malo ulja i gipsa na stazi :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


 
Last edited:
Problem je puno kompleksniji nego što se to može napisati u dvije rečenice na forumu ... ;)

Ali ću ti reći da s(r)tanje u motosportu u HR odgovara svima ... kako vozačima, tako i organizatorima ... ;) iako i jedni i drugi pljuju po svemu, svi mole boga da ostane kako je ...

Dok god si i jedni i drugi mogu priuštiti nekakve pogreške i propuste znaju da im nitko neće srati jer i oni drugi to rade, pa osim seruckanja po forumima i fejsu, ustvari nema drugih posljedica ...

Kad bi se organizator strogo držao pravilnika (kao u europi koju spominješ) onda 30% vozača ne bi izašlo na start ... a to ne odgovara ni organizatoru ni vozačima ... kad bi se sa druge strane svi vozači išli držati pravilnika, dobar dio njih si to ne bi moglo financijski priuštiti, pa bi odustali od svega, a to opet ne paše ni jednima ni drugima ...

Organizatori se već duže vrijeme (godinama) muče oko kvalitetnog osoblja na stazi ... a (kvalitetnog) osoblja je sve manje i bit će ih još manje jer moraš biti idiot da provedeš vikend na stazi uz obaveze, naradiš se ko budala, a za novce kojima ne možeš okrenuti turu pića pod šatorom ... A više novaca ne možeš dobiti bez da to netko plati ... tko ?!? VOZAČI možda ??! .... Znači na stazi ti rade idioti koji to vole jednako kako ti voliš voziti, samo što ti osvojiš pehar, medalji i titulu, a ja dobijem žuljeve, sunčanicu i razna pljuvanja ... ;)

Glavica ... Probalo se sa šikanama, nije da nije ... ali šikane nisu riješile problem, samo su ga malo zakamuflirale .. ;) Pisao sam već da je na Glavici bila jaaako dobra staza za skutere i SM (čak i sa prljavim dijelom), tamo 2007-2008 ali se ta staza nikako ne može uklopiti sa stazom za brzince jer se preklapaju na način kako ne može ... ali tad se nisu vozili brzinci ... Moglo bi se to čak i riješiti, ali da se odvoje događaji u dva vikenda .. ;)

Veliki je problem u HMS-u, ali nije HMS glavni krivac što mi nemamo utrke na Europskom nivou .. ;)
 
Straš , svaka ti je na mjestu .... a znas da ti se uvijek veselim na tom zavoju ....samo drugi put kad me slikas golom guzicom ,daj nađi neku ljepšu , ovak imam traume ...:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Veselim se i ja tebi, i svima vama uopće, jer da nije tako, vjerovatno me ne bi ni vidio na tom zavoju .... tamo sam samo iz ljubavi prema tom jebenom moto sportu, tim ljudima i tim događajima ... :)

Priznaj da kroz "moj" zavoj ideš polako samo zato da bi mogao duže gledati moju guzicu ... :p