piaggio medley 150 review by liberty

IvicaR

New member
Jul 17, 2019
25
0
1
Pazin
Gdje ste dečki, nigdje nikoga, vozi li se tko? 😁 ja sam na nekih 1800 km. Sto je toplije sve se vise vozim. Na onom servisu na 1000 km nisam imao servisnu, rekli su da mi mogu naknadno upisati, da nije problem. Sad kad sam se dokopao svojih stvari vidim da imam dvije knjižice, jedna je onaj Upute za upotrebu, a druga je ona debela koja je na par jezika. Pa sta je sad tu servisna knjizica, u sta bi oni meni trebali upisati te podatke? Postoji li neka treca knjizica koju ja nemam ili? 🤔
Meni je serviser (HP motori Pula) rekao da se servisi od sada upisuju online u njihovu Piaggio bazu.
P.S koliko si platio servis?
Moj je došao blizu 900kn i zbog te cifretine sad na 5000km ću si sam promijenit ulje i filter.
Šta je najgore odmah je počeo spominjat da će na slijedećem servisu (5000km) mjenjat još štatijaznam i da će doć skuplje nego prvi servis.
Kad si malo sve zbrojiš servis za sveukupno pređenih 15.000km ispadne skuplje nego da voziš novog mercedesa u ovlašteni servis. 👎

AladinDB

New member
Nov 21, 2019
19
0
1
Dubrovnik
Meni je serviser (HP motori Pula) rekao da se servisi od sada upisuju online u njihovu Piaggio bazu.
P.S koliko si platio servis?
Moj je došao blizu 900kn i zbog te cifretine sad na 5000km ću si sam promijenit ulje i filter.
Šta je najgore odmah je počeo spominjat da će na slijedećem servisu (5000km) mjenjat još štatijaznam i da će doć skuplje nego prvi servis.
Kad si malo sve zbrojiš servis za sveukupno pređenih 15.000km ispadne skuplje nego da voziš novog mercedesa u ovlašteni servis. 👎
U HP motori sam i kupio motor. I prije nego sam ga uzeo procitao sam na par mjesta da deru na servisu. Cak sam i vlasniku rekao da sam to procitao za njih na netu, samo se nasmijao. Ja sam prvi servis na 1000 km platio 420 kn, ali zbog granica sam ga bio prisiljen raditi u Sarajevu, bosanci su tu ipak puno posteniji. Ne znam sta da ti kazem, to je bas puno sto si platio za prvi servis posto se tu samo mjenjaju ulje i filteri. Ne znam jel imas kakav drugi blizu, da vidis na drugom mjestu. Cisto zbog garancije..

IvicaR

New member
Jul 17, 2019
25
0
1
Pazin
Mali ispravak mog netočnog navoda! Sada sam išao provjeravat račun i vidio da je cijena servisa u stvari bila 540kn, ovo do 900kn je došlo zato ker sam kupio još nešto. 😅
Kaže da je promjenio i ulje u variomatu.. al svejedno je malo previše i tih 540kn. Najgore je to šta mi je najavio da će slijedeći bit skuplji.
Nego, šta nije po servisnom rasporedu slijedeća izmjena ulja tek na 10.000km?
Ja ću si sam zamijeniti ulje na 5000 i po meni garancija (valjda dvije godine) bi trebala i dalje bit tu. Možda na 10.000km odem u ovlašteni negdje. Čitao sam tu da su u Rovinju skroz ok cijene.
Većini ljudi koji su kupili ovaj skuter je upravo ekonomičnost. Sa takvim nabijanjem cijena servisa odbijaju masu potencijalnih kupaca koji žele uštedjeti, ili ih pak tjeraju da se odreknu garancije.

ODST

Member
Aug 26, 2010
223
0
16
1016
Kazes ti rekao tebi majstor da je promijenio ulje u variomatu xD

IvicaR

New member
Jul 17, 2019
25
0
1
Pazin
Alo ljudi pa gdje ste nestali? Jel se vozite šta? 👀🙈
Fino je i toplo, kakvo je stanje sa vašim kilometrima? Eto meni će mom Medliću kroz par dana biti prvi rođendan i prešao sam samo 5000km. Doduše od lani pa do 5. Mjeseca samo 2000km, ali sam sad u dva mjeseca spucao 3000km i vozit ću ga sve češće kako je krenulo. 💪😎
Jučer sam sam zamijenio ulje i filter, stavio sam onaj shell i aditiv motorkote šta sam vam i pisao. :)
Nego sve si nešto gledam za te rolice da si preko ebaya naručim i imam ih spremne doma pa sad imam jedno pitanje.
Zanima me koja je razlika između težina rolica? Vidim da ima nekih težih i do 14 grama. Kako se motor, tj. variomat ponaša sa težim rolicama naspram lakših? Mene ne zanimaju neka nagla čupanja. Radije bi da mi motor radi u “nižim” okretajima a ne da ih diže u nebesa sve da samo malo jače ubrza.

deori

Member
Jul 25, 2019
30
0
6
Rijeka
Evo meni ce biti za 2 mjeseca godina dana i na nekih 3000 km ,ali bit ce toga sve više jer sam tek nedavno dobio vozačku . Šta se tiče tih rolica to je jako zeznuto sa tim gramažama i nakupovat ćeš ih se dok pogodiš točnu gramažu znam iz iskustva ,što lakše rolice trebao bi bolje ić ,ne valja ni da su prelagane treba biti idealna gramaža . Ja cu stavit druge godine kada mi istekne garancija variomat druvi i lakše role jer mi fali ono malo . Inače skuter je sasvim ok i zadovoljan sam sa njim

dROGAR

Member
Feb 11, 2008
491
0
16
38
Srce Moslavine
Alo ljudi pa gdje ste nestali? Jel se vozite šta? 👀🙈
Fino je i toplo, kakvo je stanje sa vašim kilometrima? Eto meni će mom Medliću kroz par dana biti prvi rođendan i prešao sam samo 5000km. Doduše od lani pa do 5. Mjeseca samo 2000km, ali sam sad u dva mjeseca spucao 3000km i vozit ću ga sve češće kako je krenulo. 💪😎
Jučer sam sam zamijenio ulje i filter, stavio sam onaj shell i aditiv motorkote šta sam vam i pisao. :)
Nego sve si nešto gledam za te rolice da si preko ebaya naručim i imam ih spremne doma pa sad imam jedno pitanje.
Zanima me koja je razlika između težina rolica? Vidim da ima nekih težih i do 14 grama. Kako se motor, tj. variomat ponaša sa težim rolicama naspram lakših? Mene ne zanimaju neka nagla čupanja. Radije bi da mi motor radi u “nižim” okretajima a ne da ih diže u nebesa sve da samo malo jače ubrza.
kak je meni jedan majstor rekao, nahrani majmuna i ništa ne diraj !!!
stavi oriđiđi koje idu i to je to i samo gas.