piaggio medley 150 review by liberty

Ma ovo proklizavanje o kojem sam pričao je više kao preskakivanje, slično ko kad se upali ABS samo manje izraženo. Ono, ko da remen proklizne pa uhvati, pa proklizne i sve to u jednakim intervalima. Javlja se jedino kod kretanja s mjesta, što više dam gasa to je preskakivanje izraženije. p.s. nisam još bio do servisa, šta ću lijen sam otići dok motor ide, al brijem da remen koji mi je stavljen na servisu 12tkm nije iste kvalitete ko i prvi, ili je osjetljiviji na vlagu....ili...  :misli:
 
brotherhood said:
Ma ovo proklizavanje o kojem sam pričao je više kao preskakivanje, slično ko kad se upali ABS samo manje izraženo. Ono, ko da remen proklizne pa uhvati, pa proklizne i sve to u jednakim intervalima. Javlja se jedino kod kretanja s mjesta, što više dam gasa to je preskakivanje izraženije. p.s. nisam još bio do servisa, šta ću lijen sam otići dok motor ide, al brijem da remen koji mi je stavljen na servisu 12tkm nije iste kvalitete ko i prvi, ili je osjetljiviji na vlagu....ili...  :misli:
I kad prestane to proklizavanje? To što ti opisuješ meni više liči na podrhtavanje kvačila.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

 
Okrugla slika od nekidan, da zivnem temu ;)

Btw, 650kn servis, ali ne vise kod matusica [emoji3577]
Kvacilo je ocisceno i sad je opet kako treba. Jedino sto me idalje malo smeta su prednje kocnice, idalje se nekad cuju, ne puno, ali kad uđu u rezonancu onda ima jedan tramvajski zvuk, no i ovaj serviser kaze da je sve po ps-u u sto vjerujem, ali se cuju, jbg
Ostalo sve milina. Danas uzivanje :)
090dfd718b766227f61031d59ac48ce3.jpg


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Evo i od mene jedna jos nekad iz Novembra.

I moje prednje pločice su znale škripnut tu i tamo pa sam ih zamjenio. Stavio jeftine ferodo eco friction. Ispod 40kn su bile.  Ne skripe nikako ali se cuje zvuk onih rupica za hladjenje na disku kako prolaze preko pločice. Vozio sam ih nekih 5000km pa mi je i to dosadilo pa sam nedavno vratio orginalne. One su ipak bolje rijesenje jer skripnu samo ponekad a potpuno su nečujne u toku kočenja.
a781595905f9b3fdc14b3538ef2137e9.jpg


Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

 
Prednje kočnice se i meni čuju ,pogotovo kad stisnem samo prednju bez zadnje na laganoj nizbrdici ,čuje se neki glup zvuk ne bi ga nazvao škripanje nego više kao neko drobljenje. Disk i pločice su bez ikakvih oštečenja tako da i ja mislim da je to normalno .

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Jel velika razlika izmedu 125/150 kod medleya...
Pretezito za gradsku voznju nikakvi dalji izleti...
da li je 125 dovoljan?
 
Iskreno, nisam uopce ni primjetio da neko ima 125 (?)
Razlika u cijeni je simbolicna, tu nema dileme. Jedino eventualno zbog kategorija...

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Trebam savjet.
Zadnja bura mi je srušila motor i pojavila se crna točkica veličine zrna riže na prednjem blatobranu.To mi naravno bode oči i zanima me da li se to može i kako sanirat.
 
Evo da se i ja pridruzim. U mene je 2017. 150 i upravo na 10000 km. Za sada bez ikakvih problema samo redovan servis.

Da li ste igdje nasli Workshop manual za njega?
 
Otvarao prenos nučer malo da vidim stanje. 13000km na satu. Remen jos uvijek u granicama normale. 21.9mm. Otvorim i vario da vidim rolice i očekivao sam, da su ko nove međutim stanje nije baš zadovoljavajuće. Svih 6 je pofino poglodano. Danas zvao ovlašteni da vidim imaju li ih na stanju da promjenim pa ništa. Narucio sam malossi 19x17 12gr pa cu njih ubaciti i voziti do servisa na 20 000km.



Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

 
Trebao bi sa tim lakšim rolicama možda ići malo bolje ? Baš me zanima javi kako bude .

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
deori said:
Trebao bi sa tim lakšim rolicama možda ići malo bolje ? Baš me zanima javi kako bude .

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Javit cu svakako samo ove malossi sto sam narucio nisu nista lakše. 12gr orginal 12gr sam narucio.

Medutim kad su 49ccm skuteri u pitanju testirali smo razne proizvodjace i role istih gramaza su davale razlicite rezultate na istom skuteru u istom variomatu.

Tako da lako moguće da ce i ove malossi role da se drugacije ponasaju.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

 
Došle rolice i ugradio sam ih. Naravno vaganje prije ugradnje. Orginalne 11.75 gr a malossi 12.25 gr. Znaci ove nove teze za 0.5gr. :(

Dosta se finije vozi, ugladjenost se osjeti odmah kod kretanja i mašina se stišala osjetno i manje vibracija. Ali osjeti se i to pola grama. Malo ga je zaklalo. Mrvicu je slabiji odaziv na gas. Uglavnom ako se neko nađe u situaciii da mjenja rolice nek uzme 11gr i bit ce to sweet spot.

Vratilo se i izgubljenih 5kmh krajnje brzine jer radi potrosenosti role nije moga dignut remen do vrha varia.
a7831c708f325490134387152699de16.jpg


Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

 
Dino moga si napravit koji video da mi koji ne znamo možemo vidit  kako se rade takve provjere i zamjene.
To bi bilo zanimljivo uz tvoja iskustva i komentare.
 
Bilyem said:
Dino moga si napravit koji video da mi koji ne znamo možemo vidit  kako se rade takve provjere i zamjene.
To bi bilo zanimljivo uz tvoja iskustva i komentare.
Ok. Radit cu malo veci servis za jedno mjesac dva pa cu snimiti sve detaljno i postaviti ovdje.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

 
dino73n said:
Ok. Radit cu malo veci servis za jedno mjesac dva pa cu snimiti sve detaljno i postaviti ovdje.

Bravo.Jedva čekam (y)
Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
 
Pozz dečki, dosao i ja jucer do svoje A kat konacno. Odmah sam regao Medleya te ga provozao par km koliko mi je vrijeme dopustalo. Registracija je dosla 536 kn, u sto su naravno ukljuceni i prometna i tablica, a osiguranje 189 kn. Sa motorom sam zadovoljan onako na prvu, i sve je sto sam ocekivao. Za sad nema naglih startova, kao i svi mislim ga postediti do prvog servisa bilo kakvih stresova. Do 01.04 moram u Dubrovnik na sezonu pa sam planirao odvoziti tih prvih 1000 km do tada i odraditi servis jer planiram na put s njim od Kutine do Dubrovnika. Moze mi ga brat odvesti kombijem ali totalno me vuce da odem s njim na dužu relaciju. Ako sam mogao sa motoricem od 50 kubika ovo bi trebalo biti totalno osvjezenje. Da li koristite start stop sustav, ili vas to iritira pa ga ni ne palite?? Jucer sam ga onako radi probe upalio, ono A blinka ali se nije ugasio ni na semaforu ni kod kuce nakon kratkih neaktivnosti, tako da mi to jos nije bas jasno. U cetvrtak cu s njim iz Kutine do Bosanske Krupe pa cu nakon voznje napisati dojmove..
 
Jucer prešao prvih 160 km, od Kutine do Bosanske Krupe. Bez naglih startova, sa prosječnom brzinom 70-80 km/h. U Kutini natočio do čepa. U B. Krupi benzina ima malo vise od pola rezervara. Znači potrošio sam nekih 30 kn za tih 160 km što je fantastično. Savršeno leži u zavojima, a nikakav nagib nije mu problem. Start stop sustav radi odlično iako sam ga koristio samo za probu, mislim da ce mi ubuduce biti ugašen jer me živcira konstantno paljenje i gašenje u gradskim područjima a i vjerojatno to nije baš idealno za akumulator. Sic je udoban, u svakom slučaju udobniji od speedfighta 2 s kojom sam otišao ujutro do Ķutine istom relacijom, preko Siska. Sa malim sam 3 puta u ta 2 i pol sata stao da se guza oporavi od sjedenja dok na Medleyu nisam ni jednom. Stavio sam mu i na retrovizor kucište za mob pa sam kroz HR imao pregled preko aplikacije "Gdje su kamere" da ne moram cijelim putem puziti 40, 50.. U svakom slučaju s motorom sam onako na prvu prezadovoljan i jedva čekam iduće kilometre..
 

Attachments

  • Screenshot_20200313-112544_Gallery.jpg
    Screenshot_20200313-112544_Gallery.jpg
    718.2 KB · Views: 107
  • Screenshot_20200313-112417_Gallery.jpg
    Screenshot_20200313-112417_Gallery.jpg
    738.6 KB · Views: 104
Lako s njim do Dubrovnika, ne vjerujem da će ti biti problem, jedino sezona teško da će poćet tako rano .
 
A i meni se čini da će biti tako, inače svake godine počinjemo obavezno 01.04 ali eto zbog te situacije s virusom teško da ce i ovaj put sezona početi na vrijeme. Vozikati se do tada u blizini kuće, bar je benzin pojeftinio ako nista drugo 😊