Piaggio 50 cc

Ivan00711

New member
Dobro večer, ja sam na ovom forumu novi pa ako sam pomiješao temu i ako je ova tema već bila unaprijed se ispričavam.
Naime, ja do sada nisam vozio a ni imao skuter od 50cc, pa me zanima razlika između 4T i 2T skutera... Planiram uzeti Piaggio Liberty 4T pa me zanimaju iskustva sa njim. Ja recimo svakodnevno prelazimo oko 50 - 70 km i može li to taj skuter izdržati.

Unaprijed vam hvala
 
Dobro večer, ja sam na ovom forumu novi pa ako sam pomiješao temu i ako je ova tema već bila unaprijed se ispričavam.
Naime, ja do sada nisam vozio a ni imao skuter od 50cc, pa me zanima razlika između 4T i 2T skutera... Planiram uzeti Piaggio Liberty 4T pa me zanimaju iskustva sa njim. Ja recimo svakodnevno prelazimo oko 50 - 70 km i može li to taj skuter izdržati.

Unaprijed vam hvala
Razlika ti je u potrosnji i brzini , ja kad sam imao 2t skuter trosio mi je oko 5-6litara i isao 70 na sat , 4t je trosio polovicu i isao 50.... Sad ocjeni sto bi ti ...
 
Razlika ti je u potrosnji i brzini , ja kad sam imao 2t skuter trosio mi je oko 5-6litara i isao 70 na sat , 4t je trosio polovicu i isao 50.... Sad ocjeni sto bi ti ...
Pa meni za sada brzina nije toliko bitna, ja putuje s posla i na posao i to je tura od oko 40 km i još nekih 30-40 km ovako... Može li takav skuter proći od prilike relaciju sesvete -velika gorica... I kakvi su Piaggio Liberty skuteri?
 
Pa meni za sada brzina nije toliko bitna, ja putuje s posla i na posao i to je tura od oko 40 km i još nekih 30-40 km ovako... Može li takav skuter proći od prilike relaciju sesvete -velika gorica... I kakvi su Piaggio Liberty skuteri?
E te detalje neznam, morat ce ti odgovorit netko tko je imao takav 👍
 
ukratko, 4t skuteri od 50ccm su srednja zalost (vise zalost) al trose ko upaljac. imao sam i 4T (lunu) i 2T (NRG), nrg trosi oko 5,5, luna oko 3.5. Krajnja (bez blokade oba) nrg 75, luna 60...ALI.... tu dolazimo do zajeba... luni do tih 60 treba pol slavonske dok se nrg ispuca odmah, tako da si u prometu stalno u problemima, pogotovo ak stanes prvi na semaforu pa das gas a on nikak da dobije brzinu a iza tebe nervozni vozaci koji bi te najradije preskocili (ili izgurali). Ja sam ga kratko vozio i brzo rijesio jer nisam imao zivaca to voziti a isao sam samo na posao par km. S tim da je nrg bio serijala bez rezonantnog auspuha il ikakvih prckanja.
Toplo ti savjetujem ako ces 4T uzmi bar 125ccm (ak imas vozacku) a sve ispod toga 2T. jest da prdi i smrdi al bar ide. i opet ponavljam, nisi ti problem, nego drugi sudionici u prometu
A kaj se tice piaggia opcenito, dobri i pouzdani skuteri, pogotovo stariji modeli dok su se jos u italiji sklapali
 
  • Like
Reactions: maRRin 06