Piaggio Vespa PX200

beetleman

Member
Pozdravi bikeri, :)

od nedavno, tocnije od jucer, postao sam vlasnikom doticne vespe iz 89.godine :) znam da za vas bikere nije to bas neki izazov..no meni je.. :)

pa bih vas molio ako je netko imao kakva iskustva sa doticnim motorom da mi napise... na sto trebam obratit paznju..itd.. :)

hvala!
 
:cool: Tom motoru nema sta da se pokvari, a sve i kada bi se to desilo jeftini su djelovi. Jedini nacin da je pokvaris je ustvari da je slomis :mrgreen:

Dosta je jaka i brza ali njeni mali tockovi i teziste koje je pomjereno u stranu bas ne ulivaju neku sigurnost, pomalo s njom.
 
Meni je najviše problema zadavala struja. Dva puta mi je regler odlazio, ali inačer uz ok održavanje taj bi te motorić trebao jako dugo služit. ima na netu i dosta stranica sa uputama za održavanje pa ako imaš alat i da ti se igrati većinu stvari možeš sam napraviti. Snaga mu je sasvim ok za neka prva iskustva ali veći problem je to što ide bolje nego što koči pa pripazi na to. pogledaj stranicu wwwscooterhelp.com (mislim da je ta) i ima još jedna samo nemogu sada naći link. Isto super stranica sa opisima kvarova i popravcima. Na netu možeš naći i puno djelova za tuning, od obe disk kočnice do malossi kita i raznih auspuha ali to jaaaaako puno košta pa bolje ni ne razmišljaj o tome.
 
Najbolja vespa je PX 200. Namontiraj gljivaste gume, stavi rezervnu kuplung sajlu u pretinac, ak imaš spužvaste ručice to skini - stavi tvrde i samo peri.

Brenzaj s obje kočnice :mrgreen:
 
Super pila. Kupi si onaj yankee, banana sic, naslon i mali pleksi naprijed. To moraš imat. I nek traje vječno!!...povikaše seljaci... :google:
 
E da. Bilo bi dobro da ti prva investicija bude ugradnja disk kocnice naprijed posto je taj dobos ocajan i krajnje opasan! Trebalo bi da ima da se naruci kod bilo kojeg Piaggio distributera.
 
Ma legendarni motor. Osobno nisam nikad imao bas PX200 nego primaveru ET3 150, ali sam se navozio raznoraznih PX200 od one prve do ove najnovije sa diskom i mesilatorom.
Problema nikad nikakvih, osim kad ostanes bez benzina :) Istina da su brenze malo slabije, ali kad se naucis, nikakav problem.
 
zahvaljujem svima! :) super ste! :)

ovako, skuzio sam da ide, jako jako dobro. .:) i da kocnice bas nisu nesto..al kako ovih dana treniram..jer je lijepo vrijeme.. :) s praksirao sam se da kocim motorom.. :)

banana sic imam.. :) trebam jos nabavit onda to pleksi staklo.. :)

eto jedne slike.. :) malo pozira.. :)



btw ako znate, koja je najbolja kombinacija smjese, 3%, 4%? :)

hvala jos jednom! :)
 
Lijepo, lijepo... A kaciga ti služi kao bančić, da se na Vespu možeš popet :mrgreen: :D

Morao sam, što da kažem. :wink:
 
Ovako po slici izgleda prekrasno i u odlicnom stanju. Koliko te je dosla? Naravno ako nije poslovna tajna.
 
hehe.. :) pa nisam toliko mali.. :) :) stanem ja na nju bez beda.. :)

je u super je stanju..bila garazirana, uzeo sam je 2500kn, od kolege s posla koji je vise ne vozi..a prvi je vlasnik! sve u svemu imam jako puno srece.. :)
 
Imam ti ja taj plexi vjetrobran za prodati jer ga ja ne koristim pa da mi ne stoji bez veze u garaži. Inačer 2500kn je jako dobra cijena ako je u super stanju. Jer to godište i takvo stanje dođe oko 5000kn. Ni 5000 nije puno kad gledaš da ipak dobijaš puno motora za te novce. Ipak je to 200 ccm i ide 100 kmh. Za pleksi se javi na pm ako si zainteresiran, a disk kočnice su ti 300 i kusur eura prednja i zadnja u kompletu. Koči više zadnjom jer ti je tamo težište i ako zablokira (što nije rijetkost) zanjet će te ali nečeš opalit kao što bi garant opalio da ti zablokira prednji, to sam iskusio na vlastitoj koži.
 
Lemmy said:
...Koči više zadnjom jer ti je tamo težište i ako zablokira (što nije rijetkost) zanjet će te ali nečeš opalit kao što bi garant opalio da ti zablokira prednji, to sam iskusio na vlastitoj koži.
Potpisujem.
 
fala na odgovorima!
trenutno kocim prednjom..jer zadnju trebam poslozit.. :) eto.. vozikam se ovaj vikend non stop..i moram priznat da je super.. :)

da..,kad sam tek sjeo..skoro sam zavrsio na zadnjem kotacu.. :) malo sam prebrzo otpustio kuplung.. :)

ma supac je motor.. :)
 
Moj savjet koristi kvalitetno silikonsko ulje za mješavinu..Trajat će ti 100 god. uvjek koristi mjericu za ulje ako nemaš mišalicu.
 
demza said:
cek da se nike javi :)

Sa prethodnom 200.000 Km
Kupio novu prošli mjesec i već nabio 4.500 Km
Bio 3 puta u Zagrebu ovaj mjesec... :mrgreen: 8)

Peri deri... 2% mješavine i to je sve...
 
ma to ti je tenk od motora, imam je ja 2 godine...samo toči i vozi. kočnice jesu slabe al služe svrsi..i kao što je vec neko spomenuo, uvijek nosi u pretincu osnovni alat i sajlu od kuplunga (a možes vozit i bez kuplunga do prvog servisa ili do doma).
stavljaj 2,5% mješavine, možeš i ina scooter ulje, ja nikad nisam imo problema