Piaggio Vespa PX200

...mislim da je za svakog vlasnika motornog vozila (na dva kotača) nekakav ponos postići ovakvu kilometražu nakon nekog određenog vremena i još ako si kao ponosni vlasnik krenuo s istim brojevima na početku  :mrgreen:

 
Od nedavno vlasnik PX200E sa 7500 km. Stavio bih na nju ovakav naslon kakav ima Diver pa me zanima gdje se to može nabaviti? Ima li savjeta osim zamjena SERIJSKIH guma iz 1986. i lagano sa kočnicama te rezervna sajla u pričuvi?
To da ovaj motorić iz talijanske komedije može napraviti 100.000 km graniči sa SF-om.
Hvala na savjetima.
 
tvoje razmišljanje graniči sa SF-om.
primjera ima mnogo, a najočitiji se nalazi tik iznad tvojeg posta.
 
PX 200 E iz '84.

oko 72000 km. Mašina radi bez problema, al getriba je lagano u banani... i puno raznih sitnica. Mislim da je s njom gotovo, prešo sam na veći motor. Al neka nostalgija mi neda da ju prodam  :lolcry:

A ionak nebi dobil bogznakaj za nju  :)
 
I ja imam jednu PX 200E iz '84. koja je nazalost dobila po piksi prije par godina i jos u garazi ceka da ju zavrsim.
Zna li tko gdje bi se moglo nabaviti vilicu (sa ili bez amortizera) i koliko bi kostala.
Trebat ce mi jos nesto djelova (izmedju ostalog prednji bubanj i km sat) ali zasad mi je vilica bitna.
Nike, vidim da si ti majstor u odgovorima pa bi ti bio jako zahvalan za pomoc... ;)
 
Ante0609 said:
I ja imam jednu PX 200E iz '84. koja je nazalost dobila po piksi prije par godina i jos u garazi ceka da ju zavrsim.
Zna li tko gdje bi se moglo nabaviti vilicu (sa ili bez amortizera) i koliko bi kostala.
Trebat ce mi jos nesto djelova (izmedju ostalog prednji bubanj i km sat) ali zasad mi je vilica bitna.
Nike, vidim da si ti majstor u odgovorima pa bi ti bio jako zahvalan za pomoc... ;)


Znam ja ko ima  :wink:
 
Kad se sjetim da sam prvi post objavio na ovom forumu 24. rujna 2005. godine, puno toga je proslo od tada, i mogu sa srecom reci da je nakon toliko vremena, Vespa opet medju zivima,na cesti.


Od 2005. do 2011. dosta se toga dogodilo, Vespasi su se okupili, napravili svoje klubove, a najbitnije je da se tradicija i druzenje nastavlja.


Nakon sto je bila nekoliko godina u podrumu u dijelovima, zapeo sam sa ljudima koji su mi dragi i koji su mi pomognuli da u srijedu napokon izvucemo poslozenu Vespu i provozamo:



imag0456h.jpg

By zriha at 2011-07-06

imag0454l.jpg

By zriha at 2011-07-06


Hvala i ekipi motori.hr sto su 2005. dozvolili da se ovaj topic otvori, puno dobrih ljudi sam upoznao koji su puno pomogli :)

 
manje priče više vožnje.  :mrgreen:

p.s. ako imaš višak prednji blatobran, javi mi na PM.
 
yeah sasa, yeah, hvala ti :)  morat cemo se dogovorit za neki run, samo da je jos fino podesim i poslozim stvari koje ne rade :D
 
neka, samo veselo  (y)
 
Imam 17 god fali mi jos par sati za polozit, i mislim si uzet Vespu PX 200, naletia sam na jednu 2000.g, e sad jel ima ko iskustva s vespom to godiste, i jel mi moze neko rec par stvari o vespi opcenito ( + i - )
 
Ian Brown said:
Imam 17 god fali mi jos par sati za polozit, i mislim si uzet Vespu PX 200, naletia sam na jednu 2000.g, e sad jel ima ko iskustva s vespom to godiste, i jel mi moze neko rec par stvari o vespi opcenito ( + i - )

PX 200 D iz 2000. ima prednju disk kočnicu, alnaser i mješalicu ulja. To su dobre stvari, jer vespe ne staju nikako i zna bit zeznuto kurblat u mokrim japankama.
Vespa generalno nema neke mane, pouzdana je, ponekad pukne sajla kuplunga, moraš dodavat ulje kao i u sve 2T, kockasta pirelica voli skupit čaval... Pretinac je samo za prometnu, dvotaktol, cvike i cedevitu. To se da riješit koferom, ali loše izgleda. :mrgreen:
Moderni skuteri su praktičniji i bolji, ali nisu Vespa. (y)
 
Da malo dignem temu iz prasine :)
Jeli netko od vas vozija na Heidenau K61 gumama? Kakve su recimo u usporedbi sa Metzeler ME1?
 
Pozdrav, trebao bi preporuku za dobar stator za px 200. Ima novi Piaggiov za cca 100e, ali ne znam kakva je kvaliteta. Čuo sam da su iz majčice Kine.