piaggio opoziv scarabeo 500

liberty

Well-known member
Vehicle Make / Model:              Model Year(s):
    PIAGGIO / SCARABEO 500           2006-2008
Manufacturer: PIAGGIO USA, INC.    Mfr's Report Date: OCT 03, 2008
NHTSA CAMPAIGN ID Number: 08V522000    
PE08050
NHTSA Action Number: PE08050
Component: FUEL SYSTEM, GASOLINE:DELIVERY
Potential Number of Units Affected: 850
Summary:
PIAGGIO IS RECALLING 850 MY 2006-2008 APRILIA SCARABEO 500 MOTORCYCLES EQUIPPED WITH BITRON SPA FUEL PUMP/FUEL FILTERS. THE FUEL HOSE CONNECTING THE FUEL FILTER TO THE FUEL PUMP/FUEL FILTER MOUNTING FLANGE MAY COME LOOSE. IF THIS CONNECTION IS LOOSE, OR HAS BECOME COMPLETELY DISCONNECTED, THERE WILL BE A DROP, OR LOSS OF, FUEL PRESSURE TO THE ENGINE.
Consequence:
A DROP OR LOSS OF FUEL PRESSURE TO THE ENGINE COULD CAUSE THE ENGINE TO STALL INCREASING THE RISK OF A CRASH.
Remedy:
DEALERS WILL INSTALL HOSE CLAMPS TO SECURE THE EXISTING FUEL HOSE AT BOTH ENDS TO THE FUEL PUMP AND FUEL FILTER. THE RECALL IS EXPECTED TO BEGIN ON OR BEFORE NOVEMBER 17, 2008. OWNERS MAY CONTACT PIAGGIO/APRILIA AT 1-212-380-4431.
Notes:
CUSTOMERS MAY ALSO CONTACT THE NATIONAL HIGHWAY TRAFFIC SAFETY ADMINISTRATION'S VEHICLE SAFETY HOTLINE AT 1-888-327-4236 TTY 1-800-424-9153), OR GO TO HTTP://WWW.SAFERCAR.GOV.


dakle, ukratko - opoziv piaggia koji se odnosi na 850 jedinica scarabea 500 proizvedenih u razdoblju od 2006 do 2008 uslijed defektne pumpe goriva odnosno njezine pričvršćenosti u odnosu na filter goriva
 
Da, čim je Piaggio preuzeo Apriliu odmah problemi...
 
USA tržište je dosta osjetljivo i na njemu često ima reklamacijskih opoziva koji na drugim kontinentima nisu objavljeni iako kvar postoji i tamo. Uzimat tržište USA kao referencu za raspravu u EU i kod nas nije baš mjerodavno. Treba počekat da vidimo hoče li HR uvoznik reagirat isto.
 
hr uvoznik nemora reagirat ali zato kupac mora da se raspita i ako dozna da je opoziv za sve javit piaggiu u italiji da u rh ne povlače skutere sa tim kvarom tako da im piaggio sjedne za vrat.
 
ja to stavio informativno
kad sam već naišao na to
pa ako netko ima scarabeo 500 će si provjeriti kod servisera

ionako po mom iskustvu kvarovi nastaju nakon isteka garancije, pa se pitam uopće, što kupovati novo kad se može i polovno
(op. a. moje negativno iskustvo s autima)
 
liberty said:
pa ako netko ima scarabeo 500 će si provjeriti kod servisera

Ima jedan, ali ne znam koji nick trenutno koristi  :misli:

user Alien sigurno zna  :mrgreen:
 
Zvao sam danas Piaggio u ST i kažu da imaju informaciju o tome i da "razrađuju strategiju" kako to izvesti.U biti će obavijestiti servise pa ako neko prijavi prijavi.Problem je u cijevi goriva između filtera i pumpe goriva.Nisu stavili šelne i adekvatno crijevo pa tu prima zrak ili gubi gorivo???Ameri su to odavno skužili i sami to rješavali.Cijeli postupak mogu pročitati vlasnici Scarabea 500 na http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?t=153990 .Manefistira se tako da ti se motor u toku vožnje jednostavno ugasi.Prilično nezgodno ako si u preticanju.Meni se to događa samo kada je motor hladan i u niskim okretajima.Zaverglam par puta pa proradi.Talijani ko talijani... 
 
joke said:
USA tržište je dosta osjetljivo i na njemu često ima reklamacijskih opoziva koji na drugim kontinentima nisu objavljeni iako kvar postoji i tamo. Uzimat tržište USA kao referencu za raspravu u EU i kod nas nije baš mjerodavno. Treba počekat da vidimo hoče li HR uvoznik reagirat isto.

ajde, nebudi ti zapovijeđeno :mrgreen:, molim te objasni ovo :misli:

šta za amere vrijede druga pravila? a mi smo ovce?

 
Denisxxx said:
ajde, nebudi ti zapovijeđeno :mrgreen:, molim te objasni ovo :misli:

šta za amere vrijede druga pravila? a mi smo ovce?

Reči ču ti samo dvije stvari koji su relativno friške.
1. Poznati proizvođač kaciga Bell nedavno je otpočeo s radom nakon bankrota koji je uslijedio poslije presude u kojem je kriv zbog smrti vozača koji je nosio njihovu kacigu, a nesreču je prouzročio mehanički kvar na vozilu.
2. Večina informacija o opozivima na vozilima nalazi se na serverima odvjetničkih tvrtki u SAD-u.

Kužiš u čemu je razlika u Americi :mrgreen:
 
ok, ajmo sad pričat normalno, taj kvar se riješi za 20 minuta i svi sretni i zadovoljni, za takav kvar ne bih ni pisao reklamacijski zahtjev :misli: :mrgreen: